Що подивитися навесні: 8 найочікуваніших прем’єр українських фільмів

Стрічки, на які варто сходити в кінотеатри

Фільм про українські 90-ті через призму дитячого сприйняття, історія дорослішання 17-річної Кіри, документальна розповідь про тварин під час повномасштабної війни — ці та інші українські стрічки вийдуть у кінотеатрах уже цієї весни.

Що варто подивитися? Ми зібрали 8 фільмів, вартих вашої уваги. 

«Смак свободи»

Премʼєра: 7 березня
Режисер: Олександр Березань
У головних ролях: Ірина Кудашова, Ірма Вітовська, Костянтин Темляк, Томаш Собчак, Тетяна Малкова, Римма Зюбіна, Віктор Стороженко, Вадим Куценок

Варя мріє присвятити своє життя кулінарії. Проте дівчина втрачає роботу в придорожньому кафе, де ніхто не цінує її високу кухню. Розчарована Варя тікає якомога далі від дому до Львова, щоб працювати у вишуканому ресторані. На шляху до успіху дівчина знаходить книжку забутої легенди української кухні Ольги Франко — «Першу українську загально-практичну кухню». Вона змінює життя головної героїні назавжди.

Читайте інтерв`ю з виконавицею однієї з головних ролей Ірмою Вітовською. 

«Цензорка»

Премʼєра: 7 березня
Режисер: Петер Керекеш
У головних ролях: Марина Клімова, Ірина Кір‘язева, Любов Василина

Леся — молода мама, яка народила первістка у спеціальній колонії. Головну героїню турбує лиш одне: чи дозволять їй зберегти опіку над дитиною. За життям Лесі стежить співробітниця колонії — самотня цензорка Олена. «Цензорка» спирається на реальні історії ув’язнених жінок, які живуть в Одеській виправній колонії № 74. Це одна з двох українських в’язниць, де відбувають покарання вагітні та жінки з новонародженими дітьми.

Читайте інтерв`ю з головною акторкою Мариною Клімовою за посиланням. 

«Я, "Побєда" і Берлін»

Премʼєра: 14 березня
Режисерка: Ольга Ряшина
У головних ролях: Іван Бліндар, Володимир Гева, Марія Стопник

Музикант-початківець Кузьма за три дні до запланованого концерту вирушає зі своїм другом Бардом на старій «Побєді» до Берліна. Там він хоче обміняти раритетну автівку на омріяний шестисотий «Мерседес» у відомого колекціонера. Кузьма обіцяє своїй коханій дівчині Барбарі повернутися додому на крутій тачці, а хлопцям з гурту — обов’язково встигнути на виступ. Але вже з перших хвилин подорожі стає зрозуміло: усе пішло шкереберть. 

Читайте інтерв`ю з виконавцем головної ролі Іваном Бліндарем за посиланням. 

«Лишайся онлайн»

Премʼєра: 28 березня
Режисерка: Єва Стрельнікова
У головних ролях: Єлизавета Зайцева, Олександр Рудинський, Гордій Дзюбинський, Роман Лях, Олександр Ярема, Олеся Жураківська

Це фільм про події початку повномасштабного російського вторгнення на Київщині. Головна героїня Катя отримує ноутбук, аби відстежувати пересування ворожих військ. Проте цікавість веде її в соціальні мережі власника ноутбука — Андрія. Дівчина дізнається, що у нього є син Сава, який дуже вірить в супергероїв і розшукує батьків, яких загубив під час евакуації. Попри страх та відсутність волонтерського досвіду Катя обіцяє хлопчику воззʼєднати родину. Проте військові реалії вносять свої корективи. Чи вдасться Каті здійснити задумане та не втратити віру в дива?

«Ми, наші улюбленці та війна»

Премʼєра: 4 квітня
Режисер: Антон Птушкін

З початком повномасштабного вторгнення безліч українців покинули свої домівки.. Коли вони тікали, то часом не встигали взяти найнеобхідніші речі.  Іноді не брали із собою і домашніх улюбленців — зокрема, хтось був впевнений, що їде на кілька днів, тож тваринок залишав вдома. Припнуті на ланцюгах собаки, замкнені у порожніх квартирах коти та тварини з зоопарків, зачинені у надійних клітках —  вони хотіли жити та потребували допомоги людей. Це документальна стрічка, яку створив тревел-блогер та журналіст Антон Птушкін. 

«Я і Фелікс»

Премʼєра: 11 квітня
Режисерка: Ірина Цілик
У головних ролях: Андрій Чередник, Владислав Балюк, Юрій Іздрик

Картина, створена на основі роману Артема Чеха «Хто ти такий?», розповідає про 90-ті роки через призму дитячого сприйняття. Це історія про дорослішання Тимофія, його сім’ю, друзів, перше кохання, а ще — про спілкування головного героя з колишнім контррозвідником Феліксом, який вже став частиною родини хлопця. 

«Слово»

Премʼєра: 9 травня
Режисер: Тарас Томенко
У головних ролях: Дмитро Олійник, В’ячеслав Довженко, Ніна Набока, Марина Кошкіна

Це драматична історія про українських письменників доби Розстріляного відродження, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити працювати на благо системи. До мешканців підселили нікому не відомого молодого письменника Володимира Акімова. З його появою в будинку «Слово» почали розгортатися дивні події. Фільм розповідає про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло. Історія заснована на реальних подіях.

«Ти мене любиш?»

Премʼєра: 16 травня
Режисерка: Тоня Ноябрьова
У головних ролях: Карина Химчук, Наталія Лазебникова, Олександр Жила та Максим Михайличенко

Головній героїні Кірі — 17 років. Її дорослішання розгортається на тлі розпаду СРСР та розлучення батьків. Дівчина прощається з дитячими ілюзіями та відчайдушно шукає любов звідусіль. Це особиста історія режисерки Тоні Ноябрьової. «Моя Кіра — символ мого покоління, першого покоління незалежної України», — зауважила режисерка. 

Реклама

Популярні матеріали

«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали