Володимир Зеленський виступив на Берлінале-2023

«Мистецтво не може залишатися байдужим»

16 лютого президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників і гостей 73-го Берлінського міжнародного кінофестивалю. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

У своїй промові український лідер підкреслив, що культура і кіно можуть бути поза політикою, але тільки не тоді, коли це політика війни, агресії, масових злочинів, убивств, терору та прагнення знищення народів. Такою Зеленський назвав політику РФ.

«Чи може мистецтво бути поза політикою, чи кіно може бути поза політикою, коли існує політика агресії, коли йде тотальна війна? Такою є політика сьогоднішньої Росії. Культура у такі часи робить вибір. Обирає сторону. І або різними способами каже своє слово, чим бореться і протидіє злу, або ж не помічає і мовчить, чим, фактично, йому допомагає», — наголосив Зеленський.

«Мистецтво не може залишатися байдужим, тому що в тиші голос зла стає лише гучнішим і переконливішим», — заявив Президент України.

За словами керівників Берлінале Карло Шатріана та Маріетт Ріссенбек, вони запросили Володимира Зеленського виступити на відкритті фестивалю, щоб «висловити солідарність із народом України у його боротьбі за незалежність і рішуче засудити російську агресивну війну проти України».

Солідарність організаторів Берлінського міжнародного кінофестивалю проявляється і в програмі, до якої включено шість фільмів українських режисерів та дві картини про Україну. 

У рамках кінофестивалю покажуть документальні стрічки «Суперсила» Шона Пенна, «Східний фронт» Віталія Манського та Євгена Титаренка, «Залізні метелики» Романа Любого, «Ми не погаснемо», «Прокидаючись у тиші» та «В Україні», а також повнометражні «Це побачення» і «Ти мене любиш?».


Реклама

Популярні матеріали

Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Продюсер Азад Сафаров, що працював над «Будинком зі скалок»...


Джіджі Гадід і Леонардо Ді Капріо знову підігріли чутки про свій...


Читайте також
Популярні матеріали