7 фільмів, що пробуджують любов та повагу до тварин

Які можна дивитися разом із дітьми

Ексклюзивно для ELLE.UA еколог, ексзавідувачка еколого-просвітницького відділу та відділу інформації Одеського зоопарку, член Всеукраїнської екологічної ліги Анна Білякова поділилася списком своїх улюблених кінокартин про тварин:

Один з обов`язкових пунктів у списку зимових справ — це затишні перегляди фільмів в обіймах з ковдрою та гарячим чаєм. І якщо новорічні фільми вже переглянуті, то я хочу поділитися своїми рекомендаціями. Це фільми, які пробуджують у нас найкращі почуття — любов, доброту та турботу про братів наших менших. 

Обережно: під час перегляду може загостритися бажання завести домашнього улюбленця або терміново обійняти свого пухнастого друга.

1. «Бадді» (1997 р.)

Для мене цей фільм особливий. Його я побачила вперше у дитинстві, і напевно тоді зрозуміла, що моя діяльність буде тісно пов’язана саме з тваринами. У фільмі, що ґрунтується на реальних подіях, акторка Рене Руссо грає Гертруду Лінц — ентузіастку із величезним статком. У будинку Гертруди проживало безліч різних тварин, а улюбленцем був самець горили, який і є головним героєм фільму. Дитиною я сприйняла цей фільм, як щось чарівне. Але головний висновок несу із собою в житті досі: тварини — це наші друзі, члени сім`ї, яким потрібні наші повага та турбота щодня.

Кадр із фільму «Бадді» 

2. «Зевс та Роксана» (1997 р.)

Ще один фільм із мого дитинства. Це дуже добра історія дружби собаки та дельфіна. Тут вже маленька я зробила свої висновки й про діяльність браконьєрів, і про те, що для допомоги тваринам необов`язково бути кимось великим і могутнім.

Кадр із фільму «Зевс та Роксана» 

3. «Тернер та Хуч» (1989 р.) 

Досить кумедна, але дуже зворушлива історія про детектива (Том Хенкс), чиє розслідування призводить до знайомства невгамовним псом на прізвисько Хуч. Саме Хуч є єдиним свідком злочину, з яким детективу Тернеру належить подружитися та спрацюватись. Для мене це фільм про те, що ми з нашими домашніми улюбленцями — одна згуртована команда.

Кадр із фільму «Тернер та Хуч» 

4. «Ми купили зоопарк» (2011 р.)

Прийшовши працювати до зоопарку, я жадібно почала переглядати все на цю тематику. Фільм, де Мет Деймон став майже моїм колегою, вразив та сподобався. Це легке та добре кіно. Це історія про те, як батько-одинак ​з дітьми купує новий будинок, а разом з цим приємний бонус — безліч тварин. Головний герой не знає зовсім нічого про управління зоопарком, але вирішується на цей крок. Разом з цим він отримує купу емоцій, нових друзів, і навіть любов.

Кадр із фільму  «Ми купили зоопарк» 

5. «Білий полон» (2006 р.) 

Спойлер: фільм підходить для того, щоб проплакати як мінімум його половину. Кінострічка заснована на реальних подіях і розповідає історію собак, які перебували на антарктичній станції та були вимушено залишені там співробітниками. Собаки виживали зовсім самі антарктичною зимою та змогли дочекатися повернення господарів. Зізнаюся, я маю цілий список фільмів про собак, над якими плачу. І «Білий полон» займає там своє почесне місце поряд з «Хатіко» та «Марлі та я». 

Кадр із фільму «Білий полон»

6. «Води слонам» (2011 р.)

Ще один досить сумний, але дуже красивий фільм із Робертом Паттінсоном та Різ Візерспун у головних ролях. Історія кохання двох артистів пересувного цирку, а також їхньої дружби зі слонихою. Фільм наочно демонструє різницю між поважною співпрацею з твариною та її експлуатацією.

Кадр із фільму «Води слонам»

7. «Дружина доглядача зоопарку» (2017 р.)

Цей фільм, як і «Води слонам», може похвалитися не тільки глибоким змістом, а й приголомшливою естетичною картинкою. Історична військова драма розповідає про Антоніну Жабинську, дружину директора Варшавського зоопарку, про те, як сім`я героїчно допомагала і людям, і звірам у період Другої Світової Війни.

Кадр із фільму «Дружина доглядача зоопарку»

Для мене ці фільми важливі. Вони транслюють ті думки щодо наших взаємовідносин з тваринами, які повинні бути в голові у кожного. І разом із задоволенням від процесу перегляду, можна зробити важливі висновки на все життя.


Реклама

Популярні матеріали

Елегантно і цікаво: офісний стиль на Тижнях моди


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


13 головних трендів сезону весна-літо 2023


Читайте також
Популярні матеріали