Театральні вистави, які варто відвідати у святковий період

Культурна програма

Святковий період — ідеальний час для того, аби провести час з рідними й близькими, запланувавши спільний похід на одну з вистав, які підготували київські театри. Від нового прочитання казки Ганса-Крістіана Андерсена «Снігова королева» до музичної комедії «Ніч перед Різдвом», створеної за мотивами однойменної повісті класика української літератури Миколи Гоголя, — тут кожен знайде театральне дійство собі до смаку.

«Снігова королева»

Де: Національна опера України

Коли: 30 грудня

Лібрето Аніко Рехвіашвілі та Олексія Баклана за мотивами однойменної казки Ганса-Крістіана Андерсена. Кай та Герда — нерозлучні друзі. Вони проводять час разом, катаються на ковзанах і дбають одне про одного. Здається, що їхня безтурботність не може бути порушена нічим. Але з`являється холодна та безсердечна Снігова королева, яка цінує людей жорстоких та егоїстичних. На нещастя, Кай став одним із тих, у чиє серце потрапив уламок заклятого дзеркала злого троля. Музична композиція — Віктор Іщук та Олексій Баклан.

«Люкс для іноземців»

Де: Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка

Коли: 30 грудня

Дія класичної комедії положень популярного англійського комедіографа Дейва Фрімена відбувається в невеличкому готелі французького містечка на кордоні з Німеччиною. Всі мешканці в очікуванні яскравого фестивалю Святого Вольфганга, у вирі підготовки якого виникає безліч несподіваних, непрогнозованих ситуацій. Одна з них і є основою сюжету: дві сімейні пари поселяють в одному номері, що породжує купу плутанини та курйозних сцен. Режисер-постановник Анатолій Хостікоєв за яскравістю відверто театрального дійства, яке насичено ефектними музичними номерами, відчув і втілив у виставі щемливу ноту ностальгії за справжнім реальним життям, яке існує поза межами карнавальної стихії. Після свята наступає ранок, а з ним і розуміння істинного сенсу життя, яке неможливо розпочати наново.

«Цвіт жакаранди»

Де: Національний академічний драматичний театр ім. Лесі Українки

Коли: 27 грудня

Брехня милосердна… Сказати правду і завдати болю чи обманути, аби вберегти людину від страждань? Вибір цей завжди непростий, і правильної відповіді на питання не існує. Кожен із нас робить цей вибір самостійно й особисто несе відповідальність за ухвалене рішення. «Дерева помирають стоячи» — не лише оригінальна назва п`єси, але й популярне іспанське прислів`я, яке алегорично говорить про силу людського духу, про необхідність зберегти в собі честь і гідність у найскладніших життєвих обставинах. «Цвіт жакаранди» — історія про любов у глибинному розумінні цього слова!

«Ніч перед Різдвом»

Де: МЦКМ

Коли: 14 січня

Музична комедія «Ніч перед Різдвом» створена за мотивами однойменної повісті класика української літератури Миколи Гоголя режисером-постановником, заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим.

До яких тільки вигадок не вдаються виконавці, аби створити на сцені чарівну, казкову атмосферу святкової різдвяної ночі. Тут химерно переплелися давні легенди й картини життя тогочасного українського села, реальне й уявне, фантастичне і комічне. Захопливі ритми хореографічних композицій, дивовижна енергетика молодечого завзяття, колоритні сценічні образи, створені яскравим акторським ансамблем, поза сумнівом, справлять глибоке враження на кожного, хто познайомиться з театральним шедевром шевченківців.

Купуючи квиток, ви робите внесок у відновлення Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру, який постраждав унаслідок удару російської ракети.

«Сон літньої ночі»

Де: Молодий театр

Коли: 31 грудня

Як прозвучить відома романтична комедія «Сон літньої ночі» в контексті українського народного обряду? П’єсу Шекспіра команда трактує як унікальну ритуальну дію. Поетизує народні обряди словами великого драматурга. Знаходить в глобальній сюжетній лінії ключ до національного коду та адаптує його до сьогодення. Проводить паралель з нашими історичними міфами та перетворює головних героїв з греків на українців. Водночас основу залишає Вільяму Шекспіру, і ця суміш здається сучасною, природною та незвичною. Реальність розчиняється в міфології на сцені.

«Сойчине крило»

Де: Київська опера

Коли: 25 грудня

Новий рік, день народження і рожевий туман спогадів наповнює помешкання самотнього відлюдька. Йому згадуються принадні пані, які зваблювали його, посміхалися, торкалися витонченими руками. Все минуло, все стерло крило вбитої птахи, ніби не він любив, не він прагнув, не він сподівався.

Повертає у спогади тільки пам’ять, яка спопеляє душу, випалює серце, спотворює світ. І ось лист. Вона… і так зрадницьки серце перейшло на біг… Викинути б того листа, її саму на звалище особистої трагедії, але несила опиратися тій, яка колись напоїла гіркою отрутою кохання. І ось відкриється лист, де будуть спогади та сльози, радість і жура, зневіра і сподівання, все оживе, одинокий будинок наповниться передчуттям особливого Нового року… І сині квіти барвінку — на щастя…

«Марлені»

Де: Театр на Подолі

Коли: 29 грудня

Одного разу в Парижі чарівна білявка Лені Ріфеншталь залізла у квартиру до легендарної Марлен Дітріх. Чи готова кінодіва повернутися у велике кіно, щоб знятися у геніальної режисерки зі скандальною репутацією? Дві такі різні та такі схожі жінки, котрих доля розкидала по різні сторони барикади, розкажуть про шлях до спокути, що лежить через мистецтво.

«Мавка Шоу»

Де: ВДНГ

Коли: 22 грудня

Творці легендарних проєктів «Вартові мрій» та Winterra представляють унікальне шоу з неймовірними візуальними спецефектами та динамічними номерами. Чарівна історія Мавки, створена за мотивами улюбленого українського мультиплікаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», оживає на сцені, поєднуючи класику і сучасність. Це не просто шоу, а подорож у світ української міфології, повний емоцій та вражень.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Що подивитися: 5 захопливих детективів на Netflix


Олексій Гнатковський з родиною в ексклюзивній зйомці колекції...


Читайте також
Популярні матеріали