Сексу в кіно стало на 40% менше. В чому ж причина?

Результати дослідження найкасовіших кінострічок

З 2000 року кількість сексуального контенту у фільмах зменшилася на 40%, попри популярність сучасних відвертих кінострічок — зокрема, «Солтберна» та «Бідолашних створінь». Про це повідомляє The Guardian.

Видання користується дослідженням Стівена Фолловза — він зібрав по 250 найкасовіших фільмів, починаючи з 2000 року. За результатами аналізу, частка кінострічок, у якій повністю відсутній еротичний контент, на початку XXI сторіччя складала 18%, а вже у 2023 році — 46%.

Стрімке падіння кількості сексуальних сцен можна простежити в бойовиках (зменшилася на 70%) та трилерах. Проте в романтичних фільмах динаміка повільніша — такого контенту стало менше тільки на 20%.

Водночас шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю), лайку чи фізичне насильство показують на тому ж рівні, що й на початку XXI століття. 

Стівен Фолловз також запропонував кілька причин, чому кількість сексуального контенту зменшилася:

  1. Авдиторія змінила пріоритети — сучасна молодь може менше цікавитися відвертими зображеннями.
  2. Глобальний ринок — фільми з відвертими сценами можуть мати вікові обмеження або бути цензурованими під час глобального прокату. Це зменшує кількість потенційних глядачів кінострічок. 
  3. Вплив координаторів з інтимності  — вони можуть питати в режисерів, чи конкретна сцена є критично важливою для оповіді.

Серед інших причин — зміна культурних норм та більша доступність еротичного контенту на інших платформах. Відтепер творці фільмів можуть зосереджуватися на інших елементах оповіді. 


Реклама

Популярні матеріали

10 комфортних образів від скандинавських модниць, які варто...


Оголошено всіх номінантів «Еммі-2024»


Нагадування про домівку в кожній деталі: Любов Бессараб про...


Читайте також
Популярні матеріали