Як адаптувати домашнього улюбленця до нового місця проживання

Важливі нюанси для фізичного та психічного здоров’я вашого пухнастика

Ексклюзивно для ELLE.UA екологиня, ексзавідувачка еколого-просвітницького відділу та відділу інформації Одеського зоопарку, членкиня Всеукраїнської екологічної ліги Анна Білякова розповідає про те, як адаптувати домашнього улюбленця до нового місця проживання.

Переїзд та облаштування нового житла — процес складний та трохи нервовий. А тепер уявіть, що для вашого домашнього улюбленця нове місце проживання — майже новий світ. Це можна порівняти з переселенням із Землі на Марс. Звучить бентежно, чи не так? Ось тому вашій киці або собаці дуже потрібно, щоб у цей момент ви були поруч, міцно тримали за лапку, а також подбали заздалегідь про комфорт та безпеку.

Після дороги, до якої вам доведеться підготуватися окремо, тварині потрібні відпочинок та адаптація. А тут ще й зовсім незнайома оселя. У перші дні на новому місці пухнастик цілком очікувано може поводитися не так, як завжди: злякано забитися в затишні куточки, відмовитися від їжі, а може і навпаки, бути надто збудженим і бігати за своєю людиною крок у крок.

Можливо, ви навіть знайдете вдома калюжу. Але такі «злочини» пояснюються станом стресу у тварини. Тому не сваріть, а краще допоможіть їй впоратися з хвилюванням та переляком.

Є кілька порад, які допоможуть вам та вашій тварині впоратися з переїздом максимально легко та безтурботно:

Візьміть із собою звичні речі пухнастого друга (лежанку, іграшки, миски) і одразу розкладіть їх у новій квартирі.

Намагайтесь дотримуватися звичного розкладу дня. Наприклад, виходьте на прогулянки в той самий час, що і до переїзду, давайте улюбленцю їжу у фіксований час.

Подаруйте тварині багато уваги та турботи. Нехай її буде навіть надто багато. Вашому улюбленцю стане спокійніше, якщо він відчуватиме, що ви поряд, ви його любите і на новому місці ніхто нікого кидати не збирається.

Подбайте про безпеку вашого хвостика. Переконайтеся, що у тварини немає доступу до небезпечних місць, побутової хімії, дротів тощо. Навіть якщо ваш пухнастий друг зарекомендував себе як слухняний розумник, усе-таки спочатку тримайте все під контролем. Є ризик, що на новому місці він дозволить собі зайве.

Крім того, подбати вам належить і про безпеку житла. Погодьтеся, погризений новий диван, подряпані двері або знищена рослина — це сумно та прикро. Тому спочатку після переїзду бажано, щоб пухнастик перебував у полі вашого зору. За змогою не залишайте його надовго, навіть якщо між вами вже давно побудовані довірливі відносини.

А головний секрет комфортного та безпроблемного переїзду криється у вашому спокої. Якщо в будинку пануватиме спокійна і тепла атмосфера, це дуже допоможе вашій тварині швидко зрозуміти, що нічого не змінилося і все добре, а ви продовжуєте будувати своє щасливе життя, просто в іншій локації.


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


DOROFEEVA, Jerry Heil, Klavdia Petrivna: оголошені номінанти...


Читайте також
Популярні матеріали