«ГЛАВНОЕ ― ПРАВИЛЬНО ОПРЕДЕЛИТЬ ДЛЯ СЕБЯ, ЧТО...

«ЗАБУДЬТЕ ПРО ВЫГОРАНИЕ И НАЧИНАЙТЕ ЖИТЬ НА...

«НЕ ГОВОРИТЕ О СВОИХ ПЛАНАХ ЛЮДЯМ, УДИВЛЯЙТЕ ИХ...

ЗА КУЛИСАМИ МОДНОГО ПОКАЗА BEVZA FW 19-20 НА NEW...

В СЕТИ ОБСУЖДАЮТ СХОДСТВО ПОМОЛВОЧНЫХ КОЛЕЦ...

На київському Подолі відкрився новий ресторан

На вулиці Спаській, 10 відкрив свої двері новий ресторан – Dom №10. Це один із небагатьох закладів міста, що розмістився в окремому будинку – старовинному особняку.  

Рейтинг статьи / 0
5 5 4

Один із моїх вечорів закінчився майже як у добрій різдвяній голлівудській кінострічці. Сюжет розвивався в красивому будинку з оригінальним інтер’єром і декором, де всі були в очікуванні новорічних свят. За вікном тихо сипав сніг...

Тільки дія відбувалася в Києві, в новому ресторані — Dom №10, на Подолі. В цьому будинку на затишній вулиці Спаській, 10 у XIX столітті мешкав київський скульптор із родиною. Концепція Dom №10 розкриває історію інтелігентної та гостинної сім’ї. Родина подорожувала Європою та колекціонувала рецепти з різних країн. А коли вони поверталися додому, то запрошували гостей, пригощали новими стравами й добрим вином. 

Саме в той час у будинку були облаштовані  майстерні, де працював скульптор, бібліотека й простора вітальня, оранжерея, де дбала про квіти його дружина. Тепер сюди приходять із друзями чи сім’єю на обід чи вечерю.  

Меню закладу розробив шеф Георгій Шаруєв, у минулому шеф-кухар ресторану «Липський». Тут є як відомі смаколики дитинства в авторському варіанті — мініатюрні домашні пиріжки з начинками, ніжний паштет із ягідним сиропом, олів’є, борщ чи телячі щічки з білими грибами, так і екзотичні — севіче з лососем чи тунцем і шароном, равіолі зі шпинатом, тікка-масала...  Георгій об’єднав їх визначенням comfort food – меню для емоційного комфорту. 

Особливо пишаються тут енотекою, в якій зібрано понад 400 найменувань. У колекції – вина з різних країн світу підібрані так, щоб до кожної страви меню та для будь-якого настрою гості могли обрати гідне вино.

«Нам пощастило відкрити ресторан у домі з багатою історією. Ми дбайливо відновили його й при цьому намагалися зберегти якнайбільше оригінальних деталей. Зверніть увагу на двохсотрічні дерев’яні балки під дахом. Їх реставрували, укріпили й при цьому зберегли сліди різних епох. Так, на нижній поверхні залишились відбитки старого перекриття, що колись підтримували балки», – розповіла Олена Жадько, маркетинг та PR- директор нового закладу. 

В інтер'єрі помітно виділяється підлога, що виготовлена за рідкісною технологією. Майстри зібрали її з дубових зрізів і вкрили легкими тріщинами з білою смагою – виглядає так, ніби підлога увібрала в себе гіпс зі створених у цьому домі скульптур.

Нинішні власники Dom №10 зберегли  більшість оригінальних деталей, які знайшли під час масштабної реконструкції. Бо сліди мешканців зникли в буремних десятиліттях минулого, а будинок свої історії зберіг. Тут їх обов’язково і розкажуть, і покажуть.