«Сторітелінг — це те, з чого починається практика емпатії: ми співпереживаємо героям так, ніби це ми або наші друзі», — каже Наталі Портман.
Акторка організувала власний книжковий клуб: щомісяця вона обирає, що читатиме, а також проводить інтервʼю з авторами видань. Наталі Портман шукає історії, які поглиблюють розуміння себе та світу навколо.
Що було в читацькому списку акторки? Ми ділимося пʼятьма книжками з клубу Наталі Портман.
Autocracy, Inc: The Dictators Who Want to Run the World, Енн Епплбом
Карикатура автократичної держави — це поганий чоловік, який керує всіма згори. Проте сучасні автократії — це не одна зла людина, а складні мережі, що складаються з фінансових структур, професійних пропагандистів та силових служб.
Як це сталося у XXI столітті та чи можемо ми зруйнувати систему? Про це американська історикиня та письменниця Енн Епплбом розповідає у книжці.
«Довіра», Ернан Діас
Бенджамін і Гелен Раски — пара, ніби створена на небесах. Він — легендарний магнат з Волл-стріт, вона — донька аристократів, що займається меценатством, поки чоловік підкорює нові вершини зі свого офісу на П’ятій авеню.
Та Гелен починає втрачати розум. Чи порятує її сила чоловікових статків, коли жінка потребує душевного спокою?
«Дівчина, жінка, інакша», Бернардін Еварісто
Досвіди різних жінок, здебільшого чорношкірих англійок, складають 12 історій книжки, не поєднаних загальним сюжетом, але тонко й вигадливо переплетених.
Режисерка і вчителька, банкірка і прибиральниця, фермерка і небінарна особа зі світу соцмедіа — головні героїні прагнуть свого і сподіваються знайти відповіді на безліч питань. Книжка звучить багатьма голосами, які зливаються в чудовий хор. Цей хор виконує гімн самому життю.
«Веди свій плуг понад кістками мертвих», Ольга Токарчук
Яніна Душейко — пенсіонерка та колишня інженерка, яка зараз навчає дітей англійської в сільській школі й сторожує дачні будиночки. Вона захоплюється астрологією, любить тварин, а у вільний час разом з колишнім учнем перекладає вірші Вільяма Блейка.
Коли в околиці починають знаходити вбитих, пані Душейко щиро намагається допомогти поліції й переконує її, що це тварини мстяться браконьєрам і мисливцям. Проте всі вважають жінку божевільною.
Swimming in Paris: A Life in Three Stories, Коломб Шнек
Коломб Шнек описує дорослішання в трьох частинах своєї книжки: авторка ділиться стриманими, але глибоко особистими історіями. Вона розповідає про підлітковий аборт, тонкощі довголітньої дружби, роман у зрілому віці. Водночас читачі поринають у довгий процес еволюції сексуальності, сприйняття власного тіла та вміння відпускати.