Ріта Бурковська — українська акторка, яка зіграла головну роль у фільмі «Бачення метелика». Кінострічка розповідає про аеророзвідницю Лілію, яка повертається з російського полону та намагається пристосуватися до цивільного життя, де на неї чекають рідні, друзі та коханий. За цю роль Ріта здобула перемогу в номінації «Найкраща європейська акторка» за версією премії Septimius Awards 2023.
«…це історія про людину, яка розуміє, що відбувається, і починає діяти, брати відповідальність за свій шлях, діє від серця, що б це їй не принесло», — розповіла акторка в інтерв’ю для ELLE.UA.
Кадр із фільму «Бачення метелика»
У фільмах Ріті подобається унікальний авторський стиль, відсутність однозначності та кліше. Вона сприймає всі жанри, окрім мелодрами, та любить переглядати «Убити Білла» Квентіна Тарантіно, «Свободу» Шарунаса Бартаса, фрагменти з «Жаннетт: Дитинство Жанни д`Арк» Брюно Дюмона, кінострічки Веса Андерсона та короткий метр Анджея Жулавського.
Які фільми акторці найбільше до вподоби, Ріта поділилася з ELLE.
Ріта Бурковська
Фільм-відкриття за останній час
«Коли мовчать фанфари»
Режисер: Джон Ірвін
Воєнна драма створена на основі битви в Гюртгенвальдському лісі. Девід Меннінг — єдиний військовий, який вижив у своєму взводі. Герой хоче піти у відставку за станом здоров’я — натомість його призначають відповідальним за загін ненавчених бійців. Військовий стає гідним наставником для своїх учнів.
«Це старий фільм. Але його сенс мене зворушив. Мені близька основна ідея цього кіно — коли переляканий і цинічний боєць пізнає цінність братерства і перероджується, стає вищим за свій страх», — прокоментувала акторка.
Акторська гра, яка вразила найбільше
Рон Елдард у фільмі «Коли мовчать фанфари»
«Його погляд — це щось особливе. Це неможливо зіграти, якщо у людини нема чогось більше, ніж акторського фаху. Але саме завдяки погляду Рон Елдард здатний передати все», — розповіла Ріта.
Роберт Де Ніро у фільмі «Мисливець на оленів»
«Мисливець на оленів»
Режисер: Майкл Чіміно
Це військова драма про долю трьох друзів, які служили в піхоті впродовж війни у В`єтнамі. Кінострічка, натхненна романом Еріха Марії Ремарка «Три товариші», розмірковує про моральні та психологічні наслідки жахів та насильства війни, значення дружби, честі й родини в тісно пов`язаній громаді.
«Ще мене вразило, як зіграв повернення військового після Вʼєтнаму Роберт Де Ніро. Він зумів передати все: тугу, важкість, фрустрацію та ПТСР», — поділилася акторка.
Останній український фільм, який найбільше сподобався
«Папині кросівки»
Режисерка: Ольга Журба
Це 19-хвилинний фільм-спостереження за 13-річним Сашком і його останніми годинами в інтернаті. Головного героя всиновила американська родина, тому зовсім скоро він відправиться в іншу країну.
«Мене вразив короткий метр Олі Журби “Папині кросівки”. Там все так гарно: сама суть, гра акторів, поліфонія, простір та драматизм. Усе таке справжнє — ти навіть не розумієш, як цього досягла авторка з командою», — розповіла Ріта.
Фільм, який варто дивитися всім
«Нескінченність за Флоріаном»
Режисер: Олексій Радинський
Флоріан Юр’єв — архітектор, художник, композитор, скульптор та поет. Найвідоміша спроєктована ним споруда — «Літаюча тарілка» біля станції метро «Либідська». Проте на 90-річний ювілей архітектора скандальний забудовник вирішив знищити роботу Юр’єва. Боротьбу за належне ставлення до споруди відтворив режисер Олексій Радинський у документальному фільмі «Нескінченність за Флоріаном».
«Ходіть на українське кіно в кінотеатри. Воно того варте. Нещодавно я дивилась документальний фільм “Нескінченність за Флоріаном”, і це було таке задоволення. Кінострічка мені нагадала, для чого я живу тут і в цей час», — поділилася акторка.