8 слів, які королівська родина ніколи не вживає

За жодних обставин!

Якщо у вас колись буде нагода поспілкуватися з вершками суспільства Великої Британії або вам пощастить потрапити на аудієнцію до короля, будьте пильні! Видати походження може ваша мова, адже вищий світ користується особливим словниковим запасом. Деякі звичні нам слова навіть не можна вимовляти вголос. Про кілька табу британської еліти розповіла Кейт Фокс, соціальна антропологиня та авторка книги «Спостереження за англійцями: приховані правила англійської поведінки».

1. Туалет

Якщо герцогині Кетрін потрібно відлучитися, вона каже, що прямує до «вбиральні». Але в жодному разі не в «туалет» чи «ванну».

2. Вибачте

Якщо принц Вільям не почув сказане вами слово, то запитає: «Що?» Слова «вибачте» чи «пардон» королівська сім’я і вищий світ не використовують, наскільки б ввічливими вони не були.

3. Диван

Королева Єлизавета могла провести лінивий день на софі, але не на дивані.

4. Вітальня

Що стосується розташування софи, то вона явно стоїть у вітальні. Але в англійській мові є кілька слів, що відповідають цьому значенню. Так ось найпоширеніший варіант living room — королева не вживала. Виключно в побуті звучить drawing room.

5. Мама

Більшість британців звертаються до своїх батьків «мама» (mum — англ.) та «тато» (dad — англ.). Але під час діамантового ювілею королеви Єлизавети принц Чарльз звертався до неї не інакше як «матуся» (mummy — англ.).

6. Парфуми

Принцеса Діана наносила «аромат» (Quelques Fleurs, якщо бути точними), але не парфуми.

7. Подвір’я

Якщо принци Джордж і Луї та принцеса Шарлотта захочуть вийти на вулицю, то підуть на «терасу», а не на «подвір’я».

8. Шикарний

Це слово використовують у вищому товаристві, лише іронізуючи щодо когось. Правильне слово-синонім smart, тобто розумний, винахідливий, кмітливий та елегантний в одному флаконі.

Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Рецепт тертого пирога з ягодами: крок за кроком


8 формул для образів зі спідницею максі


Читайте також
Популярні матеріали