Часом у фільмах головні герої діляться своїми книжковими вподобаннями. Те, що вони читають, підкреслює їхні риси характеру, інтереси чи певні етапи в житті. Книжки навіть стають важливою частиною сюжету — заради потрібних примірників герої можуть роками нишпорити букіністичними магазинами.
Що до вподоби персонажам культових романтичних комедій 1990-х та 2000-х? Вони перечитують «Гордість та упередження» Джейн Остін, знайомляться з феміністичною літературою або стежать за історією кохання в часи Другої світової війни. Ми зібрали 5 книжок, які з’являються у наших улюблених фільмах.
«Відпочинок за обміном»
Головні героїні фільму знайомляться в Інтернеті та вирішують на різдвяні канікули помінятися будинками. Аманда, яку зіграла Камерон Діас, переїжджає з Лос-Анджелеса до містечка в Англії. Вона бере із собою купу книжок, і серед них «Спокута» Ієна Мак`юена.
«Спокута», Ієн Мак`юен
Спекотного літнього дня 1935 року 13-річна Брайоні бачить, як фліртують Сесилія, її старша сестра, та Роббі, давній друг всієї сім’ї. Не до кінця розуміючи дорослу поведінку, дівчинка звинувачує хлопця у злочині. Вона несвідомо ламає одразу три життя, тому шукає шляхи для своєї спокути. У цей час у світі розпочинається Друга світова війна.
«10 речей, які я в тобі ненавиджу»
Головна героїня Кет навчається у школі, підтримує феміністичні погляди та любить сперечатися з вчителем літератури. Одного разу вона питає, чому вони в межах програми не обговорюють книжок, написаних жінками. Пізніше в одній зі сцен Кет читає роман Сильвії Платт «Під скляним ковпаком».
«Під скляним ковпаком», Сильвія Плат
Сильвія Плат відома саме за поезію, проте вона також видала роман «Під скляним ковпаком». У напівавтобіографічній історії авторка описує досвід молодої жінки, яка намагається подолати великий депресивний розлад (так фахівці ретроспективно класифікують її захворювання). Книжка побачила світ 1963 року за кілька тижнів до самогубства Сильвії Плат.
«Інтуїція»
Романтична комедія «Інтуїція» розповідає про Джонатана й Сару, які знайомляться напередодні Різдва, гарно проводять час, проте не обмінюються контактами. Щоб переконатися, що вони справді мають бути разом, головна героїня купує книжку Маркеса «Кохання під час холери», в якій пише своє ім’я та номер телефону, та залишає її в іншому магазині. Джонатану залишається тільки знайти потрібний примірник.
«Кохання під час холери», Ґабріель Ґарсія Маркес
«Як довго можна чекати свою любов?» На це питання Ґабріель Ґарсія Маркес відповідає у романі «Кохання під час холери». За сюжетом Флорентіно Аріса страждав 53 роки, адже в юності пообіцяв вічно кохати красуню Ферміну Дасе. Дівчина вийшла заміж за іншого. Але все ж головний герой отримав своє — і двоє літніх людей, які окремо прожили свої життя, знову були разом. Вони здійснили неймовірну подорож на кораблі під прапором страшної хвороби для того, щоб насолодитися своїм коханням.
«Так, можливо»
Вілл Гейс розлучається з дружиною, тому бачить свою 10-річну доньку Маю лише щосереди. У фільмі вона починає розпитувати батька про його життя до шлюбу. Вілл погоджується розповісти, але змінює імена та деякі факти, щоб Мая здогадалася, хто з жінок з його минулого — її мати. В одній з історій Вілл розповідає про свою подругу Ейпріл, яка витратила роки на пошуки книжки Шарлотти Бронте «Джейн Ейр», в якій батько героїні залишив особистий напис незадовго до смерті.
«Джейн Ейр», Шарлотта Бронте
Джейн Ейр — сирота, якої зреклася рідна тітка, віддавши на виховання в притулок. Едвард Рочестер — заможний англійський аристократ, що володіє двома великими, хоч і похмурими на вигляд маєтками — Торнфілд-холом та Ферндіном. І Джейн, і Едвард шукають свого щастя. Вона — у малому світі, який видається їй безмежно широким, а він — у широкому, проте, на його думку, безмежно малому. Одного дня герої зустрічаються, а згодом між ними спалахує щире, пристрасне почуття, яке змінює їхні долі та змушує стрепенутись і безрадісний Торнфілд-хол, і ще понуріший Ферндін.
«Вам лист»
Джо й Кетлін листуються в Інтернеті. У героя є дівчина, у героїні — хлопець, але вилити душу вони можуть лише одне одному. Одного разу Кетлін згадує, що читала роман Джейн Остін «Гордість та упередження» понад 200 разів, і запевняє Джо, що йому теж сподобається книжка.
«Гордість та упередження», Джейн Остін
Перше знайомство героїв роману — багатого аристократа Дарсі та дочки провінційного поміщика Елізабет — не обіцяло серйозних почуттів між ними. Дарсі поставився до сім’ї Елізабет зверхньо, з упередженням, і дівчина відповіла йому так само. Та на цьому історія головних героїв не завершилася.