«Можеш повірити: я набагато краща». Читаємо уривок з книги Сари Форден «Дім Гуччі»

Історія знайомства Патриції Реджані та Мауріціо Гуччі  

У документальній книжці «Дім Гуччі: сенсаційна історія вбивства, божевілля, гламуру и пожадливості» Сара Форден розповідає про феномен модного дому, що став символом класу та шику. Вона описує біографію творців модного дому, запеклі родинні драми, а також події, які змусили Патрицію Реджіані звернутися до найманого вбивці, аби помститися за зраду коханому чоловіку Мауріціо.

Історія веде читачів і читачок лабіринтами високої моди, міжнародних фінансів, корпоративних суперечок і розпачливих родинних драм. Журналістка і письменниця майстерно переплітає два споріднені сюжети: драматична історію родини Ґуччі і оповідь про злети та падіння уславленого бренду Gucci й неймовірні успіхи.

Публікуємо уривок із книжки про те, як Мауріціо Гуччі зустрів свою майбутню дружину. Шалене кохання змусило його розірвати стосунки із батьком і згодом загубило його самого.

Патриція Реджані буквально загіпнотизувала Мауріціо своїми фіалковими очима та мініатюрною постаттю. Познайомилися вони 23 листопада 1970 року. Для хлопця то було кохання з  першого погляду, а  для неї  — перший крок до завоювання одного з  найгламурніших юних холостяків Мілану і  всієї Італії. Йому було двадцять два роки, їй  — двадцять один.

Мауріціо знав майже всіх на вечірці, влаштованій його подружкою Вітторією Орландо. Квартира родини Орландо розташовувалась на Віа деі Джардіні  — престижному проспекті, обсадженому деревами, у  самому центрі міста. Тут мешкали деякі найзаможніші міланські підприємці. Тому і серед запрошених були переважно сини й доньки найзаможніших тутешніх родин. Щоліта вони в тому самому складі зустрічалися на лігурійських пляжах Санта-Маргеріти — за якихось три години їзди машиною від Мілану. Там вони тусувалися у Bagno del Covo, популярній купальні із  рестораном на набережній та дискотекою, де виступали такі відомі тогочасні поп-співаки, як-от Патті Право, Мільва та Джованні Баттісті. 

Instagram: @thehouseofgucci

Мауріціо не пив, не палив, а його талант до ведення жвавої світської бесіди ще перебував в  ембріональному стані. Високий та довготелесий, він досі не мав серйозних стосунків із жінками, якщо не брати до уваги кілька підліткових розчарувань. Родольфо швидко відбивав у нього хист до будь-яких амурних пригод, постійно заохочуючи сина до спілкування виключно з дівчатами з «гарних родин».

Вечір здавався Мауріціо досить нудним — аж поки в кімнаті не з’явилася Патриція в яскраво-червоній сукні, що підкреслювала кожен вигин її тіла. Він не міг відвести від неї очей. Одягнений у дивакуватого вигляду смокінг без лацканів, Мауріціо так і стояв із келихом у руці, перекидаючись порожніми фразами із синком якогось видатного бізнесмена, і спостерігав, як Патриція сміється і теревенить із друзями. Її фіалкові очі, густо підведені темним лайнером та нафарбовані тушшю, час від часу пострілювали в його бік, а потім дівчина знову робила вигляд, що навіть не здогадується про існування юнака із  темно-русявим волоссям, що тягне шию та не зводить із неї очей, відколи вона сюди ввійшла. О, вона добре знала, хто він такий! Вітторія, яка жила в одному будинку з нею, розповіла їй геть усе про цього Мауріціо.

Instagram: @thehouseofgucci

Нарешті Мауріціо нахилився до приятеля і прошепотів: «Хто он та дівчина у червоній сукні, схожа на молоду Елізабет Тейлор?

Приятель усміхнувся. «Її звати Патриція, вона донька Фернандо Реджані, який керує однією транспортною компанією в Мілані, — відказав він, простеживши за поглядом Мауріціо. Потім помовчав і  додав зі  значенням:  — Їй двадцять один і, здається, вона зараз вільна».

Instagram: @thehouseofgucci

Мауріціо досі нічого не чув про Реджані, а також не звик бігати за дівчатами — зазвичай вони знаходили його самі. Але зібрав усю свою мужність і  вирушив на той бік кімнати, де Патриція веселилася із  друзями. Найкраще підійти до столика з напоями і передати дівчині високий келих із пуншем.

«Чому я досі тебе не бачив?» — поцікавився Мауріціо, торкнувшись її руки, коли дівчина приймала прохолодний келих. Йому кортіло дізнатися, чи має вона постійного приятеля. 

«Гадаю, раніше ти просто не помічав мене»,— сором’язливо відказала вона, опустивши темні вії, а потім стрельнувши ними вгору і зупинивши погляд фіалкових очей на його обличчі. 

«Тобі хтось казав, що ти як дві краплі води схожа на Елізабет Тейлор?» — запитав він.

Вона хихикнула, улещена цим порівнянням — хоч і чула подібне вже багато разів, і знову кинула на нього довгий погляд. 

«Можеш повірити: я набагато краща»,— відповіла вона, зухвало надувши коралово-червоні губи, обведені більш темним відтінком червоного. 

Instagram: @thehouseofgucci

Мауріціо затремтів від голови до ніг. Шокований та зачудований, він дивився на неї, не вимовляючи жодного слова. Відчайдушно намагаючись підтримати бесіду, він ніяково спитав: «А… а ч-чим займається твій батько?» — і спалахнув, усвідомивши, що трохи заїкається. 

«Він водій вантажівки»,— усміхнулася Патриція, а потім відверто розсміялася, побачивши спантеличене обличчя Мауріціо. «Але ж… я думав… то він не бізнесмен?» — перепитав Мауріціо. 

«Дурнику»,— переможно розсміялася Патриція. Вона вже зрозуміла, що привернула до себе не лише увагу хлопця, а й розпалила в ньому пристрасть.

Instagram: @thehouseofgucci

«Спочатку він мені зовсім не сподобався,— пригадувала Патриція.— Я  тоді була заручена з  іншим хлопцем. Коли  ж я розлучилася зі  своїм нареченим, Вітторія обмовилася, що Мауріціо по вуха в мене закоханий. Отже, мало-помалу, крок за кроком, так усе й почалося. Мауріціо був тим чоловіком, якого я  кохала найбільше, навіть попри те, що він дуже змінився після всіх своїх помилок». 

Друзі, які оточували Патрицію в той час, стверджують, що вона ніколи не робила таємниці з  того, що хоче одружитись із  якимсь багатієм, але той мав бути ще й  людиною з  гучним іменем. «До Мауріціо Патриція зустрічалася із дуже багатим промисловцем, моїм другом. Але її мати вважала, що його ім’я недостатньо відоме, і  зрештою Патриція кинула його»,— розповідав один з її приятелів.

Instagram: @thehouseofgucci


Реклама

Популярные материалы

10 надежных способов борьбы с осенней хандрой


Невестам на заметку: какие документы нужно менять после...


Як прийняти невизначеність: 12 правил від Джордана Пітерсона...


Читайте также
Популярные материалы