Книжкові новинки липня, на які варто звернути увагу

Література про архітектуру, історію українських міст та подорожі

Історія Жоржа Дюруа в перекладі Валер’яна Підмогильного, перевидання творів Григора Тютюнника та ромкоми для літнього відпочинку — ці та інші книжки виходять друком вже цього місяця. 

На яку літературу від українських видавництв варто чекати? Ми зібрали 14 книжок липня.

«Солодка крамничка другого шансу», Ханна Лінн 

Усе, про що так мріяла Голлі, — успішна кар’єра, кохання і власний будинок — зруйноване зрадою. І лише випадкова ідея відновити стареньку крамницю солодощів, про яку залишилось так багато теплих спогадів, стає можливістю для героїні розпочати нове життя. Але навіть серед цукерок, льодяників і шоколаду не все так просто: крамничка руйнується, а місцеві бюрократи й забудовники жадібно потирають долоні. Чи зможе Голлі уникнути закриття крамнички? І чи знайдеться в її серці місце не лише для солодощів, а й для кохання?

«Любий друг», Гі де Мопассан 

Жорж Дюруа — привабливий і амбітний юнак, який понад усе на світі прагне слави та грошей. Робота журналістом у La Vie française й талант зачаровувати жінок швидко роблять його частиною вищого світу. Серед підлих колег, коханок-маніпулянток і лукавих багатіїв Дюруа перетворюється на спокусника й шантажиста, коханця і кар`єриста, авантюрника й любого друга. Заради його кохання жінки здатні на все, а заради слави Дюруа здатний навіть на кохання. Роман Гі де Мопассана «Любий друг» сповнений цинізму й водночас чистої радості життя в аристократичному й чутливому Парижі.

«Проєкт “Ікона”. Архітектура, міста і глобалізація», Леслі Склер 

Архітектура — це місце, де зіштовхуються фантазія і холодний розрахунок, а кожна нова споруда стає іконою, покликаною виражати історію і розкривати культуру країни. Але за екскурсіями, сувенірними ятками й туристичними маршрутами приховане щось значно більше. Оперний театр у Сіднеї, Ейфелева вежа в Парижі, Пікова вежа в Гонконзі — це лише декілька відомих на весь світ споруд, що формують образи своїх міст і країн. 

Соціолог Леслі Склер влучно цитує Воргола («усі магазини стануть музеями, а всі музеї — магазинами») і вчить читати культові будівлі за лініями й деталями, розуміти, як вони стали архівами пам`яті й інструментами влади. Він по цеглинках розкладає основи капіталізму і доводить, що за архітектурою — не лише стиль та історія.

«Фігури світла», Сара Мосс

Розумна й наполеглива Алетея (Еллі, як ніжно кличе її батько) втягнута в одвічно програшну боротьбу за схвалення та прихильність власної матері — суворої релігійної фанатички, яку хвилюють лише голод бідних і порятунок повій. Коли Еллі стає однією з перших жінок-студенток, яким дозволено вивчати медицину в Лондоні, матері цього недостатньо.

Алетея так сильно потребує спокою у світі, де любов та схвалення знищені матір’ю, що перетворює власне життя на біль. І єдиний спосіб втамувати його — нищити власне тіло.

«Облога. Повісті. Оповідання», Григір Тютюнник

«І на мить не хотів би повернутися у своє дитинство», — часто казав Григір Тютюнник про своє життя. Однак повертався туди знову і знову, складаючи у своїх творах пазл з (авто)біографій маленьких персонажів, на долю яких випали тяжкі випробування: війна, радянський тоталітаризм, злидні, насильство…

Повісті, новели й оповідання Григора Тютюнника зосереджені на розкритті внутрішнього світу людини — дитини, юнака, молодої жінки — з усіма переживаннями й трагічними фаталістичними нотками. Цей світ такий крихкий і вразливий на тлі невблаганно жорстокого виру воєнного та післявоєнного життя, а біль, який несуть у своїх серцях юні персонажі, залишається з читачем надовго.

«Луцьк. Тисяча років життя та історії», Олександр Котис

Від Любарта й Вітовта до єзуїтів, чорнокнижників, імператорів та соціалізму. Де у Луцьку шукати Нижній замок і на якій будівлі залишила свій «автограф» сестра Лесі Українки? Чому коронували ікону Луцької Богоматері та для чого виставляли сідло у вікнах монастиря?

Олександр Котис не просто змальовує основні віхи історії Луцька — він знайомить нас із життям міста за різних часових періодів і тими, хто творив його сучасний ландшафт. 

«Непереможна. Моя битва за викриття королеви криптомафії», Дженніфер Макадам

Шотландська бабуся та донька шахтаря Джен Макадам стала жертвою глобального шахрайства з криптовалютою Onecoin, яке забрало від 4 до 14 мільярдів доларів у звичайних людей у ​​всьому світі. Джен була єдиною жертвою, яка відбивалася і, попри постійні переслідування та погрози вбивством, невпинно боролася за справедливість для себе, своєї родини, друзів і тисяч людей, які втратили все, а в деяких випадках навіть життя. Історія, заснована на реальних подіях, дарує надію навіть тоді, коли все здається безнадійним.

«Дует наш темний», В. Е. Шваб

«Дует наш темний» — продовження серії «Чудовиська Істини».

Минуло майже пів року після останньої зустрічі Кейт і Огаста — війна між монстрами та людьми набула небаченої жорстокості. Огаст — лідер в Істині, а Кейт безжально полює на чудовиськ у Добробуті. Та ось із темряви з’являється монстр — той, який живиться хаосом та оживлює внутрішніх демонів своїх жертв. Він заманює Кейт додому, в І-Сіті, де з нею трапляються геть несподівані зустрічі й події. 

«Дракула», Брем Стокер

Молодий юрист Джонатан Гаркер їде в справах на північ Румунії. Його замовник — граф Дракула, який мешкає високо в горах. Проте всі, хто довідуються, куди прямує Гаркер, жахаються та застерігають його. Джонатан дістається маєтку та невдовзі розуміє, що всі місцеві жителі мали рацію. 

Що чекає на чоловіка, коли в маєтку коїться щось справді жахливе? «Дракула» — книга жахів, написана ірландським письменником Бремом Стокером. Вона триматиме в напрузі до останньої сторінки.

«Довіра», Ернан Діас

Кожен у 1920-х у Нью-Йорку чув про Бенджаміна та Гелен Раск. Він — легендарний магнат, вона — донька ексцентричних аристократів. Разом вони піднялися на вершину світу і безмежного багатства. Але якою ціною вони здобули свої величезні статки? Існують різні версії — про них ми дізнаємося в цьому романі.

«Випадок із Рейчел», Керолайн О’Доног’ю

Рейчел працювала у книгарні, щоб сплачувати навчання в коледжі. Джеймз прийшов як тимчасовий помічник. Аж ось вони вже найкращі друзі, які розуміють і доповнюють одне одного, а ще — орендують будинок на двох. 

Рейчел із першого курсу впадає за доктором Бірном, але вона не тішитиметься взаємним коханням з одруженим чоловіком. Не те щоб викладач опирався перелюбові — він утомився зраджувати себе. То що має робити Рейчел? 

«Цієї миті завтра», Емма Страуб 

Еліс скоро 40. Їй подобається робота, навіть якщо це не робота мрії. Вона задоволена квартирою і своєю незалежністю. Але батько помирає — і, сидячи біля його лікарняного ліжка, жінка ставить собі запитання: «Я зробила правильний вибір чи просто погодилася на те, що пропонувало життя?». 

Наступного ранку Еліс прокидається, і їй знову 16. Але шокує не лише підліткове тіло, але й присутність тата, якому за 40 років. Очима майже однолітки жінка наче вперше чітко бачить батька.

«Виживуть п’ятеро», Голлі Джексон

На весняні канікули шестеро друзів вирушають на відпочинок у фургоні, який взяли напрокат. І наче все чудово і весело… хіба що кілька разів вони випадково звернули не туди… 

Друзі застрягають десь у глушині без сигналу GPS і мобільного зв’язку. А коли хтось прострілює їм усі шини та бензобак, вони розуміють — це геть не випадковість. Десь назовні в темряві за ними стежить убивця. А в когось у цьому фургоні є секрет, що вартує життя…

«Безсердечна», Марісса Маєр

Ця історія — переосмислена «Аліса в Країні див», де оповідь веде Чирвова королева. У книжці Кет мріє про власну кондитерську, а її батьки вважають, що вона може стати наступною правителькою Королівства. 

Спочатку головна героїня весела та безтурботна. Вона прагне кохання — і поряд з нею з’являється таємничий придворний блазень з очима кольору золота. Через нього Кет з милої дівчинки перетворюється на жорстоку королеву. 


Реклама

Популярні матеріали

Базовий набір в аптечку на воєнний період


Стильні образи на осінь від DOROFEEVA


Повний нумерологічний таро-прогноз на вересень 2024 року


Читайте також
Популярні матеріали