Фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» здобув премію «Оскар»

Кінострічка про повномасштабну російсько-українську війну

Кінострічка режисера Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» здобула «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм». Про це стало відомо під час оголошення переможців на 96-й премії Академії кінематографічних мистецтв і наук.

«Я буду першим режисером на цій сцені, який скаже: "Я хотів би, щоб мені ніколи не треба було робити цього фільму". Я хотів, щоб я міг би поміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, не окуповувала наші міста...Я віддав би це, щоб Росія не вбивала десятки тисяч моїх співгромадян, Я віддав би це, щоб вони звільнили всіх заручників, всіх солдатів, які боронили свою землю, всіх цивільних, які зараз в російських тюрмах. Але я не можу змінити історію. Я не можу змінити минуле. Але ми всі разом... ми можемо зробити так, щоб історію виправити і щоб правда перемогла. І щоб люди з Маріуполя і ті, хто віддали свої життя, їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, а спогади формують історію», — заявив на сцені Мстислав Чернов.

«20 днів у Маріуполі» — документальна стрічка лауреата Пулітцерівської премії Мстислава Чернова. Члени команди Associated Press стали останніми міжнародними журналістами в оточеному Маріуполі. Вони продовжили роботу в облозі та зафіксували кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів.

Стрічка, що розповідає про події під час облоги Маріуполя російською армією у лютому-березні 2022 року, раніше отримала премію BAFTA, а Мстислав Чернов також здобув премію Гільдії режисерів США у категорії «За видатні режисерські досягнення в документальному кіно».


Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали