Краще за гори можуть бути лише гори!

Соня Забуга досліджувала лижні схили Куршевеля та поділилася списком місць, які варто занотувати

Моя ієрархія регіонів катання зазвичай вибудовується за принципом «спочатку траси, а потім усе, що прямо чи опосередковано підпадає під категорію apres ski». Куршевель посів у ній почесне місце, де остання, безперечно, лідирує. Тут розташовані 5 палас-готелів (у Франції їх 31), 8 мішленівських ресторанів, а поп-ап-бутики fashion-брендів тут можна побачити просто на трасах, як і людей, котрі сидять за сусіднім столиком і чиї імена занадто відомі, щоб називати їх уголос.

Минулий рік видався для регіону дуже непростим. Уся інфраструктура курорту була закрита, за винятком одного з палас-готелів, який усе ж таки вирішив розмістити у себе гостей і навіть зумів організувати для них спеціальний сервіс підйому на гору. Цієї зими Куршевель, безперечно, бере реванш. Портфоліо курорту поповнюється новими місцями для відвідування та відпочинку.

Куршевель недаремно називають світовою столицею гірськолижного катання. Чемпіонати світу та спортивні змагання, які регулярно проводяться на трасах регіону, додають балів до скарбнички бонусів. Хоча регіон Альп сьогодні — це місце, яке пропонує не лише лижний відпочинок. Аероборди, сноускути, снігоступи, їздові собаки, скандинавські види спорту, гастрономія, спа, шопінг, бальнеологія вже не здаються чимось екзотичним і гармонійно вписуються у графік зимового відпочинку. І, звісно, для охочих покращити свою техніку катання завжди відкрита лижна школа ESF 1650.

Декілька років тому саме в Куршевелі відкрився найбільший центр водних розваг в Альпах — Aquamotion. На 15 000 м2, відведених для оздоровлення та відпочинку, кожен може проводити дозвілля відповідно до своїх бажань: розважатися, розслаблятися або отримувати максимум відчуттів, випробовуючи свої сили, наприклад, в акватріатлоні або на водних тренуваннях із плавання, аквабайку та акваджогінгу. А чому б і ні?

Мій нинішній візит до Куршевелю став особливим... Це місце відкрилося мені не лише з висоти свого серця — Courchevel 1850, а й у чарівності найближчих villages — Praz, Moriond, Tania... І, звісно, дуже вразило Lac de la Rosiere — озеро з одним із наймальовничіших краєвидів. Сюди краще прогулятися рано-вранці. Якщо пощастить із погодою, то можна побачити, як над долиною сходить сонце та змінюється світло. Навіть при –12° це видовище здатне довести до екстазу. А ще тут можна слухати — річку, яка впадає в озеро, сніг, що рипить під ногами, гул літаків, котрі пролітають високо в небі... Бонус для поціновувачів здорового способу життя — 8000 кроків від паркінгу до озера і назад. Усім любителям прогулянок на свіжому повітрі рекомендую.

 

Де зупинитися: Готель Chabichou, що відкрився після повної реновації в 2019 році, розташований у самому центрі Courchevel 1850. Дизайнерка Емілі Роле, яка відповідала за оновлений вигляд закладу, зробила все, щоб гості почувалися затишно в атмосфері шале, стиль якого тут відчувається буквально скрізь.

На вас чекають с’юти та апартаменти, де можна зручно розміститися всією сім’єю, мальовничі тераси з видом на схили, власний спа площею 1000 м2 , дитячий клуб, гурме-ресторан, відзначений двома зірками Michelin, під керівництвом Стефана Бюрона і навіть бакалійна лавка, де можна придбати фірмові ласощі регіону, включаючи найсмачніші джеми, виготовлені за особливим рецептом місцевого шефа. І, звісно ж, знаменита і дуже зручна система ski-in ski-out, за яку любителі катання на гірських лижах так люблять Францію.

Дозвілля: За два кроки від готелю розташований заклад, візит до якого потрібно неодмінно запланувати окремо. Відкриття сезону — ресторан la Ferme de Saint Amour. Це той випадок, коли місце можна сміливо назвати атмосферним.

Роботи сучасних художників на стінах (ви точно не втримаєтеся і зробите селфі на фоні роботи Філіпа Шангті), відмінна кухня, за яку відповідає шеф Ерік Фрешон, та розклад роботи закладу (своєрідний мікс: ресторан ближче до півночі переходить у формат нічного клубу, де танці на барній стійці під епохальні хіти — цілком легальна розвага) — три речі, які роблять цю локацію ідеальною для того, щоб провести тут чудовий вечір. Адже Куршевель — це місце, де, як і в Парижі, свято завжди з тобою!

Ланчі та вечері в атмосферних закладах — це, безумовно, те, заради чого їдуть до Куршевелю. Список рекомендацій тут величезний як ніколи. У Куршевелі 8 ресторанів, відзначених гідом Michelin, і кожен вартий вашої уваги: Le 1947***, Sarkara**, Quintessance**, Montgomery**, Strato*, Azimut*, Le farçon*, Chabichou**.

Із закладів, які потрапили до категорії моїх особистих уподобань, — ресторан #bfire у Hotel Barriere les Neiges Courchevel. Неважко здогадатися, що слово «вогонь» у назві ресторану має дуже символічне значення: місцевий шеф, володар трьох зірок Мішлен Мауро Коллагреко, робить акцент на приготуванні страв на вогні. Уродженець Аргентини, Мауро свято вірить у те, що вогонь і жар мають особливу магію. Саме вогонь може виявити рідкісні нюанси смаку м’яса, риби, овочів та фруктів, які залишать незабутній післясмак. Серед місцевих спеціалітетів тут неодмінно варто спробувати пюре із солоної тріски та картоплі з чорним трюфелем, консервованим лимоном, андалиманським перцем та підсмаженим із часником та зеленню хлібом. А якщо компанія велика — сміливо замовляйте баранячу лопатку з бататом, фініками, волоськими горіхами та кунжутним соусом, приготовану в дров’яній печі. Цю страву тут подають, як то кажуть, A partager, тобто для дегустації на кілька персон. Вечеря не буде повною без діджестиву в місцевому барі. Бонус і неймовірна насолода для очей — фотогалерея портретів знаменитостей французького кінематографу, зроблених у паризькій фотостудії Harcourt. Не дивуйтеся, якщо за сусіднім столиком побачите Маріон Котійяр та Гійома Кане — вони часті гості в готелі. І це той самий випадок, коли слово «чарівно» повною мірою описує ситуацію.

Нарешті, одне з культових місць у Куршевелі та один із п’яти палас-готелів, де відбувається занадто багато цікавого, щоб це пропустити, — Cheval Blanc Courchevel. По-перше, тут працює знаменитий ресторан 1947 під керівництвом Яніка Аллено. Загалом тут можуть прийняти уього 22 гостя, але заради того, щоб ознайомитися з неймовірною кухнею шефа, відзначеною трьома зірками гіда Michelin, варто зробити резерв заздалегідь. А ще тут чудовий б’юті-салон, де artistic direction проводить улюблений стиліст Моніки Беллуччі Джон Ноле. І місцева тераса з чудовим краєвидом, де майже завжди грає жива музика, якнайкраще підійде для того, щоб зазирнути сюди на ланч або après ski та за келихом Dom Perignon обговорити погоду, новини та гостей, що відпочивають за сусідніми столиками. Цього року по сусідству з готелем відкрито поп-ап-стор Louis Vuitton. Світ моди, fare dolce niente та спорту тут поєднуються найдивовижнішим чином, як, власне, і має бути.

Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали