8 кінопрем’єр березня 2023 року

Історії, що захоплюють сюжетом

Перший місяць весни ощасливлює кіноманів гучними новинками. Відволіктись від суворих реалій життя та поринути у казковий світ легко вдасться завдяки українському мультфільму «Мавка: Лісова пісня», надихнутись історією успіху з фільмом «Банк Дейва», а картина «Кит» із Бренданом Фрейзером у головній ролі змусить замислитись над фундаментальними речами в житті. На які кінопрем’єри варто звернути увагу в березні 2023 року, розповідає lifestyle-редакторка Іванна Петрович.

«Кит»

2 березня

Новий фільм Даррена Аронофскі «Кит» став однією з найочікуваніших стрічок весни цього року, й український глядач зможе побачити перевтілення Брендана Фрейзера перед церемонією «Оскар», яка відбудеться 12 березня.

Професор літератури Чарлі (Брендан Фрейзер) веде відлюдний спосіб життя практично на самоті. Єдиний виняток — його подруга-медсестра Ліз (Хонг Чау), яка стежить за здоров’ям 270-кілограмового Чарлі. А єдина віддушина Чарлі — це спроба відновити стосунки з 17-річною донькою Еллі (Седі Сінк), яка не може пробачити батькові те, як і чому він залишив сім’ю. Навіть власна мати вважає Еллі абсолютно нестерпною, і лише Чарлі, як завжди, бачить тільки добро. Тим більше у своїй дитині.

«Мавка: Лісова пісня»

2 березня

«Мавка. Лісова пісня» — найбільш довгоочікуваний український мультфільм останніх років. Він був створений за мотивами «Лісової пісні» Лесі Українки та на образах зі слов’янських міфів і легенд. Стародавній чарівний Ліс ніколи не пускав людей у свої таємничі глибини. Люди з сусіднього села і самі трималися якомога далі від нього — думали, що Ліс небезпечний, тому що в ньому живуть загадкові істоти. І раптом сталося диво. Мавка — одна з тих самих лісових створінь, — і Лукаш, простий сільський коваль, закохалися одне в одного. Попри сильні почуття закоханих спіткають негаразди — їхні світи пішли війною один на одного. А все через появу в селі підступної Килини, яка побудувала поруч із лісом фабрику та задумала його знищити.

«Велика свобода»

9 березня

9 березня в обраних українських кінотеатрах вийде австрійсько-німецька драма «Велика Свобода».

Сюжет розгортається після Другої світової війни, завершення якої стає порятунком для в’язнів концтаборів, але не для головного героя. Юнака знову кидають за ґрати, адже він засуджений за гомосексуальність, яка досі вважається злочином. Для нього звільнення щоразу закінчується новим ув’язненням. Коли хлопець вчергове втрачає свободу, він знову опиняється в одній камері зі своїм давнім сусідом, засудженим за вбивство.

«65»

16 березня

Пілот Міллс зазнає аварії та опиняється на Землі… 65 мільйонів років тому. Тепер, маючи лише один шанс на порятунок, Міллс та єдина інша людина, яка вижила, дівчинка на ім’я Коа, повинні пробиратися невідомою місцевістю, наповненою небезпечними доісторичними істотами, в боротьбі за виживання.

«Все завжди і водночас»

16 березня

Ви можете бути будь-ким і будь-коли, адже в мультивсесвіті існують тисячі ваших варіантів. Існують і тисячі версій Евелін — відомої акторки, талановитої шеф-кухарки, оперної діви та майстрині бойових мистецтв. Вона може отримати доступ до спогадів, емоцій та неймовірних здібностей різних версій себе. Кажуть, що так можна врятувати світ. І якщо зовсім пощастить, то розібратися з найстрашнішим злом — власними податками.

 «Життя на межі»

16 березня

«Життя на межі» — фільм про становлення й розвиток українського спротиву від подій Революції Гідності до повномасштабної війни Росії проти України. Стрічка показує, як після міжнародного успіху фільму «Зима у вогні» Павло та Юрко просто з окопів вирушають до Лос-Анжелесу на церемонію «Оскар». Перебуваючи на війні з 2014 року — одразу після Революції Гідності, коли в Україні зародився рух спротиву, впродовж років ветерани боронять Україну від російської агресії та продовжують знімати свою реальність, таку далеку для іншого світу.

З уламків спогадів і власного кіноархіву ветерани Павло та Юрко збирають мозаїку причин і наслідків, з яких складається нинішня російсько-українська війна — від кінця 2013 року до сьогодні. Автори пішли добровольцями на фронт, побували в гарячих точках Донбасу. І весь цей час продовжували творити, щоб показати світові правду про жахливу війну XXI століття.

«Найкращий бос»

30 березня

Головну роль у картині «Найкращий бос» виконав лауреат премії «Оскар» Хав’єр Бардем («Пірати Карибського моря: Помста Салазара», «007: Координати Скайфолл», «Старим тут не місце»).

Зірковий актор перевтілився у харизматичного бізнесмена, який невпинно працює задля добробуту співробітників… або заради престижного призу. Щоб виграти цю нагороду, його компанія має досягти ідеальних результатів. Однак проблеми, як навмисно, виникають одна за одною.

«Банк Дейва»

30 березня

«Банк Дейва» — це фільм, заснований на неймовірній реальній історії селф-мейд-мільйонера Дейва Фішвіка, який задумав відкрити «народний банк» у Британії, де сноби-фінансисти не видавали нову банківську ліцензію протягом 150 років! Зламати систему чи покращити її? Вибрати кохання чи кар’єру? А чи потрібно взагалі робити такий вибір?


Реклама

Популярні матеріали

Базовий гардероб 2023: одна сорочка — 5 образів


Елегантно і цікаво: офісний стиль на Тижнях моди


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


Читайте також
Популярні матеріали