Etnodim випустив книгу з гуцульськими колядками «Аби си ни загубило»

Аби традиція доносила дух Різдва до вашого дому, а музика та спільний обряд розповсюджувались

Український бренд одягу Etnodim випустив збірку з гуцульськими колядками «Аби си не загубило», які за усними переказами місцевих збирав Артем Горайзон.

У книзі зібрано колядки, співанки, пісні й оповідки з села Криворівні Івано-Франківської області, яке здавна притягувало до себе видатних людей, таких як Іван Франко, Михайло Грушевський, Станіслав Вінценз, Михайло Коцюбинський, Сергій Параджанов.

«Село розділене на декілька присілків, кожен з яких має свою групу колядників, яку називають «табо́ра». Кожна табо́ра має свого провідника — «березу». Саме він зберігає зошит з колідами і плєсами, який потім передається з покоління у покоління. Укладач книги питає, де знаходиться основний зошит, який належав його табо́рі. Але виявилося, що зошит зник ще у 2000-х роках. Саме це змусило молодого автора віднайти, зібрати, укласти та доповнити записи, аби вони лунали не тільки на Гуцульщині, а й за її межами», — розповідають автори.

Окрім книги, Etnodim також представив різдвяний фільм, в якому задокументовано експедицію й пошуки зошита Артема Горайзона. У ньому також розповідають про традиції святкування Різдва в селі Криворівня.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали