10 нових книжок лютого, на які варто звернути увагу

Анонси від українських видавництв 

Поезія українських письменників про кохання, перевидання світової класики, розповіді про втечу з Аушвіцу та автобіографічні історії — такі новинки цього місяця презентують українські видавництва. 

Що додати до свого вішліста? Ми зібрали нові книжки лютого, які варто прочитати.

«Джейн Ейр: Автобіографія», Шарлотта Бронте

Історія маленької сироти, яка повсякчас стикається з несправедливістю та неприйняттям, впродовж сторіч зворушує серця багатьох. Всупереч негараздам героїні вдається зберегти і честь, і гострий розум, і вірність своїм прагненням та переконанням. У дорослому віці, шукаючи кращої долі, Джейн стає гувернанткою і починає нове, майже щасливе життя в Торнфілді. От тільки привабливий та багатий душею господар, містер Рочестер, щось від неї приховує. Роман став метафорою жіночої шляхетності й сили у світовій літературі.

«Смак ворога» Тоні Асплер, Ґордон Пейп

У підпорядкуванні Адольфа Гітлера було чотирнадцять жінок-дегустаторок, які куштували кожну страву, поставлену на його стіл. Це вигадана історія однієї з них, молодої німецької дівчина з аристократичної родини — Ґретхен фон Бісмарк. Героїня дізналася про Голокост і своє єврейське походження, а потім планувала вбивство лідера нацистської Німеччини. Роман містить уривки з важливих документів, маловідомих доповідей і промов того періоду, цитати з важливих директив, німецького радіомовлення та звіти про рабську працю.

«КнигаLove 3.0. Любов, що перемагає», упорядниця Олена Павлова

Книга Love 3.0. — третя в серії поетичних антологій видавництва #книголав збірка чуттєвої та сильної української поезії. Це вірші, які наповнюють світлом, теплом і щемом. У збірці є поезія сучасних зірок української літератури, класиків та представників Розстріляного Відродження. Читати їхні вірші зараз — відвойовувати свою пам’ять, право бути собою і любити.

«Майстер утечі. Людина, яка втекла з Аушвіцу, щоб попередити світ», Джонатан Фрідленд

Автор бестселерів і журналіст Джонатан Фрідленд розповідає дивовижну біографічну історію Рудольфа Врби, який разом з товаришем зміг утекти з Аушвіцу.  Головні герої подолали надважкий шлях, щоб розповісти правду й дати перший детальний судовий звіт про концтабір.

«Жизнєнні історії. Про буденне, любов і трохи солі», Софія Мокій

Бабуся Ніла лікує головний біль маленькою чарочкою коньяку, а застуду — настоянкою прополісу. Вона також любить розповідати про своє життя: як шістнадцятирічною грузила німецькі бомби на аеродромі біля села, а після війни в саморобній куртці з німецького прапора вступила в технікум і стала найкращою студенткою. Бабуся також ділиться, як примерзла спиною до стіни обледенілого гуртожитку, крала дрова з військової частини, зупиняла поїзд пляшкою самогону і вчилася виживати у бідності. Це історія всього покоління «воєнної молоді», яке зустрічає нас на ґанках стареньких хат і обіймає втомленими, старечими руками.

«Будденброки. Занепад однієї родини», Томас Манн

Легендарна сага Томаса Манна відзначена Нобелівською премією з літератури — у ній автор майстерно виписує портрет сім’ї на тлі тодішньої історичної епохи. Це розповідь про кохання і зради, боротьбу і заздрощі, несамовиту пристрасть і пекучу ненависть трьох поколінь клану — від владного патріарха Йоганна Будденброка до його онуків.

«Люди з Більбао народжуються, де хочуть», Марія Ларреа

Марія Ларреа — дочка емігрантів. Вона виросла серед акторів театру, декорацій, вогнепальної зброї батька, баскського революціонера і буйного п`яниці, біля красивої мовчазної матері, під насмішки друзів. Вона стала кінорежисеркою, закохалася, створила сім’ю і відірвалася від місця свого походження. Аж доки двадцятисемирічній Марії ворожка не сказала, що вона — не донька своїх батьків. Так доля потягнула її назад, у минуле.  І щоб дізнатися правду, Марія повернулася до Більбао — міста, в якому народилася… 

«Бріджертони. Віконт, який мене кохав», Джулія Куїнн

Серіал про родину Бріджертонів — один з найпопулярніших на стримінговій платформі Netflix. Його створювали на основі романів Джулії Куїнн. У другій книжці авторка розповідає про Ентоні Бріджертона, який обрав собі майбутню дружину. Єдина перешкода на його шляху — старша сестра дівчини Кейт Шеффілд. Героїня не розділяє загальної впевненості в тому, що гультяї, коли вже виправляться, стають найкращими чоловіками. Тому Кейт прагне захистити молодшу сестру. Чи, може, власне серце?

«Тіло, мій дім», Рупі Каур

Поезія канадської авторки індійського походження Рупі Каур — це глибока та відверта мандрівка минулим, теперішнім і майбутнім. У збірці «тіло, мій дім» вона ділиться щирими й чесними розмовами із собою, що нагадують про важливість любові, прийняття, сестринства і готовності до змін. Українською мовою поезії авторки переклали Ірена Карпа та Ангеліна Будяк. 

«Я тебе… війна», Христина Біляковська, Вікторія Середа

Чи існує кохання під час війни? Існує. Яке воно? Різне.

25 історій про кохання під час війни. Про зустрічі, надії, сотні кілометрів відстані, безсонні ночі, божевільні вчинки, силу кохання, яке допомагає здолати важкі часи. Це історії українок та українців, які зустріли або втратили одне одного під час війни… Про весілля після третього побачення, розпис у лікарні без білої сукні й гостей чи очі, у які більше ніколи не зазирнути… Соціальний проєкт «Я тебе… війна», який архівує історії кохання, розкриваючи силу людських взаємин, Христина Біляковська і Вікторія Середа заснували 2022 року. Тепер одна з його частин стала книжкою, що допомагає перемогти темряву і безнадію.


Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали