На Netflix вперше відбудеться премʼєра українського серіалу

Серіал про містян, які залишалися у Києві в лютому-березні 2022 року

Початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну став трагедією, але й проявом виняткової стійкості та відданості. Автори сюжетів художнього серіалу «Перші дні» (Those Who Stayed) надихались історіями містян, які залишалися у столиці в лютому-березні 2022 року. Це звичайні люди, що опинилися в надзвичайних, страшних умовах, проте зберегли людяність, любов до близьких і віру в майбутнє.

Прем’єра серіалу відбудеться 1 листопада на Netflix в Україні й низці інших європейських країн: Польщі, Чехії, Словаччині, Румунії, Угорщині, Молдові, у балтійських і балканських країнах. Це вперше, коли український проєкт прем’єрять саме на стримінговому сервісі та на декілька країн одночасно. Крім того, у більш ніж 12 державах, як-от в Ісландії, Австралії та Франції, стрічку покажуть національні телеканали. В Україні новинку можна буде також переглянути на телеканалі «1+1» наступного року.

«„Перші дні“ став наймасштабнішим спільним виробництвом з іншими країнами з лютого 2022 року. А також це перший український проєкт, що фактично замовили іноземні канали, і покажуть його саме українською», — зазначає Катерина Вишневська, директорка з розвитку та копродукції FILM.UA Group і продюсерка проєкту.

«Перші дні» — це шість історій від шести режисерів, яких об’єднала своєю ідеєю шоуранерка серіалу Анастасія Лодкіна. До проєкту долучилися талановиті українські митці: Олексій Єсаков і Тала Пристаєцька, що працювали над серіалом «Кріпосна», Артем Литвиненко — автор ідеї та режисер серіалу «Нюхач», автори «Перших ластівок» Валентин Шпаков і «Ти — космос» Павло Остріков. Для Каті Царик, авторки численних відеокліпів, концертних шоу й короткого метра «Обійми мене», проєкт став першою повноформатною роботою.

Кожен епізод «Перших днів» — це художній мініфільм, натхнений справжніми подіями, а деякі персонажі мають прототипів у реальному житті. Ольга з дітьми вимушена жити в одному домі з двома чоловіками — нинішнім і колишнім; Максима війна застає на роботі, у зоопарку, звідки він не може виїхати; безхатько, що живе в машині, допомагає місцевій ТрО, а хлопчик Єгор заспокоюється тим, що у своїй уяві збиває ракети, як злих пташок; німець Клаус приїжджає до Києва, щоб забрати дівчину, але опиняється серед волонтерів і долучається до їхньої праці, а легенда української естради, прототипом якої став Андрій Данилко, проводить стрими зі своєї столичної квартири і стає натхненням для мільйонів.

«Україна нині в центрі уваги світу, та іноземній аудиторії цікаво дізнатися, що відбувається з нами, не тільки з новин, а на глибшому рівні. Саме формат художнього серіалу дає змогу глибше відчути наш біль та сподівання і співвіднести себе зі звичайними українцями», — ділиться Анна Єлісєєва, продюсерка проєкту.  


Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


5 продуктів для трендового весняного макіяжу: вибір...


Куди піти у квітні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали