Хроніки повномасштабної війни в Україні

Хроніки повномасштабної війни в Україні

Відлік року мало не кожен українець почав не з 1 січня, а зранку 24 лютого — дня, коли Росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну. Рівно рік тому ми увійшли в стан кривавої війни, аби зберегти свою незалежність. Починаючи з 24 лютого кожен з нас переосмислив або кардинально змінив своє життя всупереч чи завдяки обставинам. 2022-й об’єднав націю, яка проявила стійкість, силу та єдність і вже рік відважно чинить ворогу опір.

Всі статті

ELLE.UA разом з українцями бореться на інформаційному фронті

2 4 . 0 2 . 2 0 2 2
0 9 . 1 1 . 2 0 2 2
1 1 . 0 9 . 2 0 2 2
2 8 . 0 3 . 2 0 2 2
3 1 . 0 3 . 2 0 2 2
0 5 . 0 1 . 2 0 2 3

Протягом 12 місяців повномасштабної війни ми невпинно розповідали про волонтерів, що мужньо допомагають постраждалим від війни, про жінок та чоловіків, які сміливо борються за нашу свободу на фронті, лікарів та цивільних, які переживають реалії війни. Крім цього, ми безперервно повідомляли новини у світі та ділилися корисними матеріалами на теми безпеки, психології та побуту.

Згадуючи непростий рік кривавої війни, який трансформував кожного з нас, ми вирішили скласти список найголовніших матеріалів, які були для вас важливими та цікавили найбільше.

Військовий щоденник

історії українців з найбільш гарячих точок

За час війни ми стали свідками жахливих історій українців, яким довелося виживати по сусідству з окупантами, облаштувавшими поверхом нижче свій штаб. Які сиділи в коридорі тоді, коли сипалися вікна їхнього балкона. Які з голими руками йшли проти ворожих танків. Які під обстрілами допомагали комунальникам розбирати завали на вулицях. Які втікали з рідного міста, всіяного трупами. Які залишилися тільки з паспортом, втративши назавжди дім.

ELLE.UA зібрав свідчення мешканців гарячих точок у спеціальній рубриці «Військовий щоденник», аби про цю жахливу правду дізнався весь світ і жоден злочин російських окупантів не залишився безкарним.

Детальніше

Жінки на фронті

як українські жінки-військові боронять нашу країну та рятують життя на передовій

У лавах української армії служать 42 тисячі жінок. Тисяча з них перебуває на командирських посадах і чудово справляється як з важкою фізичною роботою, так і з емоційним напруженням. Нарівні з чоловіками вони воюють на всіх фронтах, а кількість жінок, які хочуть захищати Україну, постійно зростає. Патріотичний дух українок не можна зламати.

Чесні, щирі, незламні, вони руйнують усі гендерні стереотипи та власним прикладом доводять, що для українських жінок немає нічого неможливого. ELLE.UA зібрав історії наших сміливих захисниць, які не залишать вас байдужими.

Детальніше
the war is not over

Волонтерський фронт

історії життя й боротьби українських волонтерів

З першого дня повномасштабного вторгнення мільйони українців об’єдналися та стали на захист своєї країни. Поряд зі страшними історіями про нелюдські злочини окупантів, життя під постійними обстрілами та ночі у холодних підвалах почали з’являтися свідчення про неймовірний героїзм, самовіддану боротьбу та добро на війні.

Вагомий внесок у перемогу України роблять волонтери, які щодня допомагають тим, хто цього потребує. Аби вшанувати їхню роботу та закарбувати в історії їхні подвиги, ELLE.UA створив спеціальну рубрику «Волонтерський фронт», де ми розповіли про допомогу волонтерів ЗСУ, ТрО, лікарням, переселенцям, людям, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, та всім, хто цього потребує.

Детальніше

Сильні та незламні

Понад 200 днів захисники Маріуполя та «Азовсталі» перебувають у російському полоні. Цинічно нехтуючи міжнародним правом, росіяни тримають військовополонених у жахливих умовах, а їхніх рідних та близьких — у болісному невіданні. Та наші героїні готові чекати стільки, скільки буде потрібно, аби лише побачити своїх коханих та обійняти їх.

Редакція ELLE.UA запустила рубрику «Сильні та незламні», де ми публікуємо історії українських жінок, які щодня борються за повернення своїх рідних, захисників Маріуполя та «Азовсталі», з російського полону. Читайте щемливі історії жінок справжніх героїв, що розривають серце на шматки.

Детальніше

Портрет нації

Вільні, незалежні, нескорені! Як символ незламної України, національний символ та дуже мудра жінка із залізним характером — княгиня Ольга.

Редакція ELLE.UA від початку війни активно працює на сайті 24/7 та пише про головні новини на дипломатичному фронті, важливі прикладні матеріали, які допомагають правильно діяти в умовах війни, та, звісно, про історію і культуру нашої рідної України. Загалом за перші місяці повномасштабної війни ми опублікували на сайті майже тисячу матеріалів, тож вирішили зібрати найцікавіші статті та поділитися ними з вами.

Модний рупор народу

Українська мода сьогодні є одним з потужних рупорів нашого народу у світі, а українські дизайнери — його голосами. ELLE.UA поспілкувався з головними гравцями ринку, які сьогодні мають змогу говорити з усім світом від імені made in Ukraine.

У рамках циклу матеріалів «Модний рупор народу» ми розповіли про українські бренди, які не тільки продовжують працювати на благо країни, а й докладають чималих зусиль до боротьби на культурному фронті.

Детальніше

Поради, які рятують життя під час обстрілів

Жорстока війна увійшла в життя кожного українця: слова «вибух», «обстріл», «бомбардування» тепер лунають не у фільмах, а на наших вулицях, з наших вуст. ELLE.UA зібрав в одному місці інструкції від СБУ та поради з офіційних джерел для вашої безпеки.

День Незалежності України — 2022 та рівно 6 місяців війни

Сучасний портрет нації

Українська нація має молоде обличчя та героїчне минуле за плечима. Сильні, незламні, вмотивовані, безстрашні та талановиті молоді українці змінюють історію сучасної України.

У нашій рубриці «Сучасний портрет нації» ми розповіли про тих молодих людей, які покращують життя країни сьогодні та вказують правильний напрям руху до майбутнього.

Детальніше

31 символ незалежності

Конституцією загальнонаціональними символами України визначені прапор, герб і гімн. Проте важко не погодитися з тим, що код нації формують набагато більше складових: наша історія, традиції, поезія та музика, архітектурні та художні пам’ятки, визначні місця та постаті, якими ми особливо пишаємося та завдяки яким гордо заявляємо про себе на міжнародній арені.

З нагоди 31-го дня народження сучасної України редакція ELLE.UA вирішила нагадати саме про такі символи незалежності.

Детальніше

Три історії кохання
під час війни

Навіть у найскладніші часи люди будують стосунки, реєструють шлюби, народжують дітей. Саме тому наш проєкт «Три історії кохання під час війни» був задуманий для підтримки українських військових, які одружилися під час війни. Вийшла не просто красива весільна фотосесія трьох пар у Львові — це був справді магічний день, сповнений сліз щастя, обміну обітницями та найміцніших обіймів.

Закохані, які нині захищають нашу країну, не бачилися зі своїми найдорожчими людьми кілька місяців, тому ця романтична подія стала вагомим приводом для ротації та несподіваних одкровень.

Детальніше

Вони бачили війну на власні очі

Костянтин та Влада Ліберови про те, як це — бути фотографами на війні

Від їхніх світлин крається серце та перехоплює подих, а очі до останнього відмовляються вірити в жорстоку реальність нашого сьогодення. До 24 лютого вони бачили через свій об’єктив кохання, свята та щирі посмішки щасливих людей, але вже рік стоять пліч-о-пліч із захисниками України, аби показувати світові, як обороняється наша країна та хто сьогодні пише нашу історію.

Як вони наважилися стати військовими репортерами, що стоїть за їхніми фотографіями та як вплинула війна на їхнє життя, українські фотографи розповіли в ексклюзивному інтерв’ю для ELLE.UA.

Детальніше

Разом ми переможемо!

Поширюйте проєкт від ELLE «Хроніки повномасштабної війни в Україні» у себе в сторіз та стрічках.
Що більше людей прочитає, то більше людей дізнається важливого про війну в нашій країні.

Читайте нас в Instagram та Telegram