Машина часу Netflix: як стримінговий сервіс повертає в моду стилі різних епох

Вплив «Корони» та «Бріджертонів»

Ми вже й не уявляємо свого життя без Netflix. Стримінговий сервіс масштабно впливає на різні сфери, зокрема й на моду. Наприклад, останнім часом яскраво вираженою стала тенденція історичних серіалів, які водночас демонструють стиль різних періодів.

У новому матеріалі ми розповімо про те, як Netflix вдалося повернути в моду оригінальні 1960-ті, зухвалі 1980-ті та 1800-ті з їхніми корсетами та довгими рукавицями.

Instagram: @bridgertonnetflix

«Ферзевий гамбіт» та 1960-ті

1960-ті роки повернулися завдяки серіалу «Ферзевий гамбіт». Образ головної героїні Бет Хармон, яку зіграла актриса Аня Тейлор-Джой, заслуговує на окремі аплодисменти. Її яскраве руде волосся, оригінальні принти та акцентні деталі — це стиль, що кидає виклик суспільству.

Над образами для головних героїв серіалу працювала художниця з костюмів Габріель Біндер. Її надихали колекції Крістіана Діора та П`єра Кардена. А те, який вигляд мала Бет, надихнуло сучасне покоління дизайнерів — пізніше мотиви «Ферзевого гамбіту» простежувалися в колекціях брендів Miu Miu та Azzaro Couture.

Instagram: @charliegraystudio

Сюжет серіалу нерозривно пов`язаний із грою у шахи — ця тема також не залишилася осторонь. За даними аналітичної платформи Lyst, після виходу шоу пошуковий запит «шаховий принт» підвищився на 43%. Дизайн був популярним і в Intagram — інфлюенсери приміряли на себе одяг у стилі «шахової клітки» та робили схожий манікюр.

Instagram: @charliegraystudio

Такі різні 1980-ті — «Корона» та «Дивні дива»

Вплив «Корони» на модну індустрію різко збільшився після виходу четвертого сезону серіалу, що охоплює період 1980-х років, і появою в ньому нової героїні — принцеси Діани. Леді Ді зіграла акторка Емма Корін — вона й спровокувала повторний ажіотаж навколо легендарних образів «королеви людських сердець». Глядачі серіалу стали частіше шукати костюм Cojana глибокого синього відтінку, який принцеса одягала на свої заручини, повітряне блакитне плаття з металевим відливом Bruce Oldfield (його ви могли бачити на фотографіях з благодійного прийому в Wentworth Hotel), і ансамбль Donald Campbell кольору фуксії.

Instagram: @thecrownnetflix

Культові 1980-і показані в ще одному гучному хіті Netflix — «Дивні дива». І якщо в «Короні» переважає елегантність та класика, то в цьому серіалі можна побачити зворотний бік стилю тієї епохи — зухвалість та бунтарство. Прийом ностальгії спрацював чудово, а саму тенденцію підхопило багато брендів. H&M створив колекцію літнього одягу в колаборації з «Дивними дивами», а Nike випустив лінійку кросівок у стилі ретро Hawkins High School. Навіть модний дім Louis Vuitton зробив частиною своєї колекції принт за мотивами серіалу.

Instagram: @hm

Несподівані 1800-ті та «Бріджертони»

Актуальність стилю цієї епохи в 2020 році застала нас зненацька. Йдеться про серіал «Бріджертони», дія якого відбувається на початку 1800-х.

Instagram: @bridgertonnetflix

Успіх шоу спричинив зростання популярності стилю Regencycore з усіма його атрибутами. Упродовж кількох місяців після прем`єри серіалу компанія Etsy зафіксувала збільшення попиту на корсети на 91%. Також люди стали частіше купувати речі із квітковим принтом, який так любили головні героїні.

Instagram: @bridgertonnetflix

Lyst також констатувала колосальний ефект «Бріджертонів». За даними компанії, пошукові запити суконь у стилі ампір підвищилися на 93%, пов`язок на голову з перлами та пір`ям — на 49%, а довгих рукавичок — на 23%.

Авторка: Анастасія Лендьел

Реклама

Популярные материалы

5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Відродження України: як розвиватиметься українська культура...


Найважливіші продукти на сніданок, якщо обід та вечеря не...


Читайте також
Популярні матеріали