«На нашій кухні ревінь зарекомендував себе як безцінний інгредієнт для приготування пирогів, соусів, джемів, варень та киселів. Ми ж пропонуємо вам найкращий варіант його споживання — запечений крамбл, до якого ми додали ще апельсин і корицю. Пиріг дуже простий у виконанні, але напрочуд смачний», — каже Євген Клопотенко.
Секрети приготування страв з ревенем
Для страв вибирайте пружні стебла. Чим яскравіший їхній рожевий колір, тим рослина більш стигла. Щоправда, є сорти і зі звичайними зеленими стеблами.
Не використовуйте листя ревеню, яким би красивим воно не було. Вважається, що воно неїстівне. У його складі є шкідливі для людей кислоти.
Стебла ревеню мають терпкий смак, але при цьому вони дуже добре «дружать» у стравах із фруктами чи ягодами. Наприклад, яблука, апельсини чи полуниця добре балансують усю терпкість рослини.
Стебла — волокнисті, але ця структура під час термічної обробки руйнується, тому видаляти волокна не слід.
Як приготувати пиріг з ревеню
Складові:
400 г стебел ревеню
250 г пшеничного борошна
150 г вівсяних пластівців
1 ч. л. меленої кориці
200 г вершкового масла
2 апельсини (сік та цедра)
150 г цукру
Як приготувати пиріг з ревеню: покроковий рецепт
Приготуйте всі інгредієнти для крамбла з ревеню. Розігрійте духовку до 180 градусів. Візьміть 400 г стебел ревеню, вимийте їх, очистьте і наріжте шматочками завширшки 2-3 см.
Вершкове масло (200 г) наріжте невеликими кубиками. Змішайте в мисці кубики масла, 250 г борошна, 150 г вівсяних пластівців, 1 ч. л. меленої кориці та цедру з двох апельсинів. Суміш ретельно перемішайте руками, поки вона не стане схожою на хлібну крихту.
Вимийте два апельсини, зніміть терткою цедру і вичавіть за допомогою соковижималки сік з апельсинів в окремий посуд.
У форму для запікання викладіть нарізаний ревінь, 100 г цукру, залийте апельсиновим соком і трохи перемішайте. Зверху викладіть вівсяну крихту, посипте рештою цукру. Відправте до духовки на 40-50 хвилин. Дістаньте пиріг з духовки і дайте трохи охолонути. Ідеальним доповненням до крамбла стане кулька ванільного пломбіру або вершкового морозива.