«Оскар» поза політикою? Перемогу в номінації «Найкращий документальний фільм» отримав «Навальний»

Він змагався з українським фільмом «Будинок зі скалок»

Перемогу в номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм» на 95-й церемонії «Оскар» отримав фільм «Навальний» канадського режисера-документаліста Деніела Роера. Він розповідає про події, що сталися у 2020–2021 роках з опозиційним російським політиком Олексієм Навальним.

Водночас головним конкурентом «Навального» у боротьбі за перемогу вважався фільм «Будинок зі скалок» спільного виробництва України, Данії, Швеції та Фінляндії, що розповідає про дитячий будинок у нині окупованому Лисичанську та історію його вихованців.

Разом із режисером фільму «Навальний» на сцену церемонії вийшла родина політика, зокрема його дружина Юлія Навальна — вона зазначила, що чекає, коли їхня «країна звільниться», а її чоловік повернеться додому. Водночас у промові не пролунало жодної згадки про Україну та війну, яку Росія вже понад рік веде проти нашої держави. Автор фільму також нічого не сказав про повномасштабне російське вторгнення, натомість назвав події в Україні «путінською війною».

У Twitter активно критикують рішення Кіноакадемії вручити статуетку фільму про російського політика, адже це зміщує акценти з повномасштабної війни, яку розгорнула Росія проти України, та боротьби українського народу на «хороших росіян». А рішення другий рік поспіль відмовити президенту України Володимиру Зеленському у промові на церемонії, аргументуючи це бажанням триматися осторонь від політики, та водночас надати слово дружині російського політика називають подвійними стандартами.


Реклама

Популярні матеріали

Дуже смачна качка з весняними овочами


Швидка зарядка від болю в спині


Найкорисніші жири для жіночого здоров’я


Читайте також
Популярні матеріали