Скільки українців вірять в астрологію, екстрасенсів і карти таро: результати опитування

У принаймні щось одне з переліку вірить майже половина людей

Соціологи поцікавилися, чи вірять українці в тарологію, екстрасенсорні здібності та астрологію. Серед респондентів від 15% до 35% відповідали позитивно. Про це свідчить нещодавнє опитування Київського міжнародного інституту соціології.

«35% українців вірять в астрологію, 25% — в екстрасенсорні здібності, 15% — у тарологію. Принаймні у щось одне з цього переліку вірять 43% українців», — зазначають у дослідженні.

Соціологи опитали 2008 респондентів упродовж лютого-березня 2024 року методом інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. У межах дослідження вони цікавилися, чи вірять українці в астрологію (вплив небесних тіл на земний світ і людину: її темперамент, характер, вчинки й долю), екстрасенсорні здібності (ясновидіння, можливість рухати предмети силою думки), тарологію (читання майбутнього по картах). Для кожного з питань респондент мав відповісти «скоріше вірю» чи «скоріше не вірю».

Prada

Віра поширена серед усіх категорій населення. Проте соціологи звертають увагу на вищий показник у жінок, ніж у чоловіків (49% вірять у принаймні одне з переліку проти 36%). Також в астрологію, екстрасенсорні здібності чи тарологію більше вірять  старші люди (показник зростає з 26% серед респондентів до 30 років до 51% серед респондентів 60+ років) та українці з низьким статком (якщо серед респондентів з високим рівнем достатку 34% вірять у принаймні одне з переліку, серед осіб з дуже низьким достатком — 65%).

«Враховуючи масштаб ситуації, у разі бажання вести дискусії навряд чи доцільно вдаватися до простого таврування людей, які вірять в астрологію тощо. Основа віри є досить складною, і її швидко не розвіяти простими аргументами (чи тим більше глузуваннями)», — прокоментував дослідження виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

Соціолог також зазначив, що дослідження потребує уваги, «оскільки багато людей у складних обставинах можуть під впливом недобросовісних людей зазнати значних втрат або вдатися до деструктивних дій».

Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали