Натхнення місяця: digital-команда ELLE про відкриття та враження у червні

Вибір редакції — фаворити червня

Катерина Попова
шеф-редакторка сайту ELLE.UA

Катерина Попова ELLE.UA

Подорож: Осло, Норвегія

Про подорож до Норвегії я мріяла вже дуже давно, особливо коли почала дивитися безліч скандинавських детективів і надихатись скандинавськими інфлюенсерками. І ось мій хлопець здійснив ще одну мрію, і ми таки були тут, в Осло, вирушили на пошуки норвезького щастя. У столиці відчуваються пульс та енергія великого міста з безліччю кафе, ринків та артцентрів, і водночас у повітрі розлита розслабленість, адже місто оточене дикими лісами, та й до фіордів тут рукою сягнути. Поїздку я планувала ще за місяць з деталями маршруту, боячись щось проґавити, а вийшло як завжди просто і легко — натхненно і куди очі дивляться.

Так, віддавшись безтурботності, ми відмовилися від планування маршруту столицею Норвегії — і не помилилися. Гідом топовими місцями я ще поділюся, а поки що залишу рандомну галерею спогадів із галасливого, стильного, не схожого на усі міста світу Осло.

Враження: Національна галерея Осло 

Один із найвідвідуваніших музеїв столиці, всередині якого зберігається найбільша колекція скульптур і картин. Попри те що більша частина з них виконана майстрами Норвегії, тут є полотна і скульптурні композиції з усього світу — роботи Моне, В. Гога, Пікассо, Матісса і багатьох інших геніїв минулого часу.

І Музей Мунка

Розповідати про Осло і не згадати Мунка — це як говорити про Київ і не сказати про музей Т. Г. Шевченка. Едвард Мунк — найвідоміший норвезький художник, широку славу якому принесла всесвітньо відома картина «Крик». До 2020 року колекція Мунка зберігалася в скромній старій будівлі. Мунк заповів рідному місту понад тисячу картин. Новий же музей став шедевром сучасної архітектури і змінив вигляд міста, пропонуючи всім шанувальникам творчості Мунка відвідати віртуальні екскурсії. Виставлені тут експонати для багатьох стають справжнім відкриттям.

Книжка: «Нерівні шви», Ольга Котрус

Книжка української письменниці Ольги Котрус (у якої я брала інтервʼю для сайту) мене справді вразила. Біда і щастя в тому, що ця книга — для всіх і про всіх жінок. Від найщасливішої до найнещасливішої. Від наймолодшої до найстаршої. З кожною з нас траплялася така історія, відгомони якої ви знайдете на сторінках цього роману. «Нерівні шви» — це точно історія про кохання, але про зовсім інший happy end. Про необхідне руйнування, цілющу самотність і пошук нових опор і ще багато чого іншого. 

Серіал: «Світ Дикого Заходу»

Спочатку, коли хлопець увімкнув цей фантастичний серіал, я ставилася до нього скептично, бо не зовсім мій жанр, але потім затягнуло не на жарт, бо дійсно побачила багато паралелей із нашим нинішнім світом та перспективою його розвитку. Якщо детальніше — за сюжетом події серіалу відбуваються у футуристичному парку атракціонів «Край "Дикий Захід"», де в ролі мешканців Дикого Заходу перебувають людиноподібні роботи. Парк існує, щоб справжні люди могли в ньому за гроші розважатися — від пошуків пригод до вбивств і розпусти. Роботи не можуть зашкодити людині та не знають, що вони не справжні люди, поки перебувають у ролі. Наприкінці кожного дня їхня пам`ять затирається, проте власники парку плетуть між собою численні інтриги в гонитві за прибутками та власними цілями. Зрештою в системі відбувається збій і частина роботів здобуває свободу самим обирати власну долю.

Юлія Николайчук
lifestyle-редакторка сайту ELLE.UA

Подія: Книжковий Арсенал

Мабуть, головне натхнення місяця — грандіозний цьогорічний Книжковий Арсенал, який відбувся попри все. Це подія, за якою сумували всі книголюби і яка зайвий раз нагадала нам усім про те, наскільки важливо читати для того, аби перемогти. Ми відвідали відкриття разом із редакцією і, звісно ж, не пішли з порожніми руками. Хотілося все, та придбала три книги: нову збірку віршів «30 віршів про любов і залізницю» Сергія Жадана, «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського у новому оформленні та прочитанні й збірку поезії «Молоко і мед» Рупі Каур. Остання книжка, яка стала бестселером №1 за версією The New York Times, опинилася серед моїх покупок спонтанно — я просто відкрила її на випадковій сторінці, натрапила на вірш, який мені був дуже близьким, і вже не змогла поставити її назад на полицю. Виявилося, що там не лише про любов, як можна подумати спочатку, а й про біль, насилля та важливі соціальні проблеми — такі, як, наприклад, образ жінки у суспільстві. Читайте, обирайте різноманітну літературу, підтримуйте українське, «впивайтесь літературою», як закликали на Арсеналі, — воно того точно варте!

Вистава: «№13» в Національному академічному драматичному театрі ім. Лесі Українки

Є вистави складні та болючі (зазвичай я дивлюся саме такі), а є такі, як «№13» — справжня терапія сміхом, яка теж необхідна нам зараз. Ця вистава з’явилася в репертуарі театру імені Лесі Українки понад 20 років тому, та і сьогодні вона збирає повні зали. Про що «№13»? Про те, до якого божевілля інколи може довести звичайний адюльтер. Безліч цікавих персонажів, постійна інтрига, гумор, життєві ситуації — в цій виставі є абсолютно все, аби на три години повністю захопити вашу увагу та справити ефект «заспокійливого».

Зворушливий момент: новий член сім`ї

Цього місяця у мене зовсім спонтанно з`явився новий член родини — кошеня Грей, і його поява — ще одна складова того, що допомагає мені зберігати позитив та гарний настрій навіть у складні дні та моменти. Ми разом працюємо (зараз я пишу цей текст, а він бере штурмом мишку, допомагаючи мені в цьому), разом дивимося серіали, граємося та намагаємося робити життя одне одного трохи кращим та світлішим. Беріть тваринок в родини — кожна з них мріє мати власний дім, де вона відчуватиме тепло та любов.

Світлана Кравченко
старша редакторка журналу ELLE

Процедура: перший сеанс лазерної епіляції в plan D

Усе, що стосується будь-яких втручань до мого тіла, завжди викликало в мене страх (пірсинг, тату, ін’єкції, хірургічне збільшення чогось чи зменшення існували в якомусь паралельному до мого світу). Так само гору міфів, стереотипів і упереджень я мала і щодо лазерної епіляції. Однак на початку червня за збігом обставин я опинилася на тест-драйві у plan D і вже наступного тижня поспішала на свій перший сет. Майстер Аліна провела для мене персональну мінілекцію, детально і грамотно все пояснила, ми разом посміялися з моїх «аргументів», і я прийняла для себе вольове рішення: «Коли, як не зараз!» Тим паче подруги давно обіцяли, що після лазерної епіляції моє життя розділиться на «до» і «після». Звісно, говорити про результати ще зарано, адже мені знадобиться щонайменше вісім сеансів. Але підхід і сервіс plan D мене вразили з перших секунд. Коротко відповідаю на два найпоширеніших запитання: «Ні, не боляче» і «Так, починати курс лазерної епіляції влітку можна». Якщо маєте сумніви — забіжіть на безплатний тест-драйв до салону.

 

Догляд: сироватка й крем-гель від INSTYTUTUM

У травні відбулося моє знайомство зі швейцарським брендом професійного догляду вдома, заснованого українкою Наталією Деркач. Сироватка з вітаміном C (15% THD) з перших днів стала моїм абсолютним косметичним фаворитом. Вона зволожує й укріплює шкіру (створює ефект ліфтингу), а також освітлює та вирівнює тон, зменшує пігментацію і постакне. Легка емульсія не відчувається на шкірі, однак ефект, як то кажуть, на обличчя! Наношу щоранку та щовечора, на день обов’язково перекриваю сонцезахисним засобом (з SPF 30 і більше).

Антивіковий крем-гель Hydrafusion 4D, який містить чотири різновиди гіалуронової кислоти, підкорив мене легкою текстурою. Він миттєво зволожує шкіру й відлущує відмерлі клітини, робить її м’якою та еластичною. Користуюся ним після очищення, тонізації та сироватки. Безперечний must have!

Одяг: ажурний костюм бренду VISH

Я закохалася в цей костюм, тільки-но він з’явився на Instagram-сторінці бренду. Мені завжди дуже подобалися в’язані речі для літнього сезону (від купальників до суконь). Як на мене, вони додають цікавої фактури образам. Також неабияку симпатію в мене викликає той факт, що значну частину одягу VISH створюють майстрині, серед яких жінки пенсійного віку та мами у декреті. Таким чином бренд підтримує їх та надає робочі місця.

Планую носити цей костюм як з біркенштоками, так і з мінімалістичними босоніжками на підборах, як у комплекті, так і окремо. Топ чудово римується з джинсами baggy, а спідниця — з білим світшотом (уже перевірила!).

Мотивація: благодійний ELLE Active Forum

Хоча я не пропускала жодного ELLE Active Forum за останні кілька років, цього разу захід став для мене особливо цінним. Крім того що шість цікавих та талановитих у різних сферах спікерів ділилися порадами, як жити за правилами нових реалій та залишатися в ресурсі, 30% від продажу квитків редакція журналу скерувала на допомогу ЗСУ. Я щаслива, тому що за ці кошти ми оперативно придбали акумулятори для дронів на потреби батальйону «Вовки да Вінчі», де служить мій однокласник. Особисто дякую кожній дівчині та жінці, яка відвідала наш форум і долучилася до благої справи. Як сказав мені однокласник наступного дня після того, як я передала акумулятори на Донбас, «маленької допомоги не буває. Ви також творите перемогу». Це і мотивує працювати далі.

Олена Бабіцька
beauty-редакторка сайту ELLE.UA

Процедура: укладка в найкращому салоні Відня

Сьогодні багато українців обирають Австрію як транзитну країну для подальших пересувань або ж переїжджають туди. Якщо ви плануєте побувати у Відні, обов`язково заплануйте візит до салону краси Maison de Beauté Wien, розташованого в самому серці міста. Тут працює багато українок, які підтримують сервіс на найвищому рівні та вміють працювати в стислі терміни — наприклад, якщо у вас намітилося спонтанне романтичне побачення і потрібні одночасно укладка, макіяж і манікюр.

Парфуми: Aqua Media Cologne forte від Maison Francis Kurkdjian

Коли починається туга або дедлайни, які накочуються подібно до цунамі, мене незмінно рятують аромати. Новий Aqua Media Cologne forte — це втілення балансу і гармонії в парфумерному флаконі, який я наношу зранку і ношу з собою в сумочці, щоб повернути собі спокій протягом дня. Парфумерна вода з гострими, іскристими і майже апетитними свіжими нотами буквально наповнює життям. Анісові акценти є центральною частиною цього саду цитрусових нот. Верхня нота — це яскравий бергамот з Італії, що поєднується з кристалічною нотою гедіона, відомої своїм повітряним, квітковим сяйвом, в ідеальному акорді, щоб додати подих солодкого фенхелю. Далі з ними починає обійми вербена, яка наприкінці поєднується з електричною, майже шипучою гранню зеленого моху.

Аксесуари для волосся: нова колекція від Mon Mou

Я обожнюю всілякі аксесуари для волосся. З ними як з сукнями — ніколи не буває забагато. У червні я поповнила колекцію новими резинками Volume Silk Scrunchies від українського бренду Mon Mou. Вони забезпечують wow-ефект навіть найпростішій укладці pony tail завдяки супероб`єму, напівпрозорій текстурі та неймовірній легкості натурального шовку хаботай. Ефектні аксесуари, які без обтяження волосся здатні зробити будь-який образ ще більш розкішним, представлені в білому, чорному і відтінку запиленої троянди. Ці резинки можна вдало поєднувати з денним офісним і вечірнім коктейльним образом.

Аліса Єрмоленко
редакторка новин сайту ELLE.UA

Аліса Єрмоленко ELLE.UA

Подія: відкриття виставки «Дні, дні»

2 червня хлібня Софії Київської перетворилася на простір, який зібрав десятки творців та глядачів, які прагнули вдихнути атмосферу нового українського мистецтва. Виставка «Дні, дні» розповідає про щоденність і ритуали, які стають життєво необхідними у буремні часи. Глядачі мали змогу побачити роботи Лади Наконечної, Тіберія Сільваші, Люсі Іванової, Богдани Давидюк та ще 17 митців.

Виставку «Дні, дні» неможливо назвати легкою для сприйняття, тож наполегливо рекомендую досліджувати полотна та інсталяції з буклетом. У момент, коли вдається зібрати дні поглядом, починає паморочитися голова від усвідомлення та кількості думок, рефлексій.

Книга: «Вибір» Едіт Еґер

«"Вибір" — це воістину прекрасні мемуари вцілілої після Голокосту, що стала клінічною психологинею, про свободу», — написав Адам Ґрант, автор бестселерів New York Times.

Докторка Едіт Еґер разом із сім’єю потрапила до нацистського табору смерті Аушвіцу. Там було вбито її батьків. У 1945 році, звільняючи концтабір, американські військові знайшли серед трупів юну Едіт живою. Тепер вона відома психотерапевтка, а ця книга — дослідження того, як нас можуть ув’язнити власні страхи, травми та відчуття провини.

Зізнаюся, я лиш почала читати «Вибір», проте вже впевнено можу сказати, що це та книга, яку варто прочитати кожному українцю.

Серіал: «Американська історія жахів», 5-й сезон

Я ніколи не любила жанр жахів, тим паче зараз, коли реальність страшніша за будь-яку кінокартину. Однак цей серіал вперше за довгий час дійсно захопив мене, особливо неперевершена Леді Гага у ролі Графині. Чого лиш варті її холодний образ та розкішні вбрання!

Дарія Вознюк
редакторка соціальних мереж ELLE.UA

Подорож: Івано-Франківська область

Шостий місяць 23-го я зустріла у селищі, розташованому на висоті 960 метрів над рівнем моря, в оточенні перуанських альпак і посеред безмежних гірських полонин. Ці краєвиди мені сняться й досі. 

В якийсь момент мені здалося, що я проживаю сцену з романтичного фільму, і ця сцена виглядала так: я сиділа на усипаній пахучим чебрецем галявині, спираючись на нареченого, було чутно лише, як на полонині дзвенять пастуші дзвіночки, що носять місцеві корівки. Ми дивилися на далеченько розкидані одна від одної хатки та мріяли, як одного разу підкоримо Говерлу. 

Запевняю себе, що так воно і буде, бо я вже дуже сумую за горами.

Книга: «Кайдашева сім`я», Іван Нечуй-Левицький

Попри мою філологічну освіту, я — (не)щаслива володарка феноменально короткої памʼяті. Це, здавалося б, дві несумісні речі, проте в мені вони чудово уживаються. Кожен переглянутий фільм або прочитана книга незабаром стають для мене новими, тож цього місяця я вирішила перечитати давно забуті мною твори. 

Наразі оновлюю у памʼяті сюжет «Кайдашевої сімʼї», а наступні у черзі «Я (Романтика)» Миколи Хвильового та «Місто» Валерʼяна Підмогильного. 

Серіал: «Покоївка»/Maid

Я часто обираю для перегляду такі серіали, які могла б поставити фоном у той час, коли займаюся творчістю (такий собі ефект присутності). І чомусь вважала, що Maid не справить на мене великого враження, тож спокійно, як і завжди, увімкнула його фоном. Ох, як же я помилялася…

Сюжет картини не виходив із моєї голови тиждень, я все прокручувала у голові фрази героїні та приміряла на себе її роль, гадаючи, як би на її місці вчинила я. Абсолютний фаворит цього місяця та наполеглива рекомендація для усіх, хто переживає складні часи.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали