Полюбити себе, досягти бажаного і знайти дзен: 9 мотиваційних щоденників, які допоможуть розібратися в собі

Корисна звичка

Життя сучасної людини сповнене суперечностями. Вона переживає через те, що не може знайти роботу до душі або, навпаки, через те, що забагато працює. Через те, що їй важко розслабитися і водночас важко зібратися для того, щоб виконати якесь завдання. Що їй непросто полюбити себе. Багато хто веде щоденники: на папері легше структурувати інформацію. А іноді це дозволяє подивитися на проблему зовсім з іншого боку, побачити ситуацію по-новому. Зараз великої популярності у світі набули мотиваційні щоденники та планери — це, з одного боку, книжки з доречними та дієвими порадами, а з іншого — щоденники, в яких можна (і треба!) занотовувати власні враження, рефлексії та спостереження.

Психологи схвально ставляться до таких письмових практик — вони насправді можуть підбадьорити та надихнути. Головне — правильно обрати такий мотиваційний блокнот відповідно до ваших цілей і потреб. Замислитися, для чого він вам потрібен? Щоб просто звільнити голову від того, що бентежить, чи щоб структурувати свої думки?

Видавництво Vivat зібрало щоденники, що можуть допомогти знайти відповіді на різні питання.

Меґан Лоґан. Полюбіть себе! Щоденник для жінок, який допоможе прийняти себе такою, якою ви є 

Меґан Лоґан має двадцятирічний досвід роботи з людьми, в житті яких були непрості часи та психологічні проблеми, пов’язані з насильством, травмами, втратами, розладами харчової поведінки. Це люди, які часто не вміють ставитися до себе з емпатією та любов’ю — тож мають вчитися цим простим, на перший погляд, справам. Щоденник, який розробила Меґан, може стати першим кроком на шляху любові до себе. В ньому є техніки та вправи, які можуть допомогти зрозуміти, яка ви справжня і чого дійсно хочете, розібратися у стосунках з іншими людьми, навчитися адекватно сприймати своє тіло. Авторка примушує подумати, чому нам насправді важко полюбити себе і що може стати на заваді здорового ставлення. Любити себе — це означає довіряти, ставитися до себе з повагою, бути добрим до себе. Час цьому навчитися.

Тіффані Луїз. Цього року я буду… 52 тижні на те, щоб досягти поставлених цілей

Чимало наших мрій так і не стали дійсністю. І не тому, що вони самі по собі нездійсненні, а тому, що іноді ми просто не знаємо як до них підступитися і з чого почати. Здійснити омріяну подорож? Отримати роботу, якою марили все життя? Наші мрії такі різні, але є спільні правила та вправи, які можуть допомогти у тому, щоб їх реалізувати. Головне — навчитися правильно ставити цілі й наполегливо йти до мети. Щоденник, розроблений професійною тренеркою Тіффані Луїз, фахівчинею з когнітивних і поведінкових змін, спрямований на те, щоби допомогти досягати мети. 52 тижні — це рік. Рік, який може стати роком в який здійсниться те, про що ви так довго мрієте, адже щотижня ви будете робити конкретні кроки. У цьому щоденнику — підказки про те, як зробити перший крок, відстежувати прогрес і святкувати перемоги.

Гайден Фінч. Звички. Щоденник, який допоможе вам змінитися на краще і стати щасливішим за 12 тижнів

Чимало речей ми робимо неусвідомлено, лише тому, що так звикли. Іноді це якісь позитивні справи, наприклад, тренування або звичка проводити вихідні без залипання у смартфони. Але іноді наші звички несуть більше шкоди, аніж користі і негативно впливають на якість життя. Фахівці дослідили, що на те, щоб сформувати нову звичку, потрібно 12 тижнів. Чи допоможе у цьому щоденник, створений психологинею Гайден Фінч? Точно не завадить, адже він може стати простором, де ви фіксуватимете зміни та розвиток. Ведення такого щоденника може допомогти усвідомити та проаналізувати власні звички, позбутися шкідливих і натомість набути корисних, відстежити ваші власні тригери, думки та почуття та не дати вам збитися зі шляху змін.

Моніка Свіні. Знайди вже те кляте щастя. Щоденник, який допоможе відкрити шлях до позитиву

Серія мотиваційних щоденників від письменниці та редакторки Моніки Свіні допоможе розвинути різні сторони вашого життя, навчить ловити дзен, почути себе і навіть знайти щастя. Для цього не потрібно зрушувати гори чи перепливати моря. Достатньо спитати себе — чого я насправді хочу? У чому моє власне щастя? І сміливо пірнути у цей процес, залишивши позаду тих, хто у вас сумнівається, критикує чи засуджує. Цей щоденник обіцяє яскраві перспективи — здихатися всього поганого, згадати все хороше й запровадити щось краще. А також позбутися зайвих хвилювань та навчитися радіти власним перемогам.

Моніка Свіні. Злови дзен. Щоденник для вправляння в мистецтві не зважати ні на що

В цьому щоденнику авторка пропонує повправлятися в мистецтві та віддати належне вашим унікальним чеснотам, забаганкам, надзвичайній крутості. В цьому мотиваційному блокноті багато вправ на аналіз дня та власних емоцій, а також вправ, що допоможуть проявити вашу творчу сутність: скласти хайку чи розмалювати мандалу. Це шлях позитиву — що ще потрібно в непрості часи?

 

Моніка СвініЗлови дзен на роботі. Щоденник, який допоможе знайти спокій у хаосі

Дзен можна зловити й на роботі, не лише в мистецькій діяльності. Звичайно, є чимало людей, які приходять на робоче місце відсидіти з 9 до 18 з понеділка по п’ятницю і сприймають роботу як спосіб заробити на життя. Але людина завжди прагне того, щоб і її професійна діяльність приносила задоволення і радість. І цей щоденник може допомогти подивитися на роботу з іншого боку, знайти у звичній професійній діяльності нові виміри, сприймати її не як повинність, а як радість. Ну і знайти спокій у хаосі — це суттєвий здобуток.

Моніка Свіні. Візьмися вже до справи, трясця! Щоденник, який допоможе досягнути мети 

Ще один щоденник від Моніки Свіні спрямований на те, щоб допомогти взяти себе в руки і взятися до справи. Це планер, який дозволить організувати свої дні як справжній бос. Навички планування, аналізу та розставляння пріоритетів, безперечно, вплинуть на ваше професійне життя та допоможуть уникнути розчарувань. На початку кожного тижня ставте цілі й плануйте, як їх досягти, а тоді відстежуйте перелік завдань і позбувайтеся того, що дратує. Коли тиждень добігатиме кінця, у вас буде можливість підбити підсумки всьому, що вдалося зробити.

Моніка СвініТи моє дідькове сонечко. Щоденник для висловлення подяки за бузу, що наповнює світ щастям і сяйвом 

Ще один щоденник допоможе напрацювати дуже корисну звичку — знаходити позитив майже у всьому, що з вами відбувається. Життя ніколи не було простим, особливо непросто українцям зараз, але це не привід відмовлятися бачити те добре, що з вами стається. Цей блокнот підштовхне замислитися про те, скільки задоволення можуть принести нам звичайнісінькі буденні моменти, головне дати собі шанс насолодитися сонечком чи ароматом квітів.  

Моніка СвініОблиш ті кляті клопоти. Щоденник, який допоможе позбутися всякої бздури на шляху до щастя

Клопоти та негативний досвід трапляються з кожним. Неможливо повністю позбавитися від негативу, але його можна перетворити на досвід, який допоможе рухатися вперед до омріяних щасливих митей. Динамічний і трохи хуліганський мотиваційний блокнот дозволить якщо не попрощатися з негативом, то перестати переживати з приводу того, що якісь клопоти таки трапляються. «Дивись туди, куди прямуєш, а не туди, де ти вже був» — це життєве кредо мами авторки з точністю відображає настрій цього щоденника.


Реклама

Популярні матеріали

Наймодніше взуття сезону від українських брендів


Що робити у разі радіаційної небезпеки?


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Читайте також
Популярні матеріали