Мабуть, кожному коли-небудь хотілося хоча б одним оком зазирнути за лаштунки привабливого та загадкового світу моди — підглянути за створенням свіжого випуску глянцю, поспостерігати за процесом розробки колекції Chanel, прожити разом з улюбленим кутюр`є його перші кроки на шляху до успіху…
Якщо ви любите моду так само, як і ми, то, напевно, вже встигли вивчити напам`ять кожну сцену з комедійної драми «Диявол носить Prada», чудово знаєте, в якій серії «Пліткарки» Блер Волдорф постала у своєму розкішному червоному вбранні від Оскара де ля Рента і на зустріч із ким Керрі Бредшоу із серіалу «Секс і місто» одягла культову сукню з газетним принтом, створену Крістіаном Діором.
А ми, своєю чергою, підготували свіжу добірку найкращих фільмів, які стануть джерелом модного натхнення і прикрасять ваш вечір.
«Кумедне личко»
«Сніданок у Тіффані» знають абсолютно всі, але багато хто не дивився ще один шедевр з Одрі Хепберн. Мюзикл «Кумедне личко» Стенлі Донена колись був для молодих дівчат такою ж енциклопедією моди, як і «Диявол носить Prada» у «нульові». Це своєрідна казка про Попелюшку: продавчиня книгарні Джо Стокнон, яка захоплюється філософією, за збігом обставин стає моделлю для журналу Quality. Події фільму переносять нас у післявоєнний Париж, де Джо та головний фотограф журналу Дік закохуються одне в одного, об`єднуючи два всесвіти, що здавалися несумісними. Цей фільм варто подивитися ще й заради того, щоб побачити знакову червону сукню без бретелей від Юбера де Живанши.
«Ів Сен-Лоран»
Виграний суд над самим Christian Dior, кардинальний перегляд жіночого гардероба та створення унісексу, виведення на подіуми темношкірих моделей, знаменита на весь світ колекція «Мондріан», провокаційні зйомки для реклами, лікування в психіатричній лікарні та романтична історія кохання з П`єром Берже — у біографії кутюр`є достатньо епізодів, що надихнули на створення цієї кінострічки. Фільм із чарівною богемною атмосферою Франції занурить вас у 50-ті роки, коли Ів Сен-Лоран лише у 21 рік вже став спадкоємцем Крістіана Діора та очолив Дім моди.
«Валентино. Останній імператор»
Ця картина просякнута блиском і розкішшю, характерними для почерку цього модного дому. Якщо вас приваблюють залаштунки світу моди, то вам точно сподобається цей фільм — тут і цікаві епізоди з життя Валентино Гаравані, якого справедливо називають останнім імператором високої моди та королем червоних доріжок, і процес створення вбрання, і покази, що захоплюють дух, і феєричні шоу. І, звісно, все це на тлі чарівних локацій Риму та Парижа.
«Діор і я»
Подивитися цю кінокартину — ніби особисто пройти стажування у стінах Christian Dior. Документальний фільм Фредеріка Ченга оповідає про знакову епоху Рафа Сімонса в цьому легендарному Домі моди. Ви зможете поспостерігати за створенням його першої кутюрної колекції у феноменально стислий термін — лише за 8 тижнів. Особливо цікаво стежити за розвитком відносин Сімонса та решти команди: режисер показує, наскільки зближує найрізноманітніших людей робота на славу мистецтва.
«Дім Версаче»
Сімейство Версаче оповите туманом пліток, загадок та домислів. А таємниче вбивство самого засновника Модного дому Джанні Версаче у 1997 році приголомшило весь світ, дало поштовх безлічі теорій та стало сюжетом для фільмів і серіалів, включаючи цілий сезон «Американської історії злочинів». Фільм «Дім Версаче» розповість про те, як після вбивства Джанні керівництво брендом переходить до його сестри Донателли, яка відчайдушно намагається втримати Дім моди на плаву. Її першу колекцію зустрічають прохолодно, проте Донателла готова піти на все, щоб повернути бренду ореол слави.
«Шопоголік»
Щоб трохи розслабитися після документальних фільмів, пропонуємо легку комедію «Шопоголік», яка покращить вам настрій! Головна героїня Ребека страждає від «хронічного шопоголізму» — вона не може утриматися від того, щоб не купити в екстазі десяту пару брендових черевиків або черговий шарфик на розпродажі. Звучить знайомо, правда? Ось тільки Беккі не може собі цього дозволити: у кишенях гуляє вітер, вона вся в боргах, а кредитори почали на неї справжнє полювання. Щоб роздобути гроші, дівчина влаштовується в економічний журнал, де й знайомиться із симпатичним редактором Люком. Що ж, вдамо, що не здогадуємося, що буде далі.
«Коко до Chanel»
У світі не знайдеться жодної людини, якій не було б знайоме ім`я Габріель Шанель — вона здійснила справжню модну революцію, остаточно звільнивши жінок від корсетів і одягнувши їх у штани та сорочки. Однак мало хто знає про те, що до того, як стати відомим на весь світ дизайнером, Коко працювала простою продавчинею в магазині одягу і співала в кабаре, а розпочинала свою блискучу кар`єру з… виробництва капелюшків. Звичайно, велика увага у фільмі приділяється й особистому життю Шанель, яке було нерозривно пов`язане з її першими кроками в моді. А атмосфера Франції першої половини 19-го століття просто зачаровує, дозволяючи повністю зануритися в цю епоху!
«Кравчиня»
Головна героїня повертається в глухе містечко, що тоне в пороках, щоб помститися своїм старим кривдникам за допомогою... розкішних модних нарядів. Фільм слугує наочним прикладом того, як одяг часом змінює не тільки зовнішній вигляд, а й внутрішню сутність. Кінокартина чудово підходить для любителів нестандартних сюжетів та певного гротеску. Окремим плюсом є те, що приголомшлива Кейт Вінслет завдяки цьому фільму нарешті позбавилася від образу Розі, що міцно пристав до неї з часів «Титаніка».
«Неоновий демон»
І завершує нашу добірку артхаусна драма-хорор про культ краси й часом жорстокий і безжальний світ fashion-індустрії. Фільм розповідає про модель Джессі, яка відразу ж після приїзду в Лос-Анджелес не тільки привертає до себе погляди модельних агентів і фотографів, а й за недовгий час починає витісняти більш досвідчених манекенниць. Це, звісно, їм не дуже подобається. Фільм дещо похмурий, але нескінченно естетичний і сповнений глибокого сенсу про «порожню красу», що стала релігією сучасного світу.
Текст: Ольга Распутня