Театральні прем'єри осені: вистави, які варті вашої уваги

Нове прочитання української класики та шедеври світової драматургії

Українські театри повернулися з канікул — і відразу ж взялись дивувати нас новими захопливими виставами. Так, Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка презентує «Люкс для іноземців» та «Житейське море», а Молодий театр запрошує познайомитися з добрим диваком Елвудом у виставі «Кролик Гарві» й зануритися у внутрішні роздуми героїв «Королеви краси». Які ще вистави варто відвідати цієї осені? Розповідаємо у нашому матеріалі.

«Королева краси» від Молодого театру

Поїхати чи залишитися? Цей вибір постав перед мешканцями маленького ірландського містечка. Дивовижна природа за вікном тішить око, але постійна нестача роботи та грошей штовхають з дому. А ще — гостре болюче почуття самотності. Куди їхати? Хтось обирає поневіряння Лондоном поміж непривітними до ірландців англійцями. Інші шукають щастя в далекій Америці. Чи знайдуть? Вистава про душевну порожнечу та відчуття непотрібності, що огортає міцним коконом безнадії.

На одній із вечірок-проводів Морін Фолан, в житті якої є лише стара егоїстична мати, зустрічає чоловіка, який дарує їй надію на щастя. Покинути б усе і поїхати за ним у Бостон! Так мало часу на роздуми. Так багато перепон на шляху до мрії…

Режисер Андрій Білоус так прокоментував свою нову роботу: «Це філософська притча, в якій зовсім мало гумору і забагато сліз. За останні роки, напевно, в мені накопичилося забагато болю, який мені захотілося виплеснути. І ця історія якнайкраще для цього підходить».

У виставі грають Марина Шеляг, Наталія Кленіна, Ігор Лагай, Сергій Пащенко. Прем`єра — 1 вересня.

«Обережно, міна!» від Національного академічного драматичного театру ім. Лесі Українки

Надя живе своє звичайне життя. Стосунки з батьками, канікули в Ялті, змагання з танців у Сєвєродонецьку і... війна. Війна змінила кожного з нас, і Надю також — вона стала саперкою. Її нова професія — знешкодження нашої землі від наслідків війни, у прямому і переносному сенсі. Надя вірить у життя і надихає вірити інших. Тому кожен глядач зможе розмінувати внутрішню «міну», спричинену війною. Бо перемога — це віра у життя. Прем`єра — 10 вересня.

«Люкс для іноземців» від Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка

«Люкс для іноземців» — це захоплива комедійна історія про дві сімейні пари, які волею долі опиняються в одному готельному номері. Маленький готель у французькому містечку на кордоні з Німеччиною, де всі жителі святкують фестиваль «Святого Вольфганга», стає ареною дивовижної плутанини та комічних ситуацій, яскравих любовних пригод та неочікуваних дій. У цьому вирі зникають всі кордони, і, власне, кордон між акторами й глядачами. В ролях: Богдан Бенюк, Наталія Сумська, Анатолій Хостікоєв і не тільки. Прем`єра — 19 жовтня.

«Кролик Гарві» від Молодого театру

Чи легко жити у світі дорослих, якщо в душі ти дитина? Головний герой нашої історії бачить велетенського білого кролика, якого вважає своїм другом. Через це Елвуда називають божевільним, смішним і дивакуватим. Але що таке «бути нормальним» у нашому світі? За завісою гумору, дотепів і кумедних ситуацій ви знайдете відповіді на серйозні питання про людську толерантність, доброту і щирість. Мері Чейз написала «Гарві» у 1944 році. П`єса одразу стала бестселером, витримавши рекордну кількість показів на Бродвеї. Авторка отримала за неї Пулітцерівську премію, а екранізація «Гарві» — премію «Оскар». В головних ролях: Олексій Вертинський та Ліля Ребрик. Прем`єра — 1 вересня.

«Intermezzo» від Totem Dance School

Kwinty dance company презентує пластичну виставу «Intermezzo» за однойменною новелою Михайла Коцюбинського. Команда переосмислила твір класика української літератури й запропонувала собі обставини, у яких ліричний герой — жінка. Режисерка Алла Полякова разом з молодою командою українських танцівників осучаснила твір класика, який не лише не втратив своєї актуальності за понад 100 років, а, навпаки, став ще ближчим і зрозумілішим кожному. У час, коли соцмережі замінили людям живі зустрічі, відчути вагу чужих думок, вражень, емоцій і переживань стало значно простіше.

Вистава має постановчу та імпровізаційну частини, що дасть змогу глядачу прожити разом з танцівницями Kwinty Dance Company унікальність моменту «Intermezzo». Виразне музичне рішення для «Intermezzo» знайшов композитор Данило Більдій, який нині надає медичне обслуговування на передовій. Його музика — це поєднання неокласики та електронного звучання. Виставу можна відвідати 9 та 10 вересня.

«ДискриміНАЦІЯ» від Академічного театру «Київ Модерн-балет»

Восени «Київ Модерн-балет» готує прем’єру балету «ДискриміНАЦІЯ» на музику Георга Генделя та Валентина Сильвестрова. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Прем’єра запланована на 21 жовтня на сцені МЦКМ Жовтневий палац. Постановка — Раду Поклітару.

«ДискриміНАЦІЯ» — це хореографічна фантазія, до складу якої увійде декілька непов’язаних між собою видовищних новел-притч. Це історії про різні форми дискримінації, об`єднані ідеями, що спрямовані на пропаганду цінностей демократичного цивілізованого світу. Постановка змусить кожного замислитися над проблемами сучасності та наголосить на важливості толерантності, зосереджуючи увагу на проблематиці дискримінації та підтримки взаєморозуміння. Авторська хореографія Раду Поклітару та талант артистів театру перетворять емоції та розбіжності сучасного світу в справжню майстерність танцю, створюючи унікальну картину неперервних рухів хореографії та внутрішнього життя суспільства.

«Полковник і птахи» від Національного академічного драматичного театру ім. Лесі Українки

Трагікомедія режисера Андріюса Дарела. П`єса, сюжет якої розгортається на тлі жорстокої війни в Югославії кінця XX століття. Та війна була попередженням Європі про те, що добро, любов і співчуття завжди були, є і будуть у небезпеці. Прем`єра — 2 жовтня.

«Житейське море» від Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка

«Житейське море» — остання п`єса одного із засновників українського професійного театру, актора, антрепренера, драматурга Івана Карпенка-Карого. Дія п`єси відбувається за кулісами театру — все, що там відбувається, завжди цікавило та інтригувало глядача.

Головний герой Іван Барильченко — видатний актор, володар душ і сердець, господар кону і життя, оточений прихильниками, які мають за щастя хоч на мить доторкнутися до кумира. В реальності він абсолютно інша людина зі своїми слабкостями, яка легко піддається миттєвим лестощам та спокусам всупереч моралі й честі. Подібними є й інші персонажі цієї історії, в якій переплетені реалії життя і сценічні ілюзії. Навряд чи можливо об`єднати ці різні світи — життя і театр… Прем`єра — 7 жовтня.

«Для домашнього огнища» від Національного академічного драматичного театру ім. Лесі Українки

Ця кримінальна історія була створена Іваном Франком на основі реальних скандальних судових справ, що були заведені у Львові наприкінці XIX століття. Розголос її ще тоді вразив уяву сучасників своєю аморальністю. До того ж головні злочинці історії належали до світського кола. Франко поринув у психологічну глибину мотивів людських вчинків, що суперечили загальним нормам суспільства.

Сучасне звучання цієї історії для нас збігається ще й з поверненням головного героя з війни до своєї сім`ї, коханої дружини та дітей. Колись, виборюючи своє кохання, Анеля й Антін змогли побудувати своє сімейне огнище, своє родинне коло, у якому були щасливі обидвоє. Але з плином часу, за відсутності Антіна протягом п’яти років, все змінилося. Суспільство, заради якого він жертвував своїм життям, почало засуджувати його з невідомих причин. Прем`єра — 14, 15 жовтня.

«Холодильника будинок» у КВЦ «Парковий»

Дизайнерські костюми, авторські пісні, незабутня хореографія та акторська гра, яка не залишить байдужим жодного глядача. Українська продакшн компанія AMAconcert, відома такими масштабними проєктами для всієї родини, як «Вінтервілль» в Emily Resort у Львові та «Osocor Winter Residence» у Києві, створила унікальний авторський мюзикл нового формату. У центрі сюжету театрального мюзиклу — «живий» холодильник, на сцені — актори: продукти, овочі та фрукти у неймовірних дизайнерських костюмах, які створили та розробили з нуля, а потім з дивовижною увагою до деталей втілили у життя.

«Ідея виникла дуже просто. Це звичайний холодильник, який стоїть на моїй кухні. Ми просто додали до нудної реальності трохи фантазії AMAconcert. Усі образи, які ви побачите на сцені, ми взяли з буденного життя дітей. Це саме ті ситуації, у яких вони проявляють свою безпосередність. Тому під час вистави маленькі глядачі зможуть пізнати себе у різних ситуаціях, а дорослі матимуть нагоду пережити ці моменти разом з ними. Сподобається всім», — поділився режисер-постановник Андрій Ульянов.

Для вистави «Холодильника Будинок», яку можна буде побачити 16 та 17 вересня, написано шість авторських композицій від відомого українського композитора Дмитра Саратського, котрий співпрацював з такими артистами, як Monatik, Джамала, Злата Огнєвіч й не тільки. Придбати квитки можна за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали