Смачнючий гарбузовий сирник: простий рецепт

Неймовірний десерт від фудблогерки Олени Сагун

«Сьогодні пропоную варіацію на тему львівського сирника, рецепт якого був опублікований влітку. Цього разу я додала до компонентів гарбузове пюре», — розповідає українська фудблогерка Олена Сагун.

Інгредієнти для форми 21х21 см та заввишки приблизно 5 см:

– 600 г кисломолочного сиру (цього разу в мене був домашній, але підійде магазинний 9-відсотковий, головне — брати не розсипчастий)

– 4 яйця

– 3 ст. л. манки

– цедра 1 лимона

– 150 г цукру

– 1 ч. л. ванільного цукру

– 250 г гарбузового пюре

– 70 г м’якого вершкового масла

– дрібка солі

Для шоколадної глазурі (спрощеного варіанта):

– 120 г чорного шоколаду (вміст какао приблизно 50-56%)

– приблизно 30 г вершкового масла 

Готуємо:

Починаємо з гарбузового пюре. Для його приготування можна спекти шматок сирого гарбуза в духовці (десь чверть великого гарбуза або половину невеликого). Попередньо треба вийняти насіння та перетинки, потім обмотати шматок фольгою, поставити в розігріту до 200 градусів духовку, пекти до м’якості (десь годину або більше). Можна не пекти, а варити (це швидше): почистити гарбуз від насіння та шкірок, нарізати кубиками, зварити до м’якості у достатній кількості води. Потім воду злити (краще відкинути шматочки готового гарбуза на друшляк). Спечений або зварений гарбуз перетворити на пюре за допомогою блендера. Потім зважити необхідну кількість для пирога. І третій варіант — лайфхак, якщо зовсім не хочете морочитися з гарбузом: купіть дитяче гарбузове пюре в баночках. Я пробувала, з ним виходить досить непогано.

Тепер переходимо до сирної основи. Кисломолочний сир бажано перетерти крізь сито, якщо немає сита, але є занурювальний блендер, то можна скористатися ним, щоб сирна маса стала більш кашоподібною.

Відділяємо білки від жовтків. У глибоку посудину кладемо жовтки, м’яке вершкове масло, звичайний та ванільний цукор, цедру та збиваємо все міксером до однорідної, світлої, пишної маси. Додаємо манну крупу, гарбузове пюре та кисломолочний сир, збиваємо до однорідності.

В окремій посудині збиваємо білки з дрібкою солі до густих, стійких піків. Частинами додаємо збиті білки в наше сирне тісто, акуратно перемішуємо силіконовою лопаткою чи металевою ложкою, переміщуючи масу від стінок до центру посудини.

Беремо форму, застеляємо її папером для випікання так, щоб він прикрив дно та стінки форми. Перекладаємо сирне тісто у підготовлену форму, ставимо форму в розігріту до 160 градусів духовку. Випікається сирник у середньому годину-годину двадцять, проте все залежить від особливостей духовки, тож може знадобитися і більше часу. Перевіряйте готовність, проколовши сирник зубочисткою. Тісто без борошна, тож зубочистка не виходитиме ідеально сухою, але показником готовності буде те, що на зубочистку не налипатиме сирна маса.

Коли сирник буде готовий, вимикаємо духовку і залишаємо сирник у ній ще хвилин на 20-30, щоб десерт охолоджувався без перепаду температури. Потім дістаємо з духовки і даємо повністю охолонути у формі до кімнатної температури. Після цього перевертаємо сирник на таріль.

Прикрашаємо. Я даю найпростіший варіант шоколадної глазурі. На водяній бані розтоплюємо шоколад та масло, помішуючи у процесі, щоб маса була однорідною. Поливаємо гарячою глазур’ю сирник, який повністю охолов. Глазур вийде густою, тож можете допомогти їй стікати ложкою чи лопаткою. Залиште политий сирник хвилин на 15-20 за кімнатної температури, потім поставте в холодильник на кілька годин. Подавайте холодним (обов’язково). Ось і все, смачного!


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали