Дивимося трейлер фільму Валентина Васяновича про повернення українського військового з полону

Кінострічка про наслідки російсько-української війни

З 16 травня у кінотеатрах України розпочнеться показ драми режисера Валентина Васяновича «Відблиск». Це перша українська кінострічка, яка потрапила до основного конкурсу Венеційського кінофестивалю. 

Драма розповідає про військового хірурга Сергія, що в ході російсько-української війни на сході України потрапляє в російський полон. Після обміну полоненими чоловік повертається додому й намагається віднайти сенс життя: заново вчиться бути людиною, батьком, кохати рідних. 

Підґрунтям для створення кінострічки для автора стала особиста історія з життя:

«З самого початку поштовхом до написання сценарію була подія, котра трапилася зі мною та моєю донькою. У наше велике вікно влетів голуб, розбив усе та помер, але залишив неймовірний відбиток. Там було видно кожну пірʼїночку, був певний графічний шедевр. Це побачила моя донька і почала розмовляти зі мною про життя та смерть. Я мусив щось сформулювати для неї та водночас для себе. Розмовляючи про це, я вирішив зняти кіно». 

2019 року представники Державного агентства України з питань кіно обрали фільм одним з переможців 11-го конкурсного відбору кінопроєктів, що претендують на державне фінансування. 2021 року завдяки стрічці «Відблиск» український режисер був у списку претендентів на головну нагороду «Золотий лев» Венеційського кінофестивалю, де вперше відбувся світовий показ трейлеру та офіційного постера культової драми. 

«Відблиск» був створений завдяки ForeFilms та Arsenal Films за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Продюсерами кінострічки стали Анна Соболевська, Володимир Яценко та Ія Мислицька. До них приєднався Валентин Васянович, який також виступив оператором-постановником, сценаристом та режисером монтажу фільму.

Авторка: Анастасія Жиденко


Реклама

Популярні матеріали

«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали