Що подивитися в січні: найочікуваніші прем’єри фільмів

Кіно про дружину Елвіса Преслі, українські 90-ті та австрійську імператорку

Чи справді це безтурботно — бути в шлюбі з королем рок-н-ролу Елвісом Преслі? Що приховувала австрійська імператорка Єлизавета Баварська? Якою була Україна в 90-х незадовго до скасування смертної кари? На такі питання відповідають кінопрем’єри січня. У фільмах, які виходять цього місяця, головні ролі зіграли Емма Стоун, Джейкоб Елорді, Сандра Гюллер та Сідні Свіні.

Що справді варто подивитися в січні? Зібрали добірку фільмів у матеріалі.  

«Прісцилла»

Премʼєра: 11 січня
Режисерка: Софія Коппола
У головних ролях: Кейлі Спені, Джейкоб Елорді, Даґмара Домінчик

З юною Прісциллою знайомиться Елвіс Преслі — король рок-н-ролу оточує дівчину увагою, вишуканими подарунками та стінами свого палацу. Невдовзі вони стають головною парою Америки. Але на що перетвориться це солодке й безтурботне життя?

Фільм заснований на реальних подіях із життя зіркового подружжя, описаних у мемуарах Прісцилли Преслі «Елвіс і Я». Сама ж авторка і колишня дружина короля рок-н-ролу стала виконавчою продюсеркою картини.

«Ля Палісіада»

Премʼєра: 11 січня
Режисер: Філіп Сотниченко
У головних ролях: Андрій Журба, Навруз Пашаєв, Олександр Пархоменко, Валерія Олейнікова, Олена Мамчур, Олександр Малєєв

Створена в стилі 90-х кримінальна драма «Ля Палісіада» розповідає про судового психіатра Олександра та його товариша, слідчого Ільгара, які розслідують вбивство свого колеги-міліціонера. Трьох чоловіків повʼязувала спільна робота, давня дружба та почуття до однієї жінки. Тепер вона — вдова загиблого. Дія фільму відбувається в часи, коли Україна готувалася підписати документ про скасування смертної кари.

«Мілан Кундера: Від жарту до нікчемності»

Премʼєра: 11 січня
Режисер: Мілош Шмідмайєр

Мілан Кундера — один із найвидатніших романістів XX століття. Проте понад 30 років він не давав інтерв`ю. «Усе, що я хотів сказати, я вже сказав у своїх творах», — пояснював автор. Режисер Мілош Шмідмайєр вирішив реконструювати чеський та французький періоди життя Мілана Кундери й скласти портрет письменника з його власних архівних записів, а також розповідей друзів і колег, літературних критиків і видавців, істориків та режисерів.

.«Незавершений політ»

Премʼєра: 18 січня
Режисер: Микола Короткий
Спікери фільму: Валерій Залужний, Кирило Буданов, Руслан Стефанчук, Денис Шмигаль, Жанна Монастирська, Олексій Резніков, Михайло Федоров

Фільм присвячений дослідженню феномена Дениса Монастирського — його ціннісних орієнтирів і пріоритетів, незвичайного стилю керівництва, реформаторських ідей та жорстких, часом контроверсійних рішень. Торік ексміністр внутрішніх справ України та частина його команди загинули внаслідок падіння гелікоптера в Броварах. Творці документалки провели 40 інтерв’ю з колегами, друзями та рідними Дениса Монастирського, щоб реконструювати його особистість: захоплення, сумніви, життєву філософію і принципи.

«Іа»

Премʼєра: 18 січня
Режисер: Єжи Сколімовський
У головних ролях: Ізабель Юппер, Сандра Држимальська, Матеуш Косьцюкевич, Лоліта Шамма

Торік польський фільм здобув номінацію на «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм». Кінострічка розповідає про Іа — зірку пересувного цирку, допитливого сірого ослика з сумними очима. Невдовзі після закриття цирку розпочинається його велика подорож Європою. На своєму шляху Іа стикається з різними людьми — добрими та злими. Це й поважна графиня, й молодий італійський священник, і польська футбольна команда.

«Сісі і я»

Премʼєра: 25 січня
Режисер: Фрауке Фінстервальдер
У головних ролях: Сандра Гюллер, Сюзанне Вольф, Йоганна Вокалек, Анґела Вінклер, Ґеорґ Фрідріх

Фільм розповідає про австрійську імператорку Сісі, але з погляду її вірної супутниці Ірми. Головна героїня подорожуватиме зі знаменитою монархинею, стане її подругою і навіть без тями закохається в неї. Однак почуттям жінок заважають суспільні обмеження та імперські правила. Сценарій кінострічки спирається на історичні твори справжньої фрейліни монархині — Ірми Штарах.

«Бідолашні створіння»

Премʼєра: 18 січня
Режисер: Йорґос Лантімос
У головних ролях: Емма Стоун, Віллем Дефо, Марк Руффало, Рамі Юссеф

Учений Ґодвін Бакстер повертає Беллу до життя і стає її наставником. Однак, прагнучи нового досвіду, молода жінка тікає зі спритним і нечистим на руку адвокатом. Разом вони вирушають у буремну пригоду через континенти. Вільна від упереджень свого часу, героїня стає непохитною у своїй меті — боротися за рівність і свободу.

«Як там Катя»

Премʼєра: 25 січня
Режисерка: Крістіна Тинькевич
У головних ролях: Анастасія Карпенко, Катерина Козлова, Тетяна Круліковська, Олексій Череватенко, Ірина Веренич-Островська, Віктор Жданов

Лікарка швидкої допомоги Аня сама виховує 12-річну Катю. Доньку збиває автомобіль, і цей трагічний випадок вихоплює головну героїню з круговерті одноманітних сірих днів. Адвокати водія пропонують чималі гроші, щоб справа не дійшла до суду. Для порятунку доньки Аня потребує дорогих ліків. Найлегший спосіб їх придбати та врятувати свою дитину — погодитися на пропозицію знахабнілого винуватця ДТП та взяти від нього гроші.

«Люблю тебе ненавидіти»

Премʼєра: 25 січня
Режисерка: Вілл Глак
У головних ролях: Сідні Свіні, Ґлен Павелл, Александра Шіпп, Девіонте Гантер

Бен та Бі не бачились з часів навчання в коледжі. Вони завжди недолюблювали одне одного, а з роками ця взаємна неприязнь лише зміцнилась. Наближається день весілля їхніх спільних друзів. Для всіх буде краще, якщо на цих кілька днів Бі та Бен стануть в очах усіх довкола парою — такий варіант розвитку подій їх влаштовує, попри усю огиду та відразу. Та чи не закохаються вони одне в одного?


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Олексій Гнатковський з родиною в ексклюзивній зйомці колекції...


Оспівування краси жіночого тіла в творчості Ненсі Дожаки


Читайте також
Популярні матеріали