Що варто знати про новий фільм Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки»

Документальна історія про українських військових

На кінофестивалі Sundance відбулася міжнародна премʼєра фільму Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». Це друга повнометражна стрічка українського режисера, який торік здобув «Оскар» за документалку «20 днів у Маріуполі».

У фільмі  «2000 метрів до Андріївки» Мстислав Чернов разом з колегою-фотографом Associated Press Олександром Бабенком спрямовує камери на українських солдатів і показує їхнє життя в окопах.

«У час, коли вирішується доля та майбутнє України, для мене важливо показати перспективу солдатів. Тих, хто віддав своє життя, та тих, хто продовжує боротися, — каже Мстислав Чернов. —  Фільм створений для того, щоб помістити глядача прямо на поле бою, поряд з військовими, щоб побачити й відчути їхній досвід і те, як це — бути там».

Під час контрнаступу 2023 року журналісти йдуть за військовими Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ. Солдати метр за метром долають вузьку посадку, щоб звільнити окуповане росіянами та оточене мінами село Андріївка на околицях Бахмуту. Що далі воїни просуваються зруйнованою землею, то краще усвідомлюють: для них ця війна, можливо, ніколи не закінчиться.

Поєднуючи кадри з GoPro українських військових і моменти глибоких роздумів, режисер показує війну в Україні з особистої перспективи.

«Чернов створює неперевершений фільм про жахливу красу звільнення власного дому. Водночас він безкомпромісно показує марність і жах війни як такої», — ділиться директорка програмування кінофестивалю Sundance Кім Ютані.

Знімання фільму розпочалися у вересні 2023 року, а робота над картиною тривала майже 1,5 року.  Крім Мстислава Чернова та Олександра Бабенка, над стрічкою працювали продюсерки Мішель Мізнер та Рейні Аронсон-Рат. Музику до фільму створив композитор і музичний продюсер Сем Слейтер.

Як і попередній фільм Мстислава Чернова, «2000 метрів до Андріївки» є частиною співпраці між FRONTLINE та Associated Press. На фестивалі Sundance він змагатиметься з іншими документальними стрічками зі всього світу в номінації World Cinema Documentary Competition. 

Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


«Я переживала внутрішній конфлікт»: Наталка Денисенко про...


Читайте також
Популярні матеріали