5 книг про неймовірних жінок, які надихають

Книжкова терапія

У час великих випробувань іноді непросто знайти в собі сили. Ми разом із національною книжковою платформою Yakaboo радимо шукати натхнення у книжках про неймовірних жінок.

«Леся Українка. Книги Сивілли», Тамара Гундорова

У Давньому Римі сивіллами називали пророчиць, а їхні книги, у яких йшлося про випробування майбутнього та засоби, щоб зарадити нещастям рідного краю, були таємними. Леся Українка — наша «сивілла». Знана літературознавиця Тамара Гундорова яскраво й цікаво пояснює, як Лариса Косач-Квітка стала такою особливою письменницею. Завдяки чи всупереч хворобі? Через відданість українській тематиці чи через глибоку приналежність до світової літературної традиції? Перед нами блискуча спроба переосмислити біографію Лесі Українки, у якій переплелися хвороба і творчість, Україна і «чужина», політика й література, класика і сучасність, любов і смерть.

«Зонтаґ. Життя і творчість», Бенджамін Мозер

Книга Мозера про надзвичайну особистість Сюзан Зонтаґ отримала Пулітцерівську премію. Він написав роман-портрет жінки, яка змінила культуру ХХ століття своїми фундаментальними працями про фотографію і стиль, мистецтво і політику, літературу й гендер, сексуальність й біль. Так, її  книжка «Дивлячись на чужі страждання», досконало аналізує вплив «картинки» у пропаганді під час війни — то ж Зонтаґ надзвичайно актуальна сьогодні. Журналіст і перекладач Бенджамін Мозер працював над біографією однієї з найславетніших інтелектуалок ХХ століття понад сім років, вивіряючи факти та розвінчуючи міфи, та створив цілісну картину з розповідей понад 600 людей.

«Вона розповіла», Джоді Кантор, Меґан Туей

Рух проти сексуального насильства та домагань #MeToo спричинив просто тектонічні зрушення у суспільній моралі: те, що толерувалося чи замовчувалося остаточно перестало бути прийнятним. У книзі «Вона розповіла» йдеться про разюче розслідування двох журналісток, з якого все почалося. Це розповідь про злочини, скоєні відомим голлівудським продюсером Гарві Вайнштайном, про вкрай сумнівне ставлення президента Дональда Трампа до жінок і про публічне обвинувачення судді Верховного суду США Бретта Кавано у скоєних правопорушеннях. Так постав рух #MeToo. Авторки ж отримали за це розслідування
Пулітцерівську премію у категорії «Служіння суспільству».

«Ґолда», Елінор Баркетт

Ґолда Меїр, перша жінка-очільниця держави у новітній історії, одна з засновниць Ізраїлю, народилася у Києві. Багато її висловів стали афоризмами, які із задоволенням вживають сучасні політики, наприклад: «Ми хочемо жити. Наші сусіди хочуть бачити нас мертвими. Це
залишає не надто багато простору для компромісу». Ґолда Меїр стала легендою через свою
залізну рішучість у поєднанні з шармом, доброзичливістю, безкомпромісністю та цілковитою
відданістю своїй країні. У цій захопливій біографії ви дізнаєтеся про маловідомі факти життя
Ґолди Меїр та краще зрозумієте її мотивацію, ідеали, ціну особистих перемог та розчарувань.

«Жінки, які прославили Україну. 33 надихаючі історії», Ірина Баришевська

Історії славетних українок для юних читачів та читачок. Втім, дорослим теж буде цікаво: кожна історія — це безліч цікавих перевірених фактів та яскраве креативне оформлення, а серед героїнь ви із подивом знайдете й тих, про українське походження яких мало хто знає. Серед героїнь книги: мудра правителька княгиня Ольга, королева Норвегії Єлізавета, королева Франції Анна Ярославна, Олена Пчілка, Марія Заньковецька, Ольга Кобилянська, Леся Українка, Соломія Крушельницька, Соня Делоне, Наталія Ужвій, Катерина Білокур, Валентина Гризодубова, Марія Примаченко, Ліна Костенко, Ада Роговцева, Руслана Лижичко, Оксана Линів, Міла Куніс, Еліна Світоліна, Дар`я Білодід тощо.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали