«Амбасадор дитинства» про свою місію, найбільш знакові фестивалі та підтримку дітей війни

Від дитини до дитини

Війна роз’єднала сім’ї, однокласників і друзів, але Всеукраїнська громадська ініціатива із соціальної адаптації дітей «Амбасадор дитинства» вже понад рік робить усе можливе, щоб навіть у темні часи дарувати маленьким українцям бодай найменший промінь світла та відчуття свята.

Усе почалося з евакуаційного поїзда, яким на початку повномасштабного вторгнення їхав із Києва на рідну Хмельниччину Василь Котляров. Музиканта вразила картина, свідком якої він став: дівчинка віддала іграшку зовсім незнайомому хлопчику, тому що він загубив свою. Прояв дитячої підтримки та доброти згодом і підштовхнув Василя Котлярова (NAPILNIK) разом з Олексієм Завгороднім (POSITIFF) — попспіваком, колишнім учасником гуртів «Время & Стекло» та MOЗGI, — а також командою волонтерів і небайдужих людей організувати 13 березня 2022 року благодійний фестиваль для дітей. Досить швидко ця ініціатива перетворилася на всеукраїнську, тож за рік «Амбасадор дитинства» провів 15 таких заходів у восьми областях України, на яких побувало 65 тисяч гостей. У кожному місті — своя локація, свої особливості, свій формат, однак у пріоритеті завжди — підтримка дітей та їхніх батьків, які змушені залишити власні домівки та шукати прихистку в більш безпечних регіонах України.

Місцем проведення ювілейного, 15-го, фестивалю, що відбувся 1 червня 2023 року, в Міжнародний день захисту дітей, стали схили Кам’янець-Подільської фортеці — символу незламності українського народу. Саме з цього простору рік тому почалася велика історія «Амбасадора дитинства». Організатори прагнули зробити річницю фестивалю незабутньою, тож 1 червня тут було встановлено національний рекорд України — «Наймасовіший благодійний дитячий захід у фортеці». Фортеця стала прихистком для синів і доньок загиблих Героїв, внутрішньо переміщених дітей, сиріт і всіх, хто потребував підтримки. Своїми виступами публіку потішили Тіна Кароль, POSITIFF, Юрій Ткач, Анатолій Анатоліч, Андрій Чорновол, Юлія Сахневич, ROXOLANA, Нікіта Ломакін, 100лиця, SESTRA, Chico & Qatoshi, KylymMan, Mari Sem та багато інших артистів і блогерів. Зі сцени також пролунав гімн «Амбасадора дитинства». Єдиною метою цього заходу, як і всіх попередніх, стало прагнення подарувати дітям шанс бодай на мить втілити свої найщиріші сподівання в реальність, адже про щасливе та світле майбутнє також колись мріяли нині популярні українські артисти — POSITIFF, який від першого заходу став амбасадором організації, і генеральний продюсер «Амбасадора дитинства» Василь Котляров. У далекому 2000 році обидва юнаки прагнули, щоб  їхню музику почула вся країна. Зрештою так і сталося. Хлопці впродовж десяти років були учасниками популярного гурту NEWZCOOL, який запам’ятався хітами «Штольня», «Озеро сліз» тощо. Історія Олексія та Василя переконливо доводить: палкі дитячі мрії неодмінно здійснюються.

Саме тому нещодавня фотосесія «Амбасадора дитинства» спільно з дитячим продюсерським центром Babyphotostars перетворилась на значно більшу подію, ніж просто історія про одяг. Капсульна колекція із зображенням мультиплікаційних супергероїв (внутрішньо переміщених Тетянки та Василька) мотивує рухатись вперед — попри війну, біль і сирени. Вперше цю лінію, обличчям якої разом з дітьми загиблих героїв і внутрішньо переміщеними родинами став Василь Котляров (ідейний надхненник колекції та прототип Василька), презентували на попередньому благодійному заході — з головної сцени Івано-Франківського драмтеатру.

«Амбасадор дитинства» і надалі невтомно виконує свою місію: рятувати дитинство юних українців, дарувати щасливі емоції, щоб позбавити їх негативних спогадів, психологічно допомогти їм та їхнім батькам адаптуватися до нових умов. Аби діти мали світле майбутнє, про яке всі вони мріють.


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали