Що подивитися в березні: найочікуваніші прем’єри фільмів

Серед них — кінострічки про Кузьму Скрябіна та  українську кулінарію

Історії ув’язнених жінок Одеської виправної колонії, романтична комедія про кулінарію, натхнена Ольгою Франко, та пригоди музиканта-початківця Кузьми — такі фільми з’являтимуться в березні в кінотеатрах. Окрім них глядачі зможуть подивитися кінострічку із Сідні Свіні в головній ролі, французький трилер та одну з робіт режисера Ксав’є Долана. 

Ми зібрали фільми, варті уваги. 

«Смак свободи»

Премʼєра: 4 березня
Режисер: Олександр Березань
У головних ролях: Ірина Кудашова, Ірма Вітовська, Костянтин Темляк, Томаш Собчак, Тетяна Малкова, Римма Зюбіна, Віктор Стороженко, Вадим Куценок

Варя мріє присвятити своє життя кулінарії. Проте дівчина втрачає роботу в придорожньому кафе, де ніхто не цінує її високу кухню. Розчарована Варя тікає якомога далі від дому до Львова, щоб працювати у вишуканому ресторані. На шляху до успіху дівчина знаходить книжку забутої легенди української кухні Ольги Франко — «Першу українську загально-практичну кухню». Вона змінює життя головної героїні назавжди.

«Цензорка»

Премʼєра: 7 березня
Режисер: Петер Керекеш
У головних ролях: Марина Клімова, Ірина Кір‘язева, Любов Василина

Леся — молода мама, яка народила первістка у спеціальній колонії. Головну героїню турбує лиш одне: чи дозволять їй зберегти опіку над дитиною. За життям Лесі стежить співробітниця колонії — самотня цензорка Олена. «Цензорка» спирається на реальні історії ув’язнених жінок, які живуть в Одеській виправній колонії № 74. Це одна з двох українських в’язниць, де відбувають покарання вагітні та жінки з новонародженими дітьми.

«Я, "Побєда" і Берлін»

Премʼєра: 14 березня
Режисерка: Ольга Ряшина
У головних ролях: Іван Бліндар, Володимир Гева, Марія Стопни
к

Музикант-початківець Кузьма за три дні до запланованого концерту вирушає зі своїм другом Бардом на старій «Побєді» до Берліна. Там він хоче обміняти раритетну автівку на омріяний шестисотий «Мерседес» у відомого колекціонера. Кузьма обіцяє своїй коханій дівчині Барбарі повернутися додому на крутій тачці, а хлопцям з гурту — обов’язково встигнути на виступ. Але вже з перших хвилин подорожі стає зрозуміло: усе пішло шкереберть. 

«І все ж Лоранс»

Премʼєра: 14 березня
Режисер: Ксав’є Долан
У головних ролях: Мельвіль Пупо, Сюзанн Клеман, Наталі Бай

Учитель старшої школи та письменник Лоранс шалено закоханий у свою дівчину Фред. Проте їхнє радісне життя перевертається з ніг на голову, коли головний герой зізнається про свою транссексуальність і намір жити як жінка. Його дівчина Фред обіцяє підтримувати партнера під час його переходу, але новий спосіб життя пари суперечить поглядам друзів, родини та суспільства в цілому. 

«Проклята діва»

Премʼєра: 21 березня
Режисер: Майкл Моган
У головних ролях: Сідні Свіні, Альваро Морте, Сімона Табаско

Американська монахиня Сесилія вирушає до віддаленого монастиря у мальовничій італійській місцині. Проте невдовзі тепле приймання головної героїні перетворюється на кошмар. Сесилія зʼясовує, що її нова домівка приховує страшну таємницю та нечувані жахіття.

«Романтик»

Премʼєра: 21 березня
Режисер: Тібо Сегуен
У головних ролях: Алекс Лютц, Гольшифтех Фарахані, Олів`є Шанто, Люсі Дебе, Сліман Дазі

Колись Сезар та Саломе були щасливою закоханою парою. Життя радувало своєю безтурботністю. Та коли стосунки почали ставати серйознішими, Сезар зник. Минуло три роки. Чоловік так само цінує те, що він не обтяжений жодними атрибутами дорослого життя — ані роботою, ані стосунками. Він досі кохає Саломе, тож вирішив поновити стосунки з нею. Проте, поки Сезар шукав яскравіших вражень, Саломе виховувала їхню спільну доньку, про яку головний герой навіть не здогадувався. 

«Пам’ять любові»

Премʼєра: 28 березня
Режисер: Мішель Франко
У головних ролях: Джессіка Честейн, Пітер Сарсґаард 

Сильвія має рутинне життя — виховує дитину, виконує обов’язки соціальної працівниці та не зловживає алкоголем. Вона неохоче відвідує зустріч випускників із сестрою Олівією. На заході поряд із головною героїнею сидить чоловік — він усміхається їй, а потім іде за Сильвією додому. Їхня зустріч — це швидше дивне непорозуміння, проте вона змінює життя обох персонажів. 

«Небезпечна гра»

Премʼєра: 28 березня
Режисер: Іван Атталь
У головних ролях: Іван Атталь, Гійом Кане, Майвен, Марі-Жозе Кроз 

Матьє всім завдячує Вінсенту: будинком, роботою і навіть порятунком життя десять років тому. Разом із друзями вони утворюють нерозлучну четвірку і живуть безтурботно на Лазурному березі. Але вірність Матьє піддається випробуванню, коли він дізнається, що Вінсент зраджує свою дружину. Потім коханку Вінсента знаходять мертвою.

«Лишайся онлайн»

Премʼєра: 28 березня
Режисерка: Єва Стрельнікова
У головних ролях: Єлизавета Зайцева, Олександр Рудинський, Гордій Дзюбинський, Роман Лях, Олександр Ярема, Олеся Жураківська

Це фільм про події початку повномасштабного російського вторгнення на Київщині. Головна героїня Катя отримує ноутбук, аби відстежувати пересування ворожих військ. Проте цікавість веде її в соціальні мережі власника ноутбука — Андрія. Дівчина дізнається, що у нього є син Сава, який дуже вірить в супергероїв і розшукує батьків, яких загубив під час евакуації. Попри страх та відсутність волонтерського досвіду Катя обіцяє хлопчику воззʼєднати родину. Проте військові реалії вносять свої корективи. Чи вдасться Каті здійснити задумане та не втратити віру в дива?

Реклама

Популярні матеріали

«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали