Як привчати дітей говорити англійською змалку: 5 порад від експерта

Все не так важко, як здається

Вчити англійську мову можна в будь-якому віці, але найкраще це робити з дитинства. Діти швидше засвоюють нову інформацію, і в них немає страху припуститися помилки. Про те, що робити батькам, аби привчати дитину говорити англійською змалку, ELLE.UA розповів засновник та СЕО міжнародної онлайн-школи англійської мови для дітей від 4 до 12 років All Right, батько двох білінгвальних дітей Олег Оксюк.

До підліткового віку дитина має такі самі механізми вивчення іноземної мови, як і рідної. Дитина, яка хоча б частково потрапить в англомовне середовище до підліткового віку, вивчить іноземну мову без зубріння, а через використання мови. Наприклад, у білінгвальних сім’ях, де мама і тато спілкуються з дітьми двома мовами, діти вже в дошкільному віці вільно володіють обома.

В деяких сім`ях діти йдуть до школи, де навчання відбувається не тією мовою, якою  дитина спілкувалася з батьками. Такі діти швидко стають білінгвами або навіть трилінгвами.

Коли я з сім`єю переїхав до США, мої діти 5 і 9 років пішли в американську школу, і молодша донька через пів року, а старший син через рік опанували англійську на достатньому рівні, щоб навчатись та спілкуватись з однолітками. При цьому додатково англійською мовою вони не займались, а дома ми з дітьми завжди спілкувалися рідною мовою.

Як вчити англійську в ранньому віці?

Один з батьків має розмовляти з дитиною лише англійською

Найефективніший спосіб — це коли один з батьків розмовляє з дитиною тільки англійською. Раджу починати практикувати таке спілкування з двох років, коли дитина ще не знає рідної мови. Але цей спосіб підходить тільки тим батькам, які добре знають англійську.

Краще давати менше граматики

Важливо фокусуватись на розмовній практиці та давати менше граматики. Коли дитина вчить рідну мову, батьки їй не пояснюють граматику. Дитина, не знаючи форм дієслова та відмінків, інтуїтивно правильно їх вживає.

Граматика — це складна тема для дітей, і зубріння правил часто не допомагає. Набагато ефективніше використовувати метод Guided discovery, коли вчитель дає приклади вживання граматики у мові. Цей підхід дозволяє учням самостійно розуміти правила та застосовувати їх у мовленні. Крім того, цей метод допомагає подолати страх помилок.

Шукайте вчителя англійської з 4-5 років

Вже з 4-5 років можна починати вивчати англійську як іноземну індивідуально з вчителем. Плюс індивідуальних уроків у тому, що вся увага вчителя буде тільки вашій дитині. Через деякий час таких занять половину уроку буде говорити вона, а половину — вчитель. На групових уроках рівень уваги до всіх дітей буде значно менший. Крім того, у вашої дитини не буде можливості спілкуватися з однолітками рідною мовою.

Головний критерій у виборі вчителя — дитині має бути з ним цікаво. Ще важливо, щоби вчитель мав досвід навчання маленьких дітей і використовував техніку TPR (Total Physical Response) — коли він не перекладає, а показує дитині зміст слів та фраз жестами та картинками.

І найважливіше — вчитель з першого уроку має спілкуватися з дитиною тільки англійською. Як це можливо? Я відповім питанням на питання: як ви колись навчили свою дитину українській?

Привчіть дітей споживати контент англійською

Ще один ефективний спосіб вивчення англійської — привчити дитину споживати відеоконтент англійською. Це може бути: перегляд мультиків, YouTube-контенту або читання батьками книжок з картинками. Це допоможе дитині зануритися в англомовне середовище та дозволить їй отримати результат від занять набагато швидше.

Після переїзду в США моя донька дивилась мультики тільки англійською. В школі вона активно заговорила вже через пару місяців, набагато швидше за інших дітей мігрантів. Звичайно, вона не розуміла мову, коли дивилась мультики, але інтуїтивно вгадувала, про що говорять. З мультиками я пішов на хитрість — сказав доньці, що в Америці немає мультиків рідною мовою. Тож раджу і вам з самого дитинства привчати дітей до того, що мультики бувають тільки англійською.

До речі, в тих країнах Європи, де мультики та фільми не перекладені на рідну мову, більшість людей вільно володіє англійською.

Створіть умови для спілкування з однолітками

Коли дитина почне потроху говорити англійською з вами чи з вчителем, дайте їй можливість спілкуватись англійською з однолітками. Це можуть бути ігри з англомовними дітьми на дитячому майданчику під час подорожі за кордон, мовний табір або розмовний онлайн-клуб англійською. Розмова з однолітками, з одного боку, зробить вивчення англійської більш природним та цікавим процесом, з іншого — дитина зрозуміє, для чого їй англійська, і буде мотивована нею займатись.

Яких результатів можна досягти?

Якщо ви будете слідувати моїм порадам і дасте своїй дитині достатньо практики англійської мови, то вона обов`язково навчиться вільно розмовляти нею. 3 рази на тиждень протягом 2-3 років до підліткового віку, тобто до 13 років, — достатній час для того, щоб досягти цієї мети.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


The Culture of Design: Ірина Данилевська та Сергій Бадрітдінов про...


Читайте також
Популярні матеріали