Названо найкращий повнометражний український фільм

За версію кінокритиків 

Українське кіно, попри труднощі, живе й активно розвивається. Цієї осені маємо змогу побачити безліч кінопремʼєр авторства українських режисерів. Деякі із цих фільмів відзначені особливою національною премією «Кіноколо», яка щороку обирає найкращі творіння українських режисерів. Переможців визначає комітет, що складається із 46 українських кінокритиків, кінознавців та кіножурналістів. Вони двічі таємно голосують: спершу визначають шорт-лист із поданих фільмів, потім — лауреатів.

Цьогоріч перемогу в номінації «Найкращий повнометражний ігровий фільм» отримав «Памфір» — дебютна стрічка Дмитра Сухолиткого-Собчука. За цю роботу автора відзначили як найкращого режисера та нагородили премією «Відкриття року». Олександр Яценюк — виконавець головної ролі — отримав нагороду як найкращий актор. Загалом стрічка отримала 5 нагород з 10 номінацій.

Світова премʼєра фільму відбулася на 75-му Каннському міжнародному кінофестивалі. Там «Памфір» зустріли 7-хвилинними оплесками, а міжнародні критики відзначили атмосферність та неймовірну візуальну складову стрічки.

«Памфір презентує нам брутальну, нелаковану Україну. Фільм жорстокий і водночас добрий, це справжній "крик повстанців" від Памфіра та його команди», — пише міжнародна преса. 

Події фільму відбуваються напередодні старого Нового року — Маланки — у прикордонному містечку на заході України. Головний герой Памфір змушений розплачуватися за провину сина, який влаштував підпал у молитовному домі. Згодом розплата змушує чоловіка відновити звʼязок з його минулим контрабандиста. 

Переглянути «Памфір» можна буде в рамках Київського тижня критики. Фільм покажуть 25 жовтня у кінотеатрі «Жовтень». У прокат стрічка вийде у 2023 році. Окрім України вона буде показана в Канаді, Італії, Польщі, Швейцарії, Греції, Індонезії, Словаччині та країнах Балтії.


Реклама

Популярные материалы

Оголошено рейтинг найпопулярніших знаменитостей 2022 року


Теплі костюми на кожен день — must have цієї зими


5 багатошарових образів, які допоможуть пережити всі примхи...


Читайте також
Популярні матеріали