7 вистав, на які варто піти у грудні

Історії на будь-який смак

Попри всі складнощі та небезпеку, українські театри не припиняють роботу й з місяця в місяць приваблюють глядачів виставами на будь-який смак. Серед найцікавіших вистав грудня: пластична вистава «Косачка», яскравий мюзикл «Кабаре», вистава «Вид з мосту», заснована на одній з найкращих п`єс Артура Міллера, мюзикл «Тигролови» й не тільки. Які ще вистави варто відвідати у грудні? Розповідаємо у нашому матеріалі.

«Косачка»

Де: Київська опера

Коли: 3 грудня

3 грудня в Києві відбудеться прем’єра пластичної вистави «Косачка». Створена за оригінальним сценарієм, експериментальна робота присвячена дослідженню природи жіночої сили. Надихаючись прикладом жінок, які сьогодні боронять українську землю, команда незалежних мисткинь занурюється в історію українського жіноцтва та залучає до матеріалу вистави давні ритуали, авангардну поезію та контент з сучасного інфопростору.

Виставу створюють режисерка Юлія Лопата разом із київською незалежною командою сучасного танцю Procontemporary та її засновницею — хореографкою Галиною Пехою. Разом вони ведуть свою діяльність 6 років, створюючи вистави, проводячи воркшопи та дослідницькі практики руху по всій Україні. Учасниць групи також можна побачити у проєктах Apache Crew, кіно та музичних відеороботах українських і закордонних виконавців.

Косачки — войовниці вільного жіночого племені, які за легендою жили на території сучасної України в 1-3 ст. до н.е. Але, за словами Галини Пехи, ця вистава про сьогодення та біль, який дає сили на боротьбу. «З початку війни ми багато говорили з Юлею про те, чи хочемо ми продовжувати займатися мистецтвом, чи маємо на це право. І те, що проєкт реалізується — для мене велике натхнення».

«Кабаре»

Де: Молодий театр

Коли: 1, 2, 3 грудня

«Кабаре» — це складний багатовимірний твір, який не лише передає дух початку XX століття, а й піднімає актуальні для нас питання. Події розгортаються в Берліні 1930-х. Нацизм впевнено захоплює уми та серця німців, розчарованих Першою світовою війною. Це час переоцінки цінностей і «смерті Бога», сексуальної емансипації та світоглядної кризи. Чи не єдиним острівцем свободи стає «Kit Kat Club», де гротеск і розпуста межують зі здоровим глуздом і справжніми почуттями.

Ця вистава — про пошук ідентичності та свого місця у світі, свободу і відповідальність, суспільство споживання та чутливість мистецтва до соціальних і політичних проблем. Але головне — це про людину, яка завжди є дійовою особою на світовій сцені.

«Вид з мосту»

Де: Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки

Коли: 1 грудня

«Вид з мосту» («A VIEW FROM THE BRIDGE», 1955) — одна з найкращих п`єс Артура Міллера, драматурга, якого справедливо називають американським Шекспіром. В основу п’єси покладено історію, що відбулася в реальному житті, в одному з італійських кварталів Брукліна (Нью-Йорк) у п`ятдесяті роки минулого століття. На що здатна людина, одержима пристрастю? Трагічна історія про кохання та ревнощі, про дружбу і зраду.

«Пер Гюнт»

Де: Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка

Коли: 3 грудня

Драматична поема Генріка Ібсена «Пер Гюнт» (1867) визнана серед найвищих здобутків світової драматургії. Вона увібрала в себе, здається, всі наскрізні проблеми та теми, які хвилювали й хвилюють людство протягом багатьох століть: в чому сенс людського життя, що означає це сакраментальне «бути собою», як, шукаючи своє головне призначення, не зрадити власному «я», як віднайти в собі сили протистояти численним спокусам, що повсякчасно поряд з людиною.

Як і належить масштабному філософському полотну, сюжетна основа п`єси розлога і багатошарова. Історія Пера Гюнта рухається в часі від пустощів і витівок юного фантазера до відчайдушних прозрінь сивочолого старого на порозі смерті, в`юниться між буденністю і казкою, між реальністю і маренням, у світі людей та володіннях тролей. Події переносяться від сурового рибальського містечка до загублених куточків норвезького фіорду, від далеких африканських берегів до морського судна, що крізь бурю мчить в безодню.

«1984»

Де: Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка

Коли: 3 грудня

Ексклюзивно у театрі на Подолі показують скандальну п’єсу Майкла Джина Саллівана за всесвітньо відомим романом-антиутопією Джорджа Орвелла «1984». Вигадана історія про життя у штучному світі, що навчила любові навіть бездушних солдатів.

«За мною спостерігають.
Цілодобово. На роботі, на вулиці, навіть удома.
Мої думки контролюють.
Мій вибір несвідомий.
Моє життя належить іншим.
І це не параноя».

«Тигролови»

Де: Київський національний академічний театр оперети

Коли: 15 грудня

Мюзикл «Тигролови» (за мотивами роману Івана Багряного «Тигролови») режисера Сергія Павлюка — це динамічна постановка із насиченою сюжетною лінією, де є любов, свобода та жага до життя.

«Сміливі завжди мають щастя» — важливе послання, що здатний надихнути та спонукати до рішучих дій. При цьому, за будь-яких обставин, не розгубити своє душевне багатство та зберегти в собі людину — повноцінну, самодостатню, вільну особистість, яка зможе проявити активну життєву позицію і перемогти зло.

Головний герой, молодий український інженер-авіатор Григорій Многогрішний, правнук гетьмана Дем’яна Многогрішного, знаходить у собі сили кинути виклик страшній системі, витримати надважкі випробування, перемогти відчай і безвихідь, вистояти та зберегти людяність, долаючи перепони на шляху до щастя.

«Флорія Тоска»

Де: Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка

Коли: 9 грудня

Опера великого композитора переносить нас у Рим часів війни з Наполеоном. Тут колишній консул Римської Республіки намагається втекти від страти. Він ховається у соборі, де малює фреску художник Каварадоссі. Митець вирішує врятувати втікача. Але несподівано з’являється Тоска — чарівна співачка, у яку закоханий чи не кожний мешканець Риму. Начальник поліції — один з її прихильників. Він користується ревнивою вдачею Тоски й дізнається, що засуджений знаходиться у домі художника. Каварадоссі арештовують, і той опиняється в полоні у  суперника. Адже підступний барон ладен на все, аби отримати кохання жаданої жінки. Його умова — прихильність Тоски. За це він обіцяє влаштувати втечу Каварадоссі. Але насправді у начальника поліції зовсім інші наміри... Низка стрімких подій призводить до трагічного фіналу.


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали