Що послухати українською: добірка аудіоконтенту на платформі Megogo

З нагоди Міжнародного дня рідної мови

Мова — це наша зброя. Це те, що робить нас унікальними та зберігає нашу ідентичність. Вона є найбільш впливовим інструментом, що здатний об’єднувати навколо себе та надихати на боротьбу за світле майбутнє.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови разом із сервісом Megogo ми зібрали добірку аудіоконтенту від «Радіо Культура». Серед нього — українська класика та приклади сучасної літератури.

«Івась Новітній», Іван Франко

Це повість про тюремне життя Івася — головний герой є відображенням автора, коли той потрапив до в’язниці внаслідок політичних репресій. У поневоленні хлопець вивчає себе, суспільство та намагається зрозуміти сенс людського існування. 

«Голос», Ірина Борисюк

Чи існує кохання насправді та яка його природа? На таке питання намагається відповісти авторка. Вона пише про Богдана та Марту, чиє життя похитнулося в момент появи Фауста — штучного інтелекту, який зміг закохати в себе дівчину. Та чи виявиться «штучне» кохання ключем до людського щастя?

«Зламаний світ», Софія Андрухович

Історія цієї книги містить в собі декілька сюжетних ліній — від геноциду євреїв під час Другої світової війни до трагічних подій сучасності на сході України. Сторінками історії тягнеться ідея про безслідне зникнення людей, як наслідок — цілих поколінь та навіть націй. Але їм протиставляються любов і надія, які символізують незламність та віру в щасливе майбутнє.

«Там, де вітер», Любко Дереш

Роман розказує історію молодого письменника Макса Тарнавського, який швидко отримав популярність серед молодої аудиторії, але так само швидко її втратив. Через деякий час він отримує чудовий шанс реанімувати свою творчу кар’єру. Рок-гурт, що гастролює країною, запрошує його долучитися журналістом до туру. Та чи зможе ця поїздка допомогти митцеві віднайти натхнення і позбутися моральних страждань?

«Три хвилини слави», Юлія Ємець-Доброносова

Революція Гідності розділила життя українців на «до» та «після». Лікар Олег був учасником подій на Майдані разом зі своїм сином. Тепер батько проти того, щоб Пава став учасником АТО. Спроби Олега зберегти свою дитину призводять до непередбачуваних наслідків.

«І правду, й боротьбу благословити», Нелля Даниленко

Персона Олени Пчілки отримує занадто мало уваги, враховуючи її внесок у розвиток української культури та літератури. Здебільшого діячку згадують у контексті Лесі Українки. Проте ця людина була видатною письменницею, меценаткою та першою українською жінкою-видавчинею. Саме це і намагається донести Нелля Даниленко в історичному радіофільмі. 

Радіоблог «Просто про мову на Радіо Культура», Оксана Данилевська

Новий правопис — це простіше, ніж може здаватися. Команда «Радіо Культура» зібрала та пояснила головні моменти нововведень української мови для простішого засвоєння. Нове написання слів, правопис іменників з «пів» і «напів» та багато іншого чекає на вас у цьому радіоблозі.

Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали