Silent walking: новий тренд у TikTok, який допомагає очистити думки та подолати стрес

Відкинути все зайве і почути себе

Дорогою на роботу, під час вечірньої прогулянки тощо ми зазвичай слухаємо подкасти, іноді музику, і дуже рідко буває так, що ми йдемо, не слухаючи нічого взагалі. Коли це трапляється, то зазвичай через те, що навушники розрядилися на півдорозі, або — у рідкісних випадках — коли ми не можемо знайти нічого, що хотілося б послухати.

Здавалося б, навіщо нам відмовлятися від навушників, коли в них набагато зручніше та комфортніше? Як зазначає автор Дерек Томпсон з The Atlantic, навушники дають нам можливість «приватизувати наш публічний простір». У певному сенсі вони стають своєрідним щитом, що захищає нас не лише від навколишнього світу, але й від власних думок.

Втім, останнім часом у TikTok став вірусним новий лайфстайл-тренд — silent walking («тиха ходьба»). Цей термін вигадала користувачка TikTok @madymaio після того, як її хлопець запропонував їй прогулятися без навушників. З того часу дівчина регулярно ходить на тихі прогулянки, щоб розслабитися, зняти стрес і зануритися у свої думки.

«Щось відбувається через дві хвилини, коли твій мозок просто переходить у стан потоку, і все стає тихим — раптом ти чуєш себе. Після 30-хвилинної тихої прогулянки я раптом отримала ясність, яку завжди шукала. Туман у голові розвіявся, ідеї потекли в мене, тому що я дала їм простір», — поділилася Меді в TikTok.

@madymaio #stitch with @KENZIEELIZABETH WE’RE SILENT WALKING ALL SUMMER, BABE

Після того як Меді опублікувала своє відео, «мовчазна ходьба» набула популярності — тисячі інших людей спробували більш усвідомлений підхід до ходіння і поділилися своїм досвідом на платформі. Чи мається на увазі під тихою ходьбою те, що ви просто ходите, не слухаючи нічого в навушниках? Відповідь — так, але, перш ніж ви назвете цю ідею ще одним безглуздим мікротрендом, варто усвідомити, що це рух, який виник через суспільну потребу.

Донедавна нам не потрібно було навмисно ходити у тиші — люди ходили так від початку часів, але сьогодні це вже не є нормою, тож нам потрібно вчитися ходити мовчки заново. Ті, хто випробували тиху ходьбу, зазначають, що спочатку очікували, що відчуватимуть нудьгу, втому і неспокій, проте зазвичай нічого цього не стається. За словами прихильників тренду, перші кілька хвилин тиша може бути незвичною, однак незабаром мозок, якому не потрібно відволікатися на зайву інформацію, розслабляється та фокусується на теперішньому моменті. Меді Майо запевняє, що з часом ви не тільки звикнете залишатися наодинці з власними думками, але й почнете отримувати від цього задоволення. Тиха прогулянка — ідеальний спосіб відпочити від потоку інформації, який постійно надходить з електронних листів, текстів, подкастів та плейлистів.

Також не випадково, що деякі з найкращих мислителів та письменників зверталися до ходьби, щоб генерувати ідеї. Американський письменник Генрі Торо казав: «Вважаю, що як тільки мої ноги починають рухатися, мої думки починають текти», а британська письменниця, ікона фемінізму Вірджинія Вулф описувала свої прогулянки англійським Саут-Даунсом як «простір, де можна розслабитися». Важко уявити, що ці письменники та мислителі прийшли б до тих самих ідей, якби їхній розум завжди був зосереджений на прослуховуванні подкастів та аудіокниг і не мав простору для роздумів. +1 причина випробувати тиху ходьбу на собі вже сьогодні.

За матеріалами: elle.au


Реклама

Популярні матеріали

«Брат, тато, бабусі, двоюрідна сестра, хрещений — всі загинули....


Rich-mom energy: новий модний тренд, який затьмарив «тиху розкіш»...


Nannacore — новий TikTok-тренд, який встиг підкорити модну...


Читайте також
Популярні матеріали