Два українські фільми отримали нагороди на Варшавському кінофестивалі

Українське кіно підкорює світ

У Варшаві завершився 39-й міжнародний кінофестиваль, який проходив з 5 по 15 жовтня. Цьогоріч два фільми, до створення яких причетні українські кінематографісти, отримали відзнаки у різних конкурсних програмах.

Нагороду за найкращий повнометражний документальний фільм отримали режисери словацько-чесько-української стрічки «Фотофобія» — Іван Остроховській і Павол Пекарчик. Стрічка розповідає про 12-річного Нікі, який з родиною живе на станції харківського метро, ховаючись від війни. Хлопчику не дозволяють виходити назовні, оскільки для сім`ї Нікі денне світло — синонім смертельної небезпеки. Що надихне хлопчика на те, аби знову вийти на сонячне світло?

Дебютний фільм Дениса Тарасова «БожеВільні» отримав спеціальну відзнаку в конкурсній програмі перших і других повнометражних робіт молодих режисерів Competition 1-2. Фільм розповідає історію молодого Андрія Довженка, який жив у СРСР у 70-ті роки XX сторіччя і якого  запроторили до психіатричної лікарні через любов до забороненої в ті часи західної рок-музики.

Загалом цьогоріч у рамках Варшавського кінофестивалю представили дев`ять українських фільмів, серед яких «Залізні метелики» режисера Романа Любого (конкурс документальних фільмів) та «Дім за склом» режисера Тараса Дроня (міжнародний конкурс).


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали