Документальний фільм про евакуацію українців здобув нагороди на чотирьох європейських кінофестивалях

«Цей великий фільм заслуговує на велику аудиторію»

За останній тиждень документальний фільм «Звідки куди» польського режисера Мачека Хамели про евакуацію українців з прифронтових територій на початку повномасштабного вторгнення Росії отримав нагороди на відомих кінофестивалях у Швейцарії, Франції та Німеччині. Кінострічка перемогла у номінації «Найкращий документальний фільм» на кінофестивалі у Цюриху (Zurich Film Festival), а також отримала Політичну кінопремію від фонду Фрідріха Еберта (Friedrich Ebert Foundation’s Political Film Award) на кінофестивалі у Гамбурзі (FilmFest Hamburg).

Крім того, стрічка здобула «Головну нагороду міжнародного журі» на французькому кінофестивалі «Війна на екрані» (War on Screen International Film Festival) і відразу три нагороди — «Гран-прі», «Нагороду від критиків» та «Нагороду від студентів» — на ще одному кінофестивалі у Франції Festival 2 Cinema de Valenciennese.

Події стрічки відбуваються в евакуаційному автомобілі, водієм якого був сам режисер фільму Мачек Хамела. Камера показує пасажирів, що сидять на задньому сидінні, та їхні емоції й стан після того, як їм довелося залишити рідні домівки і тікати від війни. Експерти відзначили, що фільм було знято в найскладніших умовах, однією камерою, в одному вузькому просторі:

«Цей великий фільм заслуговує на велику аудиторію», — прокоментували кінознавці.

Світова прем`єра кінострічки відбулася на Каннському кінофестивалі у травні 2023 року.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали