В одній зі своїх мандрівок подружжя Ханенків придбало мікромозаїчну ікону Святого Миколая кінця ХIII століття. У 1941 році до музею надійшли чотири візантійські ікони VI та VII століть: «Святі Сергій і Вакх», «Святий Іоанн Хреститель», «Богородиця з Дитям» і «Святі Платон і Гликерія». Всі вони будуть представлені на виставці «Біля витоків сакрального образу. Ікони з Музею Ханенків» у Луврі з 14 червня по 6 листопада 2023 року.
Співпраця інституцій розпочалася з пропозиції спільної наукової експертизи синайських ікон з колекції Музею Ханенків. Наразі Лувр проводить масштабне дослідження візантійської світової спадщини. На 2027 рік заплановано відкриття відділу Візантійського мистецтва та християнства на Сході. Команда підкреслює свій вектор на майбутню тісну співпрацю з Україною, фундаментальні дослідження і свідому позицію щодо актуальних подій. Тому саме виставка ікон з колекції Музею Ханенків є першою міжнародною співпрацею для цього відділу Лувру.
Після експонування унікальні пам’ятки будуть досліджуватися у лабораторіях Національного центру досліджень та реставрації музеїв Франції.
Партнерство Лувру та Музею Ханенків — це не тільки дружня підтримка професійної спільноти у часи повномасштабної війни Росії проти України, а й довгостроковий науково-дослідний проєкт та співпраця інституцій.
Проєкт відбувається у партнерстві з Міжнародним альянсом із захисту спадщини в зонах конфлікту (ALIPH), який з початку повномасштабної війни був повністю відданий справі збереження української спадщини.