Від справжнього кохання до замовного вбивства: яку історію розповідає фільм «Дім Гуччі»

З Леді Гагою та Адамом Драйвером у головних ролях

Одна з найочікуваніших прем’єр 2021 року — фільм «Дім Гуччі». В основі сюжету кінокартини — вбивство спадкоємця модного дому Мауріціо Гуччі, яке в 1995 році замовила Патриція Реджані.

В український прокат фільм виходить 25 листопада. Патрицію Реджані зіграла Леді Гага, а Мауріціо Гуччі — Адам Драйвер. Також головні ролі отримали Джаред Лето, Сальма Хаєк, Аль Пачіно та інші відомі актори. 

Про те, як історія кохання світської пари перетворилася на замовне вбивство, а навколо модного дому з’явилася купа скандалів, читайте в цьому матеріалі. 

Instagram: @houseofguccimovie

«Спочатку він мені зовсім не сподобався»

Мауріціо Гуччі — внук засновника модного дому Гуччіо Гуччі, тому він був одним зі спадкоємців сімейної справи. Водночас походження Патриції Реджані не відповідало італійській світській верхівці — її батько був водієм вантажних автомобілів, а мати працювала офіціанткою. Але дівчині це не заважало потрапити до представників міланської еліти. Патриція та Мауріціо зустрілися наприкінці 1960-х років на вечірці. Дівчина була впевнена, що саме тоді хлопець у неї закохався

«Спочатку він мені зовсім не сподобався. Я  тоді була заручена з  іншим хлопцем. Коли  ж я розлучилася зі  своїм нареченим, Вітторія обмовилася, що Мауріціо по вуха в мене закоханий. Отже, мало-помалу, крок за кроком, так усе й почалося. Мауріціо був тим чоловіком, якого я  кохала найбільше, навіть попри те, що він дуже змінився після всіх своїх помилок», — пригадувала Патриція. 

Instagram: @thehouseofgucci

Пара одружилася у 1972 році та протягом 10 років була ідеальним прикладом для преси. Мауріціо та Патриція проводили більшість часу в Нью-Йорку, тому що тоді модний дім Gucci спрямував увагу на американський ринок. Подружжя жило в достатку — зокрема, володіло пентхаусом на П’ятій авеню, будинком у Швейцарії та 64-метровою яхтою The Creole. У пари народилися дві доньки, Алессандра та Аллегра. Здавалося б, що може зіпсувати такий шлюб?

Instagram: @thehouseofgucci

Успадкування акцій Gucci

У 1983 році помер Родольфо Гуччі, батько Мауріціо. Тоді чоловік Патриції успадкував 50% акцій модного дому і вирішив, що також має брати участь у розвитку сімейної справи. До смерті батька бізнесом повністю керував Альдо Гуччі (його у фільмі зіграв Аль Пачіно), і якщо компанія отримувала великий прибуток протягом довгого періоду, то у 80-х роках речі купували, зважаючи тільки на минулий успіх. 

Instagram: @thehouseofgucci

Мауріціо пропонував позбутися більшості товарів, а Альдо Гуччі відмовлявся від будь-яких порад і змін.  Конфлікт тривав протягом шести років. До сутички приєднався син Альдо, Паоло Гуччі (його у фільмі зіграв Джаред Лето) — йому батько не дозволив відкрити власний бізнес під маркою модного дому. У 1984 році двоюрідні брати домовилися — Мауріціо купує акції Паоло за 22 мільйони доларів, а Паоло підтримує Мауріціо під час голосування. Альдо змістили від управління всією компанією, і до того ж він відсидів рік в американській в’язниці за те, що не виплатив 7 мільйонів доларів податку. У відповідь на такі дії батько Паоло поскаржився італійській владі на шахрайство Мауріціо, і той був змушений тікати у Швейцарію. 

Instagram: @thehouseofgucci

Пізніше Мауріціо викупив усі акції модного дому, скориставшись підтримкою інвестиційної компанії Бахрейну. Сімейний бізнес став тільки його бізнесом.

Як відреагувала Патриція?

Патриції не подобалися дії її чоловіка. Вона бачила, що Мауріціо укладає неуспішні договори і не вміє правильно вести бізнес

«Мауріціо збожеволів. До цього я була головним радником з усіх питань Gucci. Але він хотів бути кращим, і він перестав мене слухати... Тоді я злилася на Мауріціо через багато, багато речей. Але насамперед це. Втрата сімейного бізнесу! Це було безглуздо. То був провал. Мене переповнювала лють, але я нічого не могла вдіяти», — коментувала вона дії чоловіка в інтерв’ю The Guardian.

  • @thehouseofgucci
    @thehouseofgucci
  • @thehouseofgucci
    @thehouseofgucci
  • @thehouseofgucci
    @thehouseofgucci

Але Патриція не могла впливати на розвиток модного дому, тому що Мауріціо пішов від неї у 1985 році й почав стосунки із дизайнеркою інтер’єрів Паолою Франкі. Через 9 років подружжя офіційно розлучилося і Патриція почала отримувати 1 мільйон доларів щороку як компенсацію.

«Ти знаєш, чому наш шлюб зазнав невдачі? Тому що ти уявляла себе президентом, а тут є лише один президент!» — передавала пресі Патриція слова свого колишнього чоловіка.  

У 90-х роках Мауріціо продав акції Gucci за 120 мільйонів доларів — тоді в модного дому не залишилося жодного представника із сім’ї. 

«Сама я не могла цього зробити»: як вбили Мауріціо Гуччі

Мауріціо було 46 років, коли кілер Бенедетто Черауло смертельно поранив його біля офісу в Мілані. Свідком події став швейцар Джузеппе Онорато.

Вбивство вважали замовним — першою підозрюваною стала Патриція Реджані. Вона ж відразу після смерті Мауріціо прийшла до апартаментів свого колишнього чоловіка і вигнала звідти Паолу та сина жінки від першого шлюбу. 

«Я була дуже зла на Мауріціо. Я ходила і питала всіх, навіть місцевого бакалійника: чи є в когось хоробрість вбити мого чоловіка? Я не вмію цілитись із рушниці — сама я не могла цього зробити», — коментувала Патриція в документальному фільмі 2021 року. 

Instagram: @thehouseofgucci

Судовий процес «чорної вдови»

Розслідування почали тільки через два роки, коли італійська поліція отримала анонімне звернення з натяком на участь Патриції у вбивстві. За офіційною версією, жінка попросила про послугу в подруги Джузеппіни Аурієми та пообіцяла заплатити їй 365 тисяч доларів. Загалом арештували п’ятьох людей: подруга звернулася до знайомого Івано Савіоні, той розповів Ораціо Чікале, а він і знайшов кілера. 

Instagram: @thehouseofgucci

Під час судового процесу всі дізналися, що Патриція наполягала, аби Мауріціо вбили до його весілля з Паолою. Але замовниця вбивства все заперечувала та казала, що її підставила подруга. 

Зрештою кілер отримав довічне ув’язнення, Патриція — 29 років позбавлення волі, а Джузеппіна — 19 років. 

«Я одягнена в Zara»: як склалося життя в колишньої дружини Мауріціо

У 2011 році Патриції запропонували умовно-дострокове звільнення з працевлаштуванням, однак вона відмовилася: мовляв, ніколи в житті не працювала, тому й не планує робити цього тепер. Через 3 роки жінка таки погодилася, і вперше її побачили під час шопінгу в Мілані у великих окулярах та з папугою ара. Пізніше Патриція почала працювати консультанткою з дизайну в компанії  Bozart.

«На мені Zara. Я не заробляю тут достатньо, щоб купувати відповідний одяг», — розповідала вона The Guardian.

Реджані отримала ренту 1,2 мільйона доларів від нерухомості Gucci, а суд вирішив повернути їй понад 16 мільйонів доларів — суму, яку мали виплатити жінці під час перебування у в’язниці як щорічну компенсацію за її розлучення з Мауріціо. Доньки Патриції подали на це апеляцію — вони й відмовилися фінансово підтримувати маму чи мати з нею хоча б щось спільне. Зараз Патриції 72, вона досі живе в Мілані.

А модний дім Gucci, який потерпав від сімейних конфліктів, зміг швидко відновити свою репутацію. Через 5 років після продажу акцій компанія отримала прибуток розміром 1 мільярд доларів, а її креативним директором став Том Форд.

Бренду так і не знадобилася допомога Патриції Реджані.


Реклама

Популярные материалы

Все, що потрібно знати про суд Джонні Деппа та Ембер Герд


Поліція затримала жінку, яка ввімкнула сирену повітряної тривоги...


Княгиня Шарлін публічно прокоментувала чутки про розлучення із...


Читайте також
Популярні матеріали