На «Миколайчук OPEN» покажуть треш-комедію «Вересень» із Лесем Подерв’янським та Миколою Вереснем у головних ролях

Довгоочікувана прем’єра

На кінофестивалі «Миколайчук OPEN» у Чернівцях відбудеться показ особливої стрічки — чорної треш-комедії «Вересень». У фільмі грають Лесь Подерв’янський, Мирослав Кувалдін та Андрій Середа, а журналіст і телеведучий Микола Вересень втілив сам себе.

За сюжетом, на початку 2010-х актор Микола Вересень гине на знімальному майданчику, виконуючи роль царя Івана Грозного. Тепер чорти, які думають, що він і є Грозний, намагаються всіма можливими способами затягнути його до пекла. Історія перестрибує в часі та просторі, в кадрі з’являються менти-вампіри в ролі чортів, гуцули-пияки в ролі янголів та інші містичні істоти.

«Я стежу за “Вереснем” (тоді ще “Шляхом мерця”) від 2018 року, коли він планувався до виходу у прокат. Цей фільм ще тоді вражав творчою сміливістю та обіцяв щось, чого ми раніше не бачили в українському кіно. Роки потому можу сказати, що моє передчуття не підвело, і це справді непересічний фільм із дуже чорним гумором та всіма ознаками майбутньої культовості. Єдина засторога — це суто 18+», — коментує вибір фестивалю програмний директор «Миколайчук OPEN» Алекс Малишенко.

Режисером картини є Георгій Фомін, продюсерами — Ігор Савиченко, Роман Климпуш та Володимир Філіппов. Зйомки фільму «Вересень» розпочалися ще у 2013 році, а завершено картину було сім років потому — у 2020-му. На жаль, режисер не дожив до прем’єри. От як згадує померлого режисера Георгія Фоміна продюсер та засновник компанії «Директорія Кіно» Ігор Савиченко:

«Коли ми захищали проєкт на конкурсі, то Жора, показавши на Миколу Вересня, сказав, що “хоче вбити цю людину все своє життя — і тепер з допомогою людей, які вклалися в це кіно, у нього є нагода зробити це в художньому сенсі”. Але, на жаль, вийшло інакше: Микола Вересень і нас помер художньо, а Жора — фізично. Жора був максимально освіченою людиною, пророком у житті та пророком за роллю в п’єсі. Він багато чого передбачав, говорив про речі, які ми зараз бачимо наочно. Про Росію як вона є, про мусорську державу. Не знаю, чи добре, чи шкода, що не дожив до того, що зараз відбувається».

Фестиваль «Миколайчук OPEN» триватиме з 15 до 20 червня. Показ стрічки «Вересень» відбудеться 20 червня, в останній день фестивалю. Фільм вийде в український прокат 10 серпня 2023 року.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали