Любити себе тут і зараз: як позбутися синдрому відкладеного життя

І перекреслити нав`язані стандарти краси

Світ такий невгамовний. Він постійно змінюється, задає нові тренди та проголошує нові стандарти. Це стосується всього: поглядів на життя та філософії буднів, ставлення до оточення та… до себе самого.

Індустрія краси — невблаганний та безпощадний конвеєр. Ще вчора в моді були тонкі брови, а вже сьогодні широкі графічні. Ще вчора глянець волав, що блакитний колір — тренд сезону, а завтра ці ж сторінки заперечуватимуть написане, бо трендовий тепер брунатний.

Надумані фальшиві стандарти краси змінюються щодня, і вони вимагають від нас тих самих змін та деформації себе, своєї особистості й свого тіла. Але цього вимагають вони, а не ми.

Instagram: @stylemecurvy

Нещодавно видавництво бестселерів Vivat презентувало прецеденту та таку необхідну сьогоднішньому світу новинку —  «Сила бодипозитиву. Як покласти край дієтам і жити у злагоді зі своїм тілом» від Меґан Джейн Кребб. Ця книжка розриває шаблони та  перекреслює нав`язані стандарти краси. Авторка книги розповіла в одному з інтерв`ю, як все життя жила у страху, що її назвуть товстою. У віці 5 років вона почала війну зі своїм тілом. Меґан знадобилося майже двадцять років, щоб прийняти себе. А до цього були дієти, жахлива анорексія та курс терапії у психіатричній лікарні. Тепер вона — успішна блогерка та інфлуенсерка, яка хоче змінити культуру харчування і допомогти людям будувати життя, не обмежуючись виключно зовнішністю.

Меґан як ніхто знає, як це  — щодня ненавидіти себе, своє тіло та жити відкладеним життям в очікування трансформації своєї зовнішності. У «Силі бодипозитиву» вона поділилася порадами, як уникнути та подолати цей синдром. І зрозуміти, що не треба все життя чекати якоїсь версії «красивішого себе». Красивішого відповідно до швидкоплинних та дивакуватих трендів? Чи цього ми так відчайдушно прагнемо? Забуваючи, що красивими та неповторними ми станемо не завтра. А є такими вже тут, сьогодні, у цьому тілі, з цією посмішкою, з цим волоссям та з такою ідеально-прекрасною версією себе. І ось кілька щирих, пережитих та перевірених на власному досвіді порад від Меґан Джейн Кребб з її книжки «Силі бодипозитиву» (Vivat, 2021). Беріть на озброєння та починайте любити себе вже зараз!

Instagram: @meganjaynecrabbe

1. Не дозволяйте друзям чи родичам порушувати ваші особисті кордони неконструктивною критикою вашої зовнішності.

Ідіть від цих розмов. Ви можете встановлювати межі та визначати пріоритетом власне психічне здоров’я. Якщо ви чітко покажете свою позицію, а родичі однаково не бажатимуть поважати ваші почуття, ви не мусите лишатися поруч із ними як головна мішень для цькування. Закінчіть цю розмову. Вийдіть із кімнати. Вийдіть із будинку. Лишіть собі певний простір, установіть межі й нагадайте собі, що ви на це заслуговуєте. На випадок, якщо ви вже забули, ви заслуговуєте на місце в цьому світі такими, які ви є.

Instagram: @gabifresh

2. Припиніть щоденне паломництво до вагів

Якщо ви щодня прокидаєтеся й стрибаєте на ваги ще до сніданку, то врешті станете залежними від цього відчуття. Від палкого прагнення побачити меншу цифру, ніж учора, й можливості пишатися цим весь день. А ще я знаю, як легко це відчуття розбивається на друзки, коли цифра не така, яку ви хотіли побачити. Раптом замість гордості ви відчуваєте сором. Віднині й надалі, замість того щоб покладатися на неживий предмет, який має вказати нам на нашу значущість, ми вирішуватимемо це самостійно. І замість того щоб змушувати своє тіло вписуватися в певну цифру, яка, на нашу думку, для нього краща, ми почнемо довіряти початковій вазі свого тіла й змиримося з тим, що коливання ваги — це нормально. Ми більше не віддаватимемо владу вагам.

Instagram: @girlwithcurves

3. Влаштуйте ревізію в гардеробі

Скільки у вас речей не вашого розміру? Так, я говорю про ті джинси «Коли скину 5 кг». Той піджак «Ну, п’ять років тому він мені личив». Про ту сукню, яку ви ніколи не носите, але приміряєте час від часу, як доказ своєї огидності, бо ж досі не можете її вдягти. Настав час відпустити цей одяг. Бо він нагадує вам про комплекси, які ви бачите щоразу, коли вдягаєтеся.

Instagram:@musingsofacurvylady

4. Найважливіше: любіть себе тут і зараз

Найбільшу розраду я знаходжу у твердженні, що моє тіло саме таке, яким має бути. Якщо вас постійно звідусіль закидають вказівками про те, якою має бути ваша зовнішність, наважтеся сказати «ні», моя зовнішність має бути саме такою і цієї миті моє тіло саме таке, яким має бути. Зрештою, ваше тіло не повинне бути схожим на когось іншого, ваше тіло — це ваше тіло, і тільки ваше.

Instagram: @stylemecurvy

Реклама

Популярные материалы

5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Відродження України: як розвиватиметься українська культура...


Найважливіші продукти на сніданок, якщо обід та вечеря не...


Читайте також
Популярні матеріали