Німецькі екоактивісти облили картину Моне картопляним пюре

Протести продовжуються

У Музеї Барберіні в Потсдамі двоє активістів облили картину Моне картопляним пюре. Потім протестувальники приклеїли руки до стіни. Ця акція — частина руху Letzte Generation («Останнє покоління»), який має на меті привернути увагу людства до кліматичної катастрофи.

«Ми перебуваємо на порозі кліматичної катастрофи. І все, чого ви боїтеся, — це томатний суп чи картопляне пюре на картині. Знаєте, чого я боюся? Я боюся того, що, за словами науковців, ми не зможемо прогодувати свої сім’ї у 2050 році», — сказав учасник акції.

Рух Letzte Generation називає себе останнім поколінням, яке може запобігти змінам клімату. Учасники звинувачують владу в ігноруванні всіх попереджень і працюють під гаслом «Що дорожче — мистецтво чи життя?».

Дії екоактивістів здебільшого піддаються критиці. Наприклад, мер Потсдама Майк Шуберт назвав їх «культурним варварством».

На щастя, картина «Стіжки сіна» була захищена склом. Масштаби завданої шкоди незабаром оцінять експерти.

Протестувальників одразу затримала поліція. Варто згадати, що це вже не перший випадок, коли протест відбувається у формі псування картин. 14 жовтня активістки Just Stop Oil облили томатним супом картину Ван Гога «Соняшники», що експонується в Лондонському музеї, на знак протесту проти зростання цін на газ.

 


Реклама

Популярные материалы

Оголошено рейтинг найпопулярніших знаменитостей 2022 року


Теплі костюми на кожен день — must have цієї зими


5 багатошарових образів, які допоможуть пережити всі примхи...


Читайте також
Популярні матеріали