«Вареники з вишнею в багатьох асоціюються з дитинством, коли ти залазиш на дерево, збираєш їх, приносиш бабусі, а вона вже ліпить вареники. Вареники з вишнею — це й основна страва, і десерт. До того ж дієтологи відзначають і корисні властивості вишні», — нагадує Євген Клопотенко.
Як приготувати вареники з вишнею
Для тіста:
500 г борошна (і додатково для замішування)
250 мл молока
1 куряче яйце
1 ст. л. соняшникової олії
1/2 ч. л. солі
Для начинки:
400 г вишні без кісточок
1-2 ст. л. цукру
1 ст. л. манки
1 щіпка солі
Покроковий рецепт вареників з вишнею:
Підготуйте всі інгредієнти для приготування вареників з вишнею. З вишень видаліть кісточки. Ви також можете купити заморожену вишню без кісточок і просто її розморозити.
Відміряйте 500 г борошна і пересипте у велику миску, додайте 1/2 ч. л. солі, 1 куряче яйце та 1 ст. л. олії.
Потім влийте 250 мл молока.
Замісіть тісто. Воно має вийти еластичним, не липнути до рук і не розвалюватись у процесі приготування.
В очищену вишню додайте 1 ст. л. манної крупи. Манка вбере в себе зайвий вишневий сік, при цьому вареники залишаться соковитими, але сік не витікатиме, коли ви розкушуватимете вареник. Також додайте 1 ст. л. цукру.
Розкачайте тісто завтовшки близько 2-3 мм на дошці або робочій поверхні. За допомогою кухля або склянки виріжте з тіста кружечки.
Викладіть трохи начинки на один край кружечка й обережно притисніть іншим краєм. Добре защипніть краї тіста, щоб начинка в процесі варіння не могла витекти з вареника. Сформуйте вареники з усіх кружечків тіста.
Варіть вареники в окропі на повільному вогні приблизно 3-4 хвилини після того, як вони спливуть.
Потім викладіть гарячі вареники в миску і присипте цукром. Це додасть насолоди і не дозволить вареникам злипнутися між собою.