Життєлюби наступають: «Можна бути в 27 у занедбаному стані з целюлітом та зайвою вагою, у 59 я значно сильніша ніж більшість з них»

Героїні нашого матеріалу доводять, що не лише американський дідусь Де Ніро може стати стажистом в сучасній компанії

На початку березня за ініціативи благодійного фонду «Життєлюб» відбувся «Тиждень дорослого стажиста». Проєкт, покликаний переконати: вік не завада творчим та професійним амбіціям. Ми розпитали учасниць експерименту, як не боятися нових професій, знаходити спільну мову з креативною молоддю і створювати естетику як флорист, тренер та декоратор у 50+.

Марина Горда, 51 рік

стажувалася декораторкою в S.K. Decor

Життєлюб

За освітою я інженер-гідротехнік, понад 20 років працювала бухгалтеркою на різних підприємствах та попри обрану професію завжди обожнювала творчість: влаштовувала дитячі свята, знімала на камеру шкільні заходи, сама монтувала відеоролики, у 40 років почала вишивати. Заповнила всі стіни картинами, а потім одягнула у власні вишиванки всю родину. Виготовляла букети з цукерок та дарувала друзям на свята. Дізнавшись про стажування, я заповнила заявку на сторінці «Трудолюб» і в «Тиждень дорослого стажиста» мала змогу побути декораторкою в S.K. Decor.

ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЇ

Бути декоратором — означає полюбити монотонну кропітку працю. Її не видно, коли ти працюєш, але від кінцевого результату фотозони, скульптури чи весільної арки кайфуєш. До того ж потрібно мати проєктне мислення, бачити свою ідею від ескізу до реалізації. А ще — постійно розвивати відчуття смаку, стилю, розуміти, як гармонійно поєднати кольори.

Я розпитувала моїх наставників, і виявилося, що профільна освіта не обов’язкова, якщо хочеш присвятити себе цій справі. Найважливіше — прагнення і бажання створювати красу. Тоді у всьому ти розберешся самостійно.

Трапляються у житті декоратора й нестандартні випадки. Одного разу команда виготовляла скульптуру молота для Comic Con. Молот вийшов настільки великий, що довелося вирізати двері майстерні, щоб його винести. Тому тут, як і в інших професіях, вміння нестандартно мислити теж грає на руку. Найголовніша моя порада усім — не бійтеся шукати щось нове, коли розумієте, що ваша робота вас не влаштовує. 

Життєлюб

ПРО СТАЖУВАННЯ

Під час стажування я оформлювала квітами фотозону до 8 березня, декорувала разом із командою ресторан Il Molino, а також допомагала монтувати світловий тунель на одній із конференцій. Потрібно було обтягнути каркас зі світлових панелей темною тканиною, щоб утворився коридор, через який проходили гості заходу.  

Безпосередньо у майстерні моєю задачею була різна «клаптикова» робота. Наприклад, для декору ресторану ми виготовляли дерева, на яких за задумом мало сидіти безліч різнокольорових паперових метеликів. Спочатку їх вирізали за ескізом, а я власноруч згинала кожного метелика, щоб вони вийшли об’ємними. І так кожного кольору по 100 штук. Робота монотонна, але коли я побачила результат — була задоволена. 

Життєлюб

ЯК ПРАЦЮВАТИ З МОЛОДШИМ ПОКОЛІННЯМ

Мені дуже сподобалася атмосфера у команді: всі дуже відкриті, доброзичливі. Відчувалася турбота, адже кожен намагався мені допомогти, щось пояснити, постійно пропонували чай.

Мені з молоддю комфортно. В перший день я намагалася з усіма познайомитись, зрозуміти що до чого, а на другий — вже була своєю людиною.

Попри те, що мені докучав головний біль, мої очі горіли, я була у творчому потоці, а додому поверталася окриленою. Коли ти займаєшся тим, що любиш, то навіть голова припиняє боліти. Дізнавшись про моє стажування, тепер мені пишуть знайомі та просять оформити весілля. 

Світлана Чижевська, 59 років

стажувалася помічницею тренера в ЕБШ

Життєлюб

З семи років я займаюся акробатикою. До того, як вступила до Інституту фізкультури, стала майстром спорту зі стрибків на батуті, а пізніше — чемпіонкою України. Працювала на стадіоні «Спартак», а потім 11 років тренеркою у тренажерній залі. Під час «Тижня дорослого стажиста» мала змогу попрактикуватися у своїй рідній стихії — працювала помічницею тренера та адміністраторкою в спортхабі ЕБШ.

ПРО СТАЖУВАННЯ

Поспостерігавши за тренуваннями, я зрозуміла, що тренажери, вправи та навіть люди стали іншими. Раніше до залу приходили поговорити. Платили гроші, а потім лінувалися, нічого не робили або просто розмовляли з кимось. Доводилося самій навантажувати та мотивувати. Адже мені, як тренерці, не все одно. А сьогодні я бачу, що люди працюють. Вони сильно вмотивовані самі по собі та знають, що їм потрібно від занять. А тренеру завжди приємно, коли у його підопічного є мотивація та результати. Коли позитивно змінюєш  життя людини — це найприємніше. 

На стажуванні я брала участь у тренуваннях, розраховувала гостей, видавала ключі від роздягальні, проводила екскурсію клубом. 

Життєлюб

КОЛЕКТИВ

Колектив зустрів дуже тепло, весь час допомагали, питали, розповідали. У перший день ми одразу знайшли спільну мову. А на другий вже були наче давні друзі: «Привіт! Як справи? Розкажи про себе». В кінці тижня команда ЕБШ навіть влаштувала на мою честь невелике свято: кава, пиріг, всі обнімалися та фотографувалися, ніби родичі. Зазвичай я дуже серйозна та неговірка, але коли потрапляю в такі заряджені колективи, стаю дуже активною, багато спілкуюсь. Пам’ятаю, як всі були в шоковані від того, скільки я всього розказала за нашою святковою вечерею. 

ХАРЧУВАННЯ

Без правильного харчування спорт не працює, це завжди пропорція 50 на 50. Я завжди казала «Які дієти? Забудьте про це слово назавжди». Дієта закінчується. Вам потрібно міняти спосіб життя. Ти або хочеш гарно виглядати, або смачно їсти. Тож обирай щось одне. 

Я дуже слідкую за своїм харчуванням. Ніякої ковбаси, копченого м’яса, хліба, картоплі. Я тяжію до простої рослинної їжі, сиру,  насіння та різноманітних спецій.  

Коли на свята буваю в гостях, ніколи не афішую, що не вживаю якихось продуктів. Покладу в тарілку овочі — і їм їх увесь вечір. Головне — не звертати на себе увагу. І ніхто не змусить вас з’їсти зайве, бо «не вигадуй, сьогодні можна».

ПРО ЧЕМПІОНАТИ БОДІБІЛДЕРІВ 50+

Я мрію, щоб у нас в Україні з’явилися чемпіонати для бодібілдерів 50+. За кордоном такі вже існують, і якщо у нас хтось таке реалізує, то я із задоволенням візьму участь. Я думаю, багато людей мого віку зацікавляться такими змаганнями. До того ж, це хороша додаткова мотивація збільшити інтенсивність тренувань.

Я вважаю, що фізично набагато сильніша, ніж багато хто з тридцятирічних: можу стояти у планці, витримувати стійку на руках.

Твій вік — це твій фізичний стан, який ти сам собі створюєш. Можна бути в 27 і 30 у занедбаному стані з целюлітом, зайвою вагою та слабкими м’язами.

Життєлюб

МІФИ ПРО ВІК

Часто мені відмовляли у тренерській роботі саме через вік, казали: «Нам потрібні тренери до 35 років максимум». Вік не завада тренерській діяльності. Якщо зайти в зал з акробатики або тих же стрибків на батуті — там тренерам вже давно за 70. А чому вони там? Багатий досвід. На чемпіонатах України, Європи, Олімпійських іграх їхні учні займають перші місця. І ніяка двадцятирічна студентка з Інституту фізкультури не навчить того, що знають ці викладачі, які вирощували чемпіонів. Дуже багато літніх тренерів, які вже «глибоко на пенсії», до останнього дня працюють, адже спорт — це їхнє життя. Для тренера передусім важливий досвід.

Вікторія Шарова, 58 років

стажувалася флористкою в Fiori Academy 

Життєлюб

За освітою я дирижер-хормейстер, а також вчителька музики та співу. Раніше викладала та була керівницею шкільного хору. Після заміжжя займалася господарством та вихованням трьох дітей. Однак я завжди полюбляла щось створювати своїми руками, а ще організовувати та декорувати свята для своїх дітей і друзів. Мій «Тиждень дорослого стажиста» минув у Fiori Academy, і я мала нагоду набути майстерності в одному з моїх творчих хобі — флористиці. 

ПРО НАВЧАННЯ

У перший день в нас були лекції з теорії та історії флористики разом із практикою. Ми всі разом поїхали на закупівлю квітів. Квіти в крамниці мають суміщатися по барвах, стилю, по висоті та стійкості. Я дізналася про оазис, або флористичну піну, як формувати букет та правильно зберігати рослини. Мене навчили навіть декорувати квітковий магазин, щоб відвідувачі більш охоче туди заходили.

СЕКРЕТИ ФЛОРИСТІВ

Всі ми знаємо, що перед тим, як поставити квіти у воду, їх потрібно обрізати. Але й тут у досвідченого флориста є свої секрети. Квіти з пористими м`якими стеблами, такі як гіацинти, тюльпани, фрезії, слід обрізати тільки ножем. Ножиці стискають капіляри і вода погано надходить до бутона квітки. А секатором слід підрізати тільки щільні стебла, наприклад, гортензії, півонії та матіоли.

життєлюб

ЯК СФОРМУВАТИ БУКЕТ

Флористика – це справжнє мистецтво і опанувати його дуже непросто! Особливо мене захопив процес формування букету. Зазвичай для композиції використовують від двох до трьох видів квітів, їх викладають по спіралі та поєднують за кольором та формою. Форми букета теж бувають різноманітні: півсфера, трикутна, прямокутна, серпаста. Можу сказати, що стажуванням моє навчання не закінчиться: планую продовжити вдосконалюватись за допомогою навчальних посібників з флористики.

ПРО ВІК ТА СПІЛКУВАННЯ З МОЛОДДЮ

Особливе задоволення я отримала від спілкування з креативними, талановитими хлопцями і дівчатами. Ніякого бар`єру в спілкуванні не відчула. З`явилася впевненість в завтрашньому дні, адже Україна в надійних руках освічених, наполегливих та креативних молодих людей. Мене це дуже потішило. Якщо людина хоче самовдосконалюватися, приносити радість і бути корисною для себе та оточення — то вік не стане на заваді! 


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали