На Берлінале покажуть фільм «Редакція», знятий в Олешківських пісках

У цьогорічній програмі фестивалю також дві українські документальні стрічки

На 74-му Берлінському міжнародному кінофестивалі відбудеться світова прем’єра фільму «Редакція» режисера Романа Бондарчука. Стрічку презентують у програмі Forum.

Фільм знімали на Херсонщині незадовго до повномасштабного вторгнення. Дія драми з елементами комедії розпочинається у диких степах і лісах українського Півдня. Молодий науковий співробітник природничого музею Юра намагається врятувати рідкісних тварин від знищення. Він шукає бабака степового, якого нібито бачили селяни в цих краях. Натомість хлопець стає свідком підпалу лісу. Він несе фотографії підпалювачів і свою статтю до редакції місцевої газети, але ні природа, ні справедливість тут нікого не цікавлять. Його наївне бачення світу руйнується у вирі фейкових новин, корупційних схем і фальсифікованих виборів. Опинившись у центрі таємничого ритуалу, який проводять місцеві чиновники, герой має з’ясувати, хто він — представник напівзниклого виду «людини справжньої» чи звичайний невдаха.

У головній ролі дебютував Дмитро Багненко — журналіст, а нині військовий Збройних Сил України. Також у фільмі зіграли Римма Зюбіна, Жанна Озірна, Сергій Іванов, Максим Курочкін, Андрій Кирильчук, Василь Кухарський та Олександр Шмаль.

В українських кінотеатрах картину випустять восени 2024 року.

Зауважимо, окрім «Редакції» на цьогорічному «Берлінале» покажуть дві документальні українські стрічки. Режисерка Світлана Ліщинська презентує фільм A Bit of Stranger — у ньому йдеться про російськомовну українку, яка досліджує колонізовану частину своєї свідомості й намагається знайти відповіді на питання, як радянський тоталітаризм і русифікація вплинули на стосунки в її родині. Інша стрічка — Intercepted Оксани Карпович — показує руйнування, які РФ завдала Україні під час війни, та створює «паралельний світ» із перехопленими розмовами між російськими солдатами та їхніми родинами.


Реклама

Популярні матеріали

Як упоратися зі страхом самотності, який з'явився під час війни...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Перше інтерв'ю автора Telegram-каналу «Николаевский Ванёк»


Читайте також
Популярні матеріали